Zavrieť

Porady

moze exekutor navysit dlh 20 000 sk na 10 000 euro?

Chcela by som vas poprosit o radu.Pred osmimi rokmi som vzala pozicku v nebankovke. nemala som moznost splacat ju a nebankovka mi neschvalila splatkovy kalendar,ale chcela celu sumu 20 000 sk naraz. za celych osem rokov ma kontaktovali 2 krat. a teraz mi dali exekuciu na plat a nehavaju mi zivotne minimum.Nechapu ani to ze som slobodna mamicka a mam mamu na invalidnom dochodku o ktoru sa staram. Bolo by v poriadku splacat dlh plus nejake trovy a uroky, ale ked som zistovala dlznu sumu bola cez 10 000 euro. To je uzera z 20 000SK pytat 300 000 korun..z vyplaty mi stiahli okolo 600 euro a dosiel mi dalsi papier od exekutora za poplatky ze sa dlh navysuje o 1400 euro. a ze dlzna suma+uroky sa vyplati nebankovke a ostatok ide exekutorovi a to 8 000 euro??? neda sa to nejak s pravnikom znizit,alebo nieco? lebo zivotne minimum dostavat par rokov sa neda,mam mnoho inych veci ktore treba platit,syn chodi do prvej triedy a takto sa to zvladat neda,ale exekutora to nezaujima.
julysak tak ako je v PU :
- má dať
- dal
tak je pri pôžičke :
- zobral
- musí vrátiť

"Exekútora to nezaujíma" - a malo by ?
teba zaujíma, že si nevrátila ? - a malo by !!!!!!!!!!!!!!!!

to o rodinných pomeroch si musíš premyslieť/prepočítať pred podpisom.
pavol54 A keď budeš chcieť radu od právnika v takomto ošemetnom prípade tak ako ich poznám tak tiež nebude riskovať že mu zaplatíš o osem rokov tak za radu platba "caalen si bitte alebo keš a kára" takže ti asi moc neporadí. aj keby si ihneď po 5€ splácala tak by si aj bez ich súhlasu mala splatené. To chce silné nervy neplatiť a čakať čo z toho bude
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises, ze dlhujes uz 8 rokov. To sa ti nepodarilo nasporit tych 600 euro a dlh splatit?

    Nadavas na uzeru...
    Ale, keby tebe niekto dlhoval dlhe roky nemale peniaze, nepodnikla by si aj ty rovnaky krok a nevymahala svoje peniaze?

    Zial, dlzoba a uroky ti rastu zo dna na den.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..máš pravdu, exekútora nič nezaujíma...tak, ako teba nezaujímalo 8 rokov, že si dlžná peniaze!..nemáš inú možnosť, len si niekde zohnať celú sumu a splatiť to naraz,aby ti nerástli úroky a uvolnil sa ti účet...lebo ten budeš mať zablokovaný pokiaľ nesplatíš všetko do centa!..
    ...skús sa dohodnúť so zamestnávateľom na pôžičke,a potom mu to splácaj z výplaty tak, aby ste vyžili..

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Otázne je, v akom štádiu exekučného konania ste. Ak dlžná suma už bola strhnutá, s tým sa veľmi pracovať nedá. Excesy v exekúciách je potrebné riešiť na začiatku, súdy pomerne často dávajú za pravdu spotrebiteľom v sporoch, kde nebankovky žiadajú extrémne pokuty resp. úroky z omeškania. Žiaden veriteľ nie je povinný po súdnom/rozhodcovskom rozhodnutí Vás kontaktovať, aby ste niečo splatili. Exekútor postupuje pri zrážkach podľa zákona, otázna môže byť akurát výška jeho trov.
    Ibaaktak Určite to nie je normálne, aby nebankovka mala zákonný nárok čiastku 600-700 € navýšiť na čiastku cez 10.000€ za 8 rokov.
    Skôr by som povedal, že sa jedná o tr. čin úžery schválený súdom
    ako o zákonnú exekúciu. / presnejšie by bolo poukázať na Čl. 46 ods. 3 Ústavy SR.
    Exekučný súd počas celého exekučného konania (t. j. v každom štádiu vedenia exekúcie) je povinný dôsledne skúmať, či sú splnené formálne i materiálne predpoklady pre vedenie exekúcie.
    V rokoch 2005-2008 nebankovky do svojich všeobecných podmienok o poskytovaní úveru dávali podmienky denných úrokov napr. 0,25% denne = 91,25 % ročne, čo môže byť aj tvoj prípad. Smernica EHS 93/13 vtom čase už bola platná ibaže súdy na ňu dôsledne neprihliadali resp. neboli rozhodnutia súdov v tom ktorom okrese v tejto otázke totožné. V súčasnej dobe je situácia podstatne lepšia najmä z dôvodu aj úpravy § 52 a nasledujúcich OZ.
    Pozri si zmluvu, prípadne na príslušnom súde celý ex. spis.
    Nepíšeš, či konal vo veci exekučného titulu rozhodcovský súd, alebo všeobecný súd. Skús sa poradiť s advokátom a možno
    budeš veľmi príjemne prekvapená

    Ibaaktak je offline (nepripojený) Ibaaktak

    Ibaaktak
    Ibaaktak (Včera 21:09) Určite to nie je normálne, aby nebankovka mala zákonný nárok čiastku 600-700 € navýšiť na čiastku cez 10.000€ za 8 rokov.
    Skôr by som povedal, že sa jedná o tr. čin úžery schválený súdom
    ako o zákonnú exekúciu. / presnejšie by bolo poukázať na Čl. 46 ods. 3 Ústavy SR.
    Exekučný súd počas celého exekučného konania (t. j. v každom štádiu vedenia exekúcie) je povinný dôsledne skúmať, či sú splnené formálne i materiálne predpoklady pre vedenie exekúcie.
    V rokoch 2005-2008 nebankovky do svojich všeobecných podmienok o poskytovaní úveru dávali podmienky denných úrokov napr. 0,25% denne = 91,25 % ročne, čo môže byť aj tvoj prípad. Smernica EHS 93/13 vtom čase už bola platná ibaže súdy na ňu dôsledne neprihliadali resp. neboli rozhodnutia súdov v tom ktorom okrese v tejto otázke totožné. V súčasnej dobe je situácia podstatne lepšia najmä z dôvodu aj úpravy § 52 a nasledujúcich OZ.
    Pozri si zmluvu, prípadne na príslušnom súde celý ex. spis.
    Nepíšeš, či konal vo veci exekučného titulu rozhodcovský súd, alebo všeobecný súd. Skús sa poradiť s advokátom a možno
    budeš veľmi príjemne prekvapená
    arizona a na co si svoj prispevok zduplikoval???

    moze exekutor navysit dlh 20 000 sk na 10 000 euro?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.