Zavrieť

Porady

zacinam

Dobry den, mam niekolko otazok, pomozete mi?
  1. ako zauctovat fa za elektromontaz, bleskozvod.. ( 85786,- Sk) moze cez 518?
  2. kupili sme kufrik- sada roznych naradi potrebnych pre pracovnikoch v dielni za 19 090,- Sk kam to mozem zauctovat?
  3. program antivirusovy tiez mozem cez 518 alebo nie?
  1. este by som sa chcela opytat co sa robi v takomto pripade: kazdy tyzden platime za vymenu rohozky 177,50 v hotovosti(cez PD), na konci mesiaca nam pride FA, kde su tie styri sumy rozpisane ako preddavky a vyslo z toho k uhrade = -1,- Sk ako sa to ma zauctovat, tu minus 1 korunu a ako by to bolo keby to bola nula??
velmi DAKUJEM za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    [quote=sara-ke]Dobry den, mam niekolko otazok, pomozete mi?
    1. ako zauctovat fa za elektromontaz, bleskozvod.. ( 85786,- Sk) moze cez 518?
    toto musíš popísať. či ste si ten bleskozvod kúpili alebo ako?
    1. kupili sme kufrik- sada roznych naradi potrebnych pre pracovnikoch v dielni za 19 090,- Sk kam to mozem zauctovat?
    ak nemáš v internej smernici, že aj drobný majetok zaradujete na O2. takto zaúčtuje na 501 a zaeviduj v operatívnej evidencii drobného majetku

    program antivirusovy tiez mozem cez 518 alebo nie?

    518-AE
    1. este by som sa chcela opytat co sa robi v takomto pripade: kazdy tyzden platime za vymenu rohozky 177,50 v hotovosti(cez PD), na konci mesiaca nam pride FA, kde su tie styri sumy rozpisane ako preddavky a vyslo z toho k uhrade = -1,- Sk ako sa to ma zauctovat, tu minus 1 korunu a ako by to bolo keby to bola nula??
    Cez pokladnu účtuje VPD 314/211
    Ked príde FA tak
    cena bez DPH MD 501 (ak je to za kúpu rohožky) a 518 (ak je to služba)
    DPH MD 343
    cena spolu DAL 321
    zúčtovanie preddavku cena spolu MD321/DAL314

    odpovede sú hrubo napísané

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    [quote=va1ke][quote=sara-ke]Dobry den, mam niekolko otazok, pomozete mi?
    1. ako zauctovat fa za elektromontaz, bleskozvod.. ( 85786,- Sk) moze cez 518?
    toto musíš popísať. či ste si ten bleskozvod kúpili alebo ako?


    mam fa za elektromontazne prace a bleskozvod takze myslim, ze je to za ten bleskozvod a pracu to je vsetko, neviem co este k tomu treba?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Bleskozvod bol pravdepodobne inštalovaný na budovu, ktorú máte v majetku - vtedy ide o technické zhodnotenie budovy (bleskozvod+práce)
    faktúra dodávateľa 042/321 - 85786
    zaradenie do používania 021/042 - 85786 - navýšenie vstupnej ceny budovy
    odpisy podľa podľa § 29 - odpisový plán

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Dobry den,

    chcela by som sa vas opytat: mam výpis z banky na nom je prijem - prevod z uctu od východoslov. energet. ako sa to uctuje ? dakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    máš od nich dobropis? Ak áno, potom stačí vypárovať dobropis s došlými korunkami.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Dobrý den,
    mama takuto otazku, dostali sme na ucet od Uradu prace jednorazový prispevok za to ze sme zamestnali cloveka na UP, je to suma 80 601,- Sk chcem sa opytat zdanuje sa to, a v jednoduch. uctov. to mam kde zaradit??

    prosim je to surne dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.