Zavrieť

Porady

Rómovia doma a vo svete

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Problémy , postrehy , príbehy , zaujímavosti .....
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Odporucam precitat, velmi mudre slova...

https://plus.google.com/116221558339...ts/4SCeQQNGMop
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona
Odporucam precitat, velmi mudre slova...
https://plus.google.com/116221558339...ts/4SCeQQNGMop
Beblavý len buble ....Beblavá mu drží ....

No comment ...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

buchač
arizona
Odporucam precitat, velmi mudre slova...
https://plus.google.com/116221558339...ts/4SCeQQNGMop
Beblavý len buble ....Beblavá mu drží ....

No comment ...
a taky vymyte mozgy ako ten co ma tisic nikov,taky by mali odkupit domy a byty od ciganskych neprisobivych susedov,julysak nech ponukne odkupenie domu Dobrovolskemu,konecne by bol medzi svojimi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
P.S.:
Aby bolo jasné , mne nejde o brojenie proti tým cigánom ...
Mne ide o tú podstatu a pointu okolo celého problému .
Myslis si, ze tu na Porade najdeme riesenie? Nazory a stanovisko ludi je kazdemu zname a myslim si, ze aj skoro vzdy rovnake.
Urcite by som vsak temu nepomenovala tak, ako ty, skor by som napisala neprisposobivi obcania, nakolko myslim, zeby taky Sarkoziovci, ci Berky Mrenica a ini lekari, uradnici tohto etnika, socializovani obcania by sa mohli citit dotknuti. Ja z duse neznasam napr. ocuranych bezdomovcov, ktori sa cele dni vyvaluju ogrcani na lavickach okolo detskeho ihriska za nasim obytnym domom a nie su cigani.[/QUOTE]

Nie , nemyslím si to , že by sa dospelo tuto k riešeniu ...
Aj keby sa naši politici o niečo ( zásadné - čo ale nehrozí ) pokúsili , tak je tu ešte stále EU , ktorá svojimi nariadeniami okamžite zabrzdí legislatívny proces ....

Zvyšok ( socializovaní občania ) je predsa tiež všeobecne známy a každý normálny nemá voči takýmto výhrady .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
...no vidíš ???
Aj sama si na to prišla ...či ??? ... (sorry )

Ale otázka znie aj inak a ináč .
Je síce pravda , že že dosť peňazí z EU sa aj použilo/je na to alebo onô...
Lenže dosť veľa lóóóóve skončí v rukách tých , ktorí majú veľké ústa , no realita je iná ...

....a áno , hovorím o tých predstaviteľoch a aktivistoch cigánskeho pôvodu ....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
...no vidíš ???
Aj sama si na to prišla ...či ??? ... (sorry )

Ale otázka znie aj inak a ináč .
Je síce pravda , že že dosť peňazí z EU sa aj použilo/je na to alebo onô...
Lenže dosť veľa lóóóóve skončí v rukách tých , ktorí majú veľké ústa , no realita je iná ...

....a áno , hovorím o tých predstaviteľoch a aktivistoch cigánskeho pôvodu ....
A myslis, ze len ciganskeho? Ojojoj, keby tak clovek mohol, ako nemoze..-)
Podla mna je to v znameni hesla- kradne sa tam, kde sa da a je uplne jedno, ci si cigan, ci nie.


tolko ja a tato tema.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šak normál, nie? Času habadej - veď romulánov je tóóóóóľko veľa, kto by ich hľadal - smrad ako smrad.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nááále , šak nech si idú ...kto chce , nech ťahá čáru - ja som aj za .

Lenže , čo ak sa potom vrátia ?
Aj s tým potomstvom , samozrejme so značne rozšíreným ...

Európske obyvateľstvo si môže potom aj mašle hádzať ....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

buchač
Nááále , šak nech si idú ...kto chce , nech ťahá čáru - ja som aj za .

Lenže , čo ak sa potom vrátia ?
Aj s tým potomstvom , samozrejme so značne rozšíreným ...

Európske obyvateľstvo si môže potom aj mašle hádzať ....
Ak ich nebude mat kto zivit, mozno pomru od hladu ...alebo sa spamatajau a zacnu zit civilizovane.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Nechápem, prečo zdražel Toluén? A prečo ho predávajú až od 18 rokov?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vlado 33
Nechápem prečo zdražel Toulen? A prečo ho predávajú až od 18 rokov?
si konzument? alebo?????
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Nie, ale rád pomáham neprispôsobivým.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vlado 33
Nie, ale rád pomáham neprispôsobivým.
tým že im kupuješ toluén a ešte nemáš 18 rokov? alebo žartuješ????
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Ja im nekupujem žiadný toulén, kupujú im ich rodičia.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
buchač
Letko
Túto tému by som dal vymazať. Načo sa zbytočne rozčuľovať?
Možno áno , možno aj nie .....
Ja som síce tému založil , no je mi jedno , či sa vymaže a či nie ....
Ide ( išlo ) mi aj o to , že existuje ešte plno jedincov , ktorí majú furt na očiach ružové okuliare .

Takýmto by som doprial nejakú tú skúsenosť ...
Jedná sa hlavne o obyvateľov Západného Slovenska .
Je síce pravda :
- že Oskar Dobrovodský aj zviditeľnil Malacky ...
- že Ľubomír Harman vystrieľal svojich susedov v Devínskej
- že Milan Juhász vystrieľal rodinu v Hurbanove

Ibaže , na tom Strednom a Východnom Slovensku je situácia oveľa iná - horšia .
Ak by sa v takomto duchu malo pokračovať , tak zbohom rodina ...nie jeden cigán by šiel každý rok do toho neba ...
Ono by stačila aplikácia farmárskeho zákona do náležitej praxe a fertig .
Stačí spomenúť len tie nájazdy na polia alebo lesy ...niekedy by farmári nestíhali ani ládovať zásobníky ...

P.S.:
Aby bolo jasné , mne nejde o brojenie proti tým cigánom ...
Mne ide o tú podstatu a pointu okolo celého problému .
Myslis si, ze tu na Porade najdeme riesenie? Nazory a stanovisko ludi je kazdemu zname a myslim si, ze aj skoro vzdy rovnake.
Urcite by som vsak temu nepomenovala tak, ako ty, skor by som napisala neprisposobivi obcania, nakolko myslim, zeby taky Sarkoziovci, ci Berky Mrenica a ini lekari, uradnici tohto etnika, socializovani obcania by sa mohli citit dotknuti. Ja z duse neznasam napr. ocuranych bezdomovcov, ktori sa cele dni vyvaluju ogrcani na lavickach okolo detskeho ihriska za nasim obytnym domom a nie su cigani.
No ja by som zasa nehádzala všetkých bezdomovcov do jedného vreca ako ty.
Bezdomovca človek v bývalom režime na ulici nestretol.
Rovnako ako nepracujúceho Róma. Rovnako ako maloletého Róma nenavštevovať školskú dochádzku.
Oni už mali toľko príležitostí sa socializovať, až-až.
Aj na západnom Slovensku boli poriadne getá, v päťdesiatych rokoch sa však ich podmienky pre zvýšenie životnej úrovne začali postupne radikálne riešiť. Tiež na úkor niekoho, a čo bolo na dobrej ceste ich "socializácie" sa kam nakoniec podelo?
Koľko bezdomovcov sa ocitlo na dne spoločnosti nie svojopu vinou? Nejeden príspevok v TV reportážach. Buď to bolo vďaka neznalosti práva alebo následkom zneužitia práva prichádzali ľudia o byty. Isto, aj pre iné dôvody.

No a k tejto otázke ako vo svete s nimi....
Teraz na jeseň v jednom dieli seriálu Dr. Housa, kde liečil mladistvého Róma, odznela veta, že prvého cigáňa prijali USA až v roku ... a teraz ma zabite, ja som zostala v takom šoku, že si to nepamätám. Ale max. 20 rokov, možno aj menej. Neviem, či to dokonca nebol rok 2002. Neviem.
Tiež som sa minulý rok náhodou niekde dočítala, že práve táto krajina u nás očakáva občianske nepokoje. Taká malá časovaná bombička. Veď v Európe sa musí vyskytovať vždy nejaké ohnisko.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela

No a k tejto otázke ako vo svete s nimi....
Teraz na jeseň v jednom dieli seriálu Dr. Housa, kde liečil mladistvého Róma, odznela veta, že prvého cigáňa prijali USA až v roku ... a teraz ma zabite, ja som zostala v takom šoku, že si to nepamätám. Ale max. 20 rokov, možno aj menej. Neviem, či to dokonca nebol rok 2002. Neviem.
Tiež som sa minulý rok náhodou niekde dočítala, že práve táto krajina u nás očakáva občianske nepokoje. Taká malá časovaná bombička. Veď v Európe sa musí vyskytovať vždy nejaké ohnisko.
...ach jo ...
Pritom je to také jednoduché ...

Výňatok - preklad pomocou mašiny z http://en.wikipedia.org/wiki/Roma_in_the_United_States

História [ upraviť preklad ]

Distribúcia rómskych Američanov podľa 2000 sčítanie ľudu a iných zdrojov vykladá americkú angličtinu nadácie

Romanichal , prvá rómska skupina doraziť v Severnej Amerike vo veľkom počte prišli do Ameriky z britských ostrovov okolo roku 1850. Eastern European Roma, predkovia väčšiny rómskej populácie v Spojených štátoch dnes, začal prisťahovať sa do Spojených štátov vo veľkom meradle v priebehu druhej polovice storočia, po ich vyslobodenie z otroctva v Rumunsku a na Balkáne. Táto vlna rómskej imigrácie tvoria Rómovia , hovoriaci národy, ako je Kalderash , Machvaya , Lovarové a Churari, rovnako ako etnicky skupiny Rómov, ktoré sa viac integrovať s východnej európskej spoločnosti, ako je Boyash (Ludari) Rumunska a Bashalde Slovenska. [3] Roma prisťahovalectva, rovnako ako všetky migráciu východnej Európy, bola prísne obmedzená počas sovietskej éry vo východnej Európe, ale potom opäť v roku 1990 po páde východného bloku.
Keby to bolo možné , USA by mali aj o ten problém viac ...

Ďaľšie linky sú k dispozícii tiež a je ich dostatok ...
https://www.google.sk/search?client=...psy+USA&rls=cs
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mne išlo o ten výrok zo seriálu, tak roky by cca sedeli, čo je logické, ja by som si ten diel aj vyhľadala, ale mám nový monitor, a nejde mi zvuk, mladí nemajú čas. :-) Čo fakt nemajú, uznám.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1
Myslim si, ze ani EU nema riesenie, tak nebude nic riesit, naopak, su radi, ze neprisposobivi su tu u nas, takze pumpuju nadacie, OZtka a komunitne centra velkymi peniazmi, aby ostali tu a oni to riesit nemuseli. Snad pridu na navstevu, odfotia sa a kecaju o rasovej neznasanlivosti a diskriminacii.
Ani doma sa nič riešiť nebude, "rómsky problém" skvelo zakryje oči a úžasne vymýva mozgy, aby ľudia nevideli a nerozmýšľali nad tým, kde, kto a ako pred*bal iné milióny.

Kam idú peniaze určené pre Rómov http://www.cas.sk/clanok/244878/poll...ionov-eur.html
Kde skončilo 200 miliónov? Na otázku, kde skončilo 200 miliónov eur, odvetil, že sa minuli na projekty, ktoré sa vykazujú ako rómske, ale s rómskou problematikou nič nemajú. "Nemyslím si, že kompostovisko, zberný dvor alebo námestie majú niečo spoločné s touto problematikou. Našou úlohou je, aby sme v budúcnosti nedovolili financovať takéto tipy projektov," ubezpečil, že toto míňanie peňazí nesprávnym smerom je zodpovednosťou ľudí, ktorí nastavovali systém.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Peniaze treba dávať na príčinu: množia sa jak ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať