Zavrieť

Porady

Rómovia doma a vo svete

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Problémy , postrehy , príbehy , zaujímavosti .....
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tuším začali riešiť romsku otázku aj Taliani :-)).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Letko
Túto tému by som dal vymazať. Načo sa zbytočne rozčuľovať?
Letko
Odkiaľ som:
perla Šariša


Okolo 100 rómskych osadníkov z osady pri Huncovciach v okrese Kežmarok dobilo mladých futbalistov a funkcionárov.
Dôvodom bolo to, že ich požiadali, aby opustili futbalové ihrisko, na ktorom chceli odohrať priateľský zápas.

V sobotu si do Huncoviec žiaci a dorastenci pozvali na zápas rovesníkov z Vysokých Tatier. „Už žiakov nechceli pustiť na trávnik, no tí napokon zápas odohrali,“ uviedli funkcionári domáceho klubu. Na ďalší zápas dorastencov pustiť nemienili.

„Keď sme im dohovárali, začali byť agresívni. Niektorí zabehli do blízkej osady, z ktorej sa na nás vyrútila asi stovka vyzbrojených Rómov a začali nás biť,“ dodali. Niektorí hráči sa stihli skryť v kabínach, iní to šťastie nemali. „Zbili ma palicou, no našťastie som mal čiapku a náraz som čiastočne stlmil rukou. Bola to však hrôza a des, pretože osadníci len vrieskali a kričali dookola to isté - zabiť, zabiť!“ povedal tréner hostí Miroslav Louda.

Rómov rozohnali až kukláči. „Zasahovalo 15 policajtov a na oddelenie predviedli 10 výtržníkov. Pri incidente sa zranili štyria ľudia,“ uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.
http://www.cas.sk/clanok/276603/nest...tbalistov.html


P.S.:
Kežmarok (maď. Késmárk, nem. Käsmark) je okresné mesto ležiace pod Vysokými Tatrami v Prešovskom kraji.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lapejko



slušná Rómka v tom seriáli tvrdila, že oficiálne môžu vstúpiť do tohto štátu /kde sa odohrával dej/ len od 1993 roku, nepamätám či to bol štát Washington alebo New York...
V USA existuje federálny štát Washington - na západnom pobreží a priliehajúci ku Kanade a aj štát New York - na východnom pobreží a priliehajúci ku Kanade.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Práve sledujem debatu Kiska - Fico aj o uznaní či neuznaní Kosova a Krymu, a napadla ma otázka, prečo cigáni nechcú /nebojujú/ o vlastný štát, Určite by samostatnosť získali v rekordne krátkom čase. Aj keď by to bolo jedno obrovské smetisko.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
stormcatcher
Práve sledujem debatu Kiska - Fico aj o uznaní či neuznaní Kosova a Krymu, a napadla ma otázka, prečo cigáni nechcú /nebojujú/ o vlastný štát, Určite by samostatnosť získali v rekordne krátkom čase. Aj keď by to bolo jedno obrovské smetisko.
...a Ty si normál ???
Kto by na nich robil ?

Si vieš predstaviť tie všeliaké ( poburujúce ) reči rôznych samozvaných alebo štátom dosadených vodcov ( čítaj ombudsmanov ) ohľadom tejto " neprávosti " ...???
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
stormcatcher
Práve sledujem debatu Kiska - Fico aj o uznaní či neuznaní Kosova a Krymu, a napadla ma otázka, prečo cigáni nechcú /nebojujú/ o vlastný štát, Určite by samostatnosť získali v rekordne krátkom čase. Aj keď by to bolo jedno obrovské smetisko.
Však majú - Indiu,len tam už je to preľudnené...
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

[QUOTE="Peggynka"
Však majú - Indiu,len tam už je to preľudnené...[/QUOTE]
...veď už predávajú parcely aj na mesiaci
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať