Zavrieť

Porady

Prečo žiť na Slovensku?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
onehdaj som pozeral lampu s témou " Prečo žiť na Slovensku? ". Z pozvaných hostí však nik túto otázku neriešil bytostne, Na jednej strane sa podľa mňa jednalo o ľudí s vybudovanou existenciou, ktorá sa svojou podstatou priamo vzťahovala k Slovensku a závisela od prítomnosti na Slovensku. Na druhej strane o ľudí starších pre ktorých by bol nový začiatok v cudzine veľmi ťažký, až nemožný. Ani jedna skupina preto nezvažovala odchod zo Slovenska a teda táto téma bola pre nich podľa mňa skôr filozofická.
Mne tam chybali ľudia, ktorí z akýchkoľvek dôvodov zvažujú odchod zo Slovenska, alebo naopak (a do tej skupiny patrím aj ja) zvažujú návrat na Slovensko z cudziny. Čo vy nato priatelia? Prečo žijete na Slovensku, resp. prečo odtiaľ chcete odísť? Myslím, že všetci vieme, čo sa nám na Slovensku nepáči, ale čo sa nám páči? Prečo je však dobré ostať, či vrátiť sa?
Usporiadat
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Čím viac krajín človek spozná, tým lepšie sa cíti doma na Slovensku. Príbuzný čo sa narodil v Kanade,( keď som mala sedemnásť a kufre zbalené na emigráciu) povedal- každá lúka je zďaleka zelená a keď prídeš bližšie je na nej všeličo. Nikde nie sú tak srdeční ľudia ako tu. Páči sa vám Rakúsko, alebo Nemecko tak vedzte, že to je ako dobre urobený reklamný šot, reálne medziľudské vzťahy- katastrofa. To čo napísal taiko, že Slováci a Slovania vôbec sú inteligentnejší s tým plne súhlasím.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Je v to snáď nejaký rozdiel? (Ak a bavíme o bývaní v rámci Európy)
Výrobné prostriedky sú už mimo
Energetika tak isto
prírodné zdroje už to bude tiež dokončené
pôda musí byť daná cudzincom ak o to požiadajú
nie všetci budú aj v rámci EU patriť medzi horných desaťtisíc, takže lúzrom môžem byť aj doma lebo mimo sa aj títo kastujú podľa pôvodu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vždy som mala vzťah k Rakusko Uhorsku :-))
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pmajap
Čím viac krajín človek spozná, tým lepšie sa cíti doma na Slovensku. Príbuzný čo sa narodil v Kanade,( keď som mala sedemnásť a kufre zbalené na emigráciu) povedal- každá lúka je zďaleka zelená a keď prídeš bližšie je na nej všeličo. Nikde nie sú tak srdeční ľudia ako tu. Páči sa vám Rakúsko, alebo Nemecko tak vedzte, že to je ako dobre urobený reklamný šot, reálne medziľudské vzťahy- katastrofa. To čo napísal taiko, že Slováci a Slovania vôbec sú inteligentnejší s tým plne súhlasím.
..trosku upresnim. Nepisal som ze sme inteligentnejsi, len ze sa podla mna zbytocne podcenujeme a sklaname hlavy, pricom aj my mame vela kvalit a je sa od nas co ucit.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
Mal som sa aj na SK dobre az nadpriemerne .
tak potom sa budeš mať po návrate ešte lepšie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pmajap
Čím viac krajín človek spozná, tým lepšie sa cíti doma na Slovensku. Príbuzný čo sa narodil v Kanade,( keď som mala sedemnásť a kufre zbalené na emigráciu) povedal- každá lúka je zďaleka zelená a keď prídeš bližšie je na nej všeličo. Nikde nie sú tak srdeční ľudia ako tu. Páči sa vám Rakúsko, alebo Nemecko tak vedzte, že to je ako dobre urobený reklamný šot, reálne medziľudské vzťahy- katastrofa. To čo napísal taiko, že Slováci a Slovania vôbec sú inteligentnejší s tým plne súhlasím.
súhlasím...
pre mna je to jasné
absolútne neprijateľné krajiny- všetky nemecky hovoriace+ anglicko+ francúzsko+ USA+severské krajiny( zima a ludia tiež už niesú to čo bývali)

krajiny nie najhoršie ale nepredpokladám že by som tam sa vystahoval, ale mohli by byť- venezuela, kuba, equador, bolívia, peru, india

krajina kde by som vedel existovať s určitými obmedzeniami- taliansko( dobrá krajina, ludia v pohode, niesú zadubení ale škaredé talianky - dost velké mínus), chorvátsko( morenko, milí ludia, karlovačko)- srbsko...-srbov docela možem

krajina kde by som si vedel život predstaviť ako doma na slovensku a ktorá je absolútne TOP- Rusko-krajina neobmedzených možností- milujem rusko...
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

pmajap
Nikde nie sú tak srdeční ľudia ako tu. Páči sa vám Rakúsko, alebo Nemecko tak vedzte, že to je ako dobre urobený reklamný šot, reálne medziľudské vzťahy- katastrofa.
No neviem...asi zalezi od okolia, kde zijes/byvas. (chcel som dat vykricnik namiesto bodky, ale taikovi sa vykricnik zrejme nepaci ). Ja to vidim tak, ze medziludske vztahy su aj tu na h.vno, ale tu je aj ostatne na h.vno Vsak tu zereme bordel z Polska (bratislavcania chodia nakupovat do Rakuska), odpad zo zapadu, mame tu "prekrasne" osady atd. atd. ....no celkovo sa mi od stastia nad touto krajinou chce tancovat
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
erik555
No neviem...asi zalezi od okolia, kde zijes/byvas. (chcel som dat vykricnik namiesto bodky, ale taikovi sa vykricnik zrejme nepaci ). Ja to vidim tak, ze medziludske vztahy su aj tu na h.vno, ale tu je aj ostatne na h.vno Vsak tu zereme bordel z Polska (bratislavcania chodia nakupovat do Rakuska), odpad zo zapadu, mame tu "prekrasne" osady atd. atd. ....no celkovo sa mi od stastia nad touto krajinou chce tancovat
No najlepšie pri tyči. Možno aj zarobíš.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
erik555
pmajap
Nikde nie sú tak srdeční ľudia ako tu. Páči sa vám Rakúsko, alebo Nemecko tak vedzte, že to je ako dobre urobený reklamný šot, reálne medziľudské vzťahy- katastrofa.
No neviem...asi zalezi od okolia, kde zijes/byvas. (chcel som dat vykricnik namiesto bodky, ale taikovi sa vykricnik zrejme nepaci ). Ja to vidim tak, ze medziludske vztahy su aj tu na h.vno, ale tu je aj ostatne na h.vno Vsak tu zereme bordel z Polska (bratislavcania chodia nakupovat do Rakuska), odpad zo zapadu, mame tu "prekrasne" osady atd. atd. ....no celkovo sa mi od stastia nad touto krajinou chce tancovat
... nuz a teda preco ostavas, ak sa smiem opytat ? Nerozmyslal si ist skusit zit niekde inde?
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

taiko
..trosku upresnim. Nepisal som ze sme inteligentnejsi, len ze sa podla mna zbytocne podcenujeme a sklaname hlavy, pricom aj my mame vela kvalit a je sa od nas co ucit.
Taiko sme inteligentnejší, len si nevieme za svoju prácu vydupať odmenu.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

taiko, nieco pre teba
http://www.youtube.com/user/pimpulko/videos


0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
... nuz a teda preco ostavas, ak sa smiem opytat ? Nerozmyslal si ist skusit zit niekde inde?
Odísť, to je tak pre mladých, čo tu nemajú majetok alebo rodinu.
Poprípade tí z osád, ktorým je jedno, kde budú robiť bordel.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

taiko
erik555
pmajap
Nikde nie sú tak srdeční ľudia ako tu. Páči sa vám Rakúsko, alebo Nemecko tak vedzte, že to je ako dobre urobený reklamný šot, reálne medziľudské vzťahy- katastrofa.
No neviem...asi zalezi od okolia, kde zijes/byvas. (chcel som dat vykricnik namiesto bodky, ale taikovi sa vykricnik zrejme nepaci ). Ja to vidim tak, ze medziludske vztahy su aj tu na h.vno, ale tu je aj ostatne na h.vno Vsak tu zereme bordel z Polska (bratislavcania chodia nakupovat do Rakuska), odpad zo zapadu, mame tu "prekrasne" osady atd. atd. ....no celkovo sa mi od stastia nad touto krajinou chce tancovat
... nuz a teda preco ostavas, ak sa smiem opytat ? Nerozmyslal si ist skusit zit niekde inde?
Su dovody, napr. ktore pisal marjankaj, ktorym som pritakal.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pmajap
taiko
..trosku upresnim. Nepisal som ze sme inteligentnejsi, len ze sa podla mna zbytocne podcenujeme a sklaname hlavy, pricom aj my mame vela kvalit a je sa od nas co ucit.
Taiko sme inteligentnejší, len si nevieme za svoju prácu vydupať odmenu.
Nezovšeobecnuj,ako kto.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pmajap
taiko
..trosku upresnim. Nepisal som ze sme inteligentnejsi, len ze sa podla mna zbytocne podcenujeme a sklaname hlavy, pricom aj my mame vela kvalit a je sa od nas co ucit.
Taiko sme inteligentnejší, len si nevieme za svoju prácu vydupať odmenu.
nuz ja neviem, s tou inteligenciou a hlavne s jej urcovanim je to osemetne. Ale s tym vydupanim odmeny je to pravda. Mozno lebo sme vzdy mali nejakych panov, tak sa mozno hanbime/bojime/nevieme vzopriet a postavit sa. Tuto nasu vlastnost si vonku dokonca aj vsimaju a komentuju ju. ( skusenost mojej zeny v robote )
Aj v tom moze pobyt vonku trosku pomoct.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Je to o spôsobe výchovy.My sme násilní,naše deti nenútime do samostatnosti,všetko za nich vybavujeme,vyžadujeme poslušnosť a to nie je dobrý spôsob na vychovanie sebavedomého človeka.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
pmajap
taiko
..trosku upresnim. Nepisal som ze sme inteligentnejsi, len ze sa podla mna zbytocne podcenujeme a sklaname hlavy, pricom aj my mame vela kvalit a je sa od nas co ucit.
Taiko sme inteligentnejší, len si nevieme za svoju prácu vydupať odmenu.
Nezovšeobecnuj,ako kto.
No zase sa nepodceňuj
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
Je to o spôsobe výchovy.My sme násilní,naše deti nenútime do samostatnosti,všetko za nich vybavujeme,vyžadujeme poslušnosť a to nie je dobrý spôsob na vychovanie sebavedomého človeka.
Dnes som išiel autom okolo základnej školy pred ôsmou hodinou. Pomaly sa nedalo prejsť, koľko áut tam bolo(parkovalo). Aby detičky neprišli neskoro do školy. Parkovali aj na prechode. Teda rodičia.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Je to o spôsobe výchovy.My sme násilní,naše deti nenútime do samostatnosti,všetko za nich vybavujeme,vyžadujeme poslušnosť a to nie je dobrý spôsob na vychovanie sebavedomého človeka.
hmm, no len niekedy aj tej samostatnosti, nenasilia, tolerancie a neposlusnosti je moc. To potom si slecna v kostyme odpluje na zastavke ako drevorubac, ludia v kancelarii prdia, smrkaju a grgaju a Tvojej zene vo vlaku chlap pri chytani miesta na sedenie taku stuchne laktom pod rebra, ze jej dych vyrazi. takze vsade mame nieco
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

To vozenie je aj von,ved v USA nemôžeš pešo skoro nikde.Ale je to o tom,že v podstate aj malé trojročné dieťa pekne vyzvú,aby povedalo svoj názor a vypočujú ho bez smiechu,hodia debatu.V rámci školy aktivity,rodičia sedia,fandia a deti napriklad hraju basseball,,chúda koľkokrát ani na tretí raz netrafí loptu,pomáha tréner ale ked konečne štrajchne loptičku úžasný uspech,žiadne posmešky,všetci zatlieskajú ako úžasne to zvládol,ako sa statočne držal že sa neznervoznil....toto je rozdiel.My by sme ho chudáka tak vysmiali že až.A ked niečo chceš chod si to vydiskutovať a ten čašník bude s tým 7 ročným človiečikom celkom vážne diskutovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať