Zavrieť

Porady

Prečo žiť na Slovensku?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
onehdaj som pozeral lampu s témou " Prečo žiť na Slovensku? ". Z pozvaných hostí však nik túto otázku neriešil bytostne, Na jednej strane sa podľa mňa jednalo o ľudí s vybudovanou existenciou, ktorá sa svojou podstatou priamo vzťahovala k Slovensku a závisela od prítomnosti na Slovensku. Na druhej strane o ľudí starších pre ktorých by bol nový začiatok v cudzine veľmi ťažký, až nemožný. Ani jedna skupina preto nezvažovala odchod zo Slovenska a teda táto téma bola pre nich podľa mňa skôr filozofická.
Mne tam chybali ľudia, ktorí z akýchkoľvek dôvodov zvažujú odchod zo Slovenska, alebo naopak (a do tej skupiny patrím aj ja) zvažujú návrat na Slovensko z cudziny. Čo vy nato priatelia? Prečo žijete na Slovensku, resp. prečo odtiaľ chcete odísť? Myslím, že všetci vieme, čo sa nám na Slovensku nepáči, ale čo sa nám páči? Prečo je však dobré ostať, či vrátiť sa?
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nie.A ked ich to začne ťahať,prečítajú si pár diskusií pod článkami o zdravotníctve a prejde ich to.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Nie.A ked ich to začne ťahať,prečítajú si pár diskusií pod článkami o zdravotníctve a prejde ich to.
....hm , zaujímavé .......
Potom je na mieste otázka , prečo ich chodí toľko na Slovensko ...trebárs opraviť si pár plômb ...
Dokonca sa oplatí investovať aj do tej letenky a zaplatiť si zubára na Slovensku ako v tých Štátoch ....

Kto má love , má aj zdravie ( nebrať doslovne ) ...
Je úplne jedno , že kde je ošetrovaný - liečený ......toť môj názor .
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Je to tu lacnejšie,samozrejme aj výhodné.Pre pacientov.Ale ver mi,ked si lekári prečítajú tú znôšku invektív,prečo by sa mali vracať?
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
BXLmiami
Nie.A ked ich to začne ťahať,prečítajú si pár diskusií pod článkami o zdravotníctve a prejde ich to.
....hm , zaujímavé .......
Potom je na mieste otázka , prečo ich chodí toľko na Slovensko ...trebárs opraviť si pár plômb ...
Dokonca sa oplatí investovať aj do tej letenky a zaplatiť si zubára na Slovensku ako v tých Štátoch ....

Kto má love , má aj zdravie ( nebrať doslovne ) ...
Je úplne jedno , že kde je ošetrovaný - liečený ......toť môj názor .
ani nevies aku mas pravdu. Aj ja chodim na preventivne prehliadky na Slovensko. A nie je to len o otm ze je to tu lacnejsie. V NL totiz nic take neexistuje. Za preventivnu prehliadku sa povazuje vysetrenie prostaty a EEG raz za 2 roky. A napriek tomu , ze v NL je v zdravotnictve omnoho viac penazi, o niektorych napr. zubarskych metodach ani nechyrovali. (napr. liecba kazov ozonom). Popripade, sa domaci lekar po vyoperovani znamienka nan pozrie volnym okom a zhodnoti, ze ho netreba posielat na histologiu, lebo to nic nie je.
eeeej vedel by som hodiny rozpravat o tych samanoch, co su tu v nemocniciach. Skratka, zene som vravel, ze ked ma niekde nieco klepne, nech ma odvezie aspon do nemecka, ci belgicka
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

V BE je to ako v NL.Len sa začnite ozývať na diskusiách aj Vy,lebo tí naši chumaji čo nevytiahli nohy zo SR nedajú pokoj kým tu to západné zdravotníctvo nebude.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Je to tu lacnejšie,samozrejme aj výhodné.Pre pacientov.Ale ver mi,ked si lekári prečítajú tú znôšku invektív,prečo by sa mali vracať?
Jáááj moja ......
Ale Ty ( Tvoje deti ) sa na túto problematiku pozeráš/jú z tej druhej strany brehu ......

Na margo toho vysťahovania by som podotkol jednu skutočnosť , pre väčšinu je to ale nepríjemná poznámka - môj názor .

Ide o to , že by som bol za komplet spoplatnenie vysokoškoského štúdia ...
Výnimka by bolo pár štátnych škôl - minimum ale ...
Solídne pálky by sa platili .
Na jednej strane by sa určite skvalitnil ten výukový systém , na školu by sa nedostal kadejaký oný za tie príspevky a podobne ...
Lebo na naše pomienky má Slovensko až príliš veľa vysokých škôl , ktorých absolventi sú doslova o ničom - po slovensky o hovne ( sorry ) ...

Zaplať a páľ do sveta ...........
Nie za eurá daňových poplatníkov vyštudovať a potom hajde do sveta love zarábať ...

P.S.:
...ak by niekto chcel oponovať ,že aj dnes sa už platí ....tak mi len dovoľte mimovoľný úsmev , nakoľko tie terajšie " platby " u nás by v zahraničí nestačili ani na ten hamurger denne ....
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nič v zlom,ale my dvaja s mužom to odrábame statočne.Myslím,že naša rodina nie je nič dlžná aj keby tých detí vysťahovaných bolo o hodne viac.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

A inak so spoplatnením VS súhlasím.Aj ty?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
BXLmiami
Je to tu lacnejšie,samozrejme aj výhodné.Pre pacientov.Ale ver mi,ked si lekári prečítajú tú znôšku invektív,prečo by sa mali vracať?
Jáááj moja ......
Ale Ty ( Tvoje deti ) sa na túto problematiku pozeráš/jú z tej druhej strany brehu ......

Na margo toho vysťahovania by som podotkol jednu skutočnosť , pre väčšinu je to ale nepríjemná poznámka - môj názor .

Ide o to , že by som bol za komplet spoplatnenie vysokoškoského štúdia ...plus nejaké štátne - minimum ale .
Solídne pálky by sa platili .
Na jednej strane by sa určite skvalitnil ten výukový systém , na školu by sa nedostal kadejaký oný za tie príspevky a podobne ...

Zaplať a páľ do sveta ...........
Nie za eurá daňových poplatníkov vyštudovať a potom hajde do sveta love zarábať ...

P.S.:
...ak by niekto chcel oponovať ,že aj dnes sa už platí ....tak mi len dovoľte mimovoľný úsmev , nakoľko tie terajšie " platby " u nás by v zahraničí nestačili ani na ten hamurger denne ....
a musim uznat, ze zase mas pravdu. Vystudoval som za slovenske peniaze a dane platim holandanom. Nato sa neda nic povedat. Ale zase ked sa rozhodnem, tak mozno tie zarobene dukaty pridem minut na Slovensko. A mozno aj nejake nove rozumy donesiem, ktore ak boh da budu na prospech. ( niezeby Slovensko specialne na mna cakalo )
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
A inak so spoplatnením VS súhlasím.Aj ty?
Ja ???
Ja teda hej....
BXLmiami
Nič v zlom,ale my dvaja s mužom to odrábame statočne.Myslím,že naša rodina nie je nič dlžná aj keby tých detí vysťahovaných bolo o hodne viac.
....nevzala si dúfam osobne ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
a musim uznat, ze zase mas pravdu. Vystudoval som za slovenske peniaze a dane platim holandanom. Nato sa neda nic povedat. Ale zase ked sa rozhodnem, tak mozno tie zarobene dukaty pridem minut na Slovensko. A mozno aj nejake nove rozumy donesiem, ktore ak boh da budu na prospech.
Taiko ...
Ale proti takémuto sa predsa nedá oponovať ...

Ja som robil na VLA KE ...
Študent , ktorý nepodpísal záväzok na personálnom , tak dostal okamžite druhý papier z finančného , kde bola paleta jak sviňa ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nie,rozhodne nie,kde máš smajlíky?nevidím ich.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Stanislav 1975
ver tomu, že hučanie je velmi produktívné, vždy to pomohlo a deti som nikdy nemusel biť...
Ale obcas sa taka vychovna hodi
http://farm3.static.flickr.com/2360/...9910c5cc_o.gif
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Stanislav 1975
ver tomu, že hučanie je velmi produktívné, vždy to pomohlo a deti som nikdy nemusel biť...
heh,no keď sa ti decko začne váľať po zemi a jačať,akoby ho z kože drali....tak začni na neho hučať,že čo to spraví
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Absolútny súhlas s Buchačom a najväčšie pálky by som dala na sociológiu, marketing a lekársku.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tom_i
Absolútny súhlas s Buchačom a najväčšie pálky by som dala na sociológiu, marketing a lekársku.
a ja by som sa išla pásť.....aj spolu s dvoma dcérami- medičkami......
som z hladovej doliny a poplatky za VŠ by som nezvládla.....
mne osobne to takto vyhovuje, pretože by sa na lekársku fakultu dostali deti zbohatlíkov......
Naposledy upravil Mila123 : 26.09.13 at 18:29
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
tom_i
Absolútny súhlas s Buchačom a najväčšie pálky by som dala na sociológiu, marketing a lekársku.
a ja by som sa išla pásť.....aj spolu s dvoma dcérami- medičkami......
som z hladovej doliny a poplatky za VŠ by som nezvládla.....
mne osobne to takto vyhovuje, pretože by sa na lekársku fakultu dostali deti zbohatlíkov......
Milka ....fakt sa nechcem nikoho dotknúť svojimi názormi ....

ALE

Nie je to o tých zbohatlíkoch , tiež ich nie je až tak veľa ...
Vezmi si , že je ale dosť takých , ktorí študujú - aj vyštudujú ( na škole nezáleží ) , no tým pádom skončili s tou praxou ...iba čo zaberali - zaberajú miesto na škole ...

Vonku sú bežne zadlžení na roky rokúce študenti , ktorí majú záujem študovať a tým pádom tomu podriadia všetko ...
Ako je to u nás ???

Nuž poviem aj tak , že veľa študentov vonku brigáduje , maká , aby mal na živobitie a aj školné...u nás to až také pravidlo nie je ......či ?????

P.S.:
Mal som študentov , ktorí tiež brigádovali v lete v USA ........ibaže tie lovky prehajdákali na lyžovačke v Alpách ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nakoniec to bude tak.
Koho si zvolíme, tí o nás rozhodnú. Nepotrebujú múdrych voličov. Iba tých "svojich".
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
kopretinka
na slovensku nemôžem dať svojmu decku facku?
Dobrá otázka, aby sme sa nezbláznili zo západu.
Môj syn má 20 rokov a v lete dostal papučou.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Janiela
kopretinka
na slovensku nemôžem dať svojmu decku facku?
Dobrá otázka, aby sme sa nezbláznili zo západu.
Môj syn má 20 rokov a v lete dostal papučou.
Zblaznit sa nemusime, mozeme sa vsak navzajom co to priucit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať