Zavrieť

Porady

Má moja šefka pravo zadržať my časť peňazí z vyplaty preto,že odomňa žiada aby som prerušila PN a pritom sa na to necítim?

Šefka chce odomňa aby som prerušila PN do konca tohto mesiaca tj.30.09. Lebo ma projekt ktory jej konči 13.10.ale v ten den konči aj mne TPP.S tohto dovodu my neviplatila 120€ ale len 60€ a ma mi ešte dat za dalšie dni dovolenky + 10 dni PN a toto všetko vraj uvidím až 13.10.ak 30.9 neukončim PN.Pytam sa ma na to právo? Myslim si že je to vydieranie
Naposledy upravil Iveta Mirko Andrášiovi : 25.09.13 at 14:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Nie, nemá na to právo, pokiaľ si chorá a lekár uzná, že ešte neukončí PN-ku, tak to musí rešpektovať. Môžeš dať podnet na Inšpektorát práce, príslušný k Tvojmu bydlisku.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ale to si musíš s ňou vyriešiť ... rady už máš - aj vysvetlenie, že o tvojej DPN rozhoduje lekár. (ani ty, ani šéfka). Jej ide o dotáciu - ak nedostane, tak možno nebude mať na výplaty ??
    http://www.porada.sk/224010-dlzka-pr...ml#post2407978
    http://www.porada.sk/224235-chranena...ml#post2409478
    http://www.porada.sk/224241-ak-ja-ne...ml#post2409510

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyplatny termin za september je az v oktobri ...
    Zadrziavane peniaze su za august?
    Kedy zacala PN?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iveta Mirko Andrášiovi PN my začala 12.8.13
    veronikasad Nemáš ešte vyplatenú mzdu za mesiac august ?
    ivka70 A tych 60 EUR je z toho ,co si este odrobila do 12.8.? Nemylis si len to, ze pocitas celu vyplatu a ty si ale cerpala uz nemocenske davky, ktore ti dokonca od 22.8. vyplaca Socialna poistovna ?
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    jediný kto môže rozhodnúť o ukončení PN je lekár a platí jednoduché pravidlo - na PN nie si povinná reagovať na telefonáty. krátiť môže iba pohyblivé zložky mzdy.

    ivusenka je offline (nepripojený) ivusenka

    ivusenka
    Pravo nevyplatit mzdu (mimo bonusov a priplatkov) nema pravo takmer na zaklade nicoho, nieto kvoli osobnym natahovackam. Zavisi vsak od toho, ake su dohody a vyplatne terminy. Ak zadrziava mzdu septembrovu, tak tu moze spokojne vyplatit az v oktobri (ak nemate slubene v zmluve nieco ine). Ak zadrziava mzdu augustovu, tak na to pravo nema.

    Má moja šefka pravo zadržať my časť peňazí z vyplaty preto,že odomňa žiada aby som prerušila PN a pritom sa na to necítim?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.