Zavrieť

Porady

nerobí si domáce úlohy - ako ho potrestať

Ahojte všetci! Obraciam sa na vás s prosbou o rady ohľadom potrestania syna. Mám takýto problém: sústavne si nerobí domáce úlohy. Má 12,5 roka, chodí do 7-mej triedy. V podstate sa dobre učí, na hodinách nevyrušuje. Z písomiek, odpovedí nosí dobré známky, ALE sústavne si nerobí úlohy. Nespraví si ich ani cez prestávku pred hodinou. Keďže si ich ani nepoznačí, neviem skontrolovať, či ich spravil. Keď mu chce učiteľka zapísať zlú známku za úlohu alebo poznámku, povie, že nemá žiacku knižku. Keď mi na rodičku povedali túto vec, alebo keď mi už zúfalá učiteľka volala, že čo sa deje snažila som sa to riešiť zákazom PC. On mi na to len flegmaticky povedal: dobre. Čo mám robiť, aby sa začal správať zodpovedne? Poraďte ako ste to riešili vy (ak ste riešili), alebo ako by ste to riešili. Vopred ďakujem.
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ferdosondo
Dav
Netrestať. Motivovať, chváliť a čakať, kým prejde puberta....
Konečne jeden rozumný nápad. Trestami nič nedosiahne.
Zúfalá matka, musíš si uvedomiť že to nefunguje tak, že budeš stále len búšiť systémom "ak nebude toto, tak ja zakážem toto".
Tým dosiahneš akurát to,že syn chytí averziu aj na činnosti a osoby, ktoré mu doteraz nespôsobovali problém. V prvom rade sa musíš zmeniť Ty sama. To je paradoxne to najťažšie.
Blbost.
Decko nerobi ulohy a menit sa ma matka, alebo cakat, kedy skonci puberta. Dovtedy ulohy robit nemusi? Dieta ma poznat svoje povinnosti, ale aj postih, ktory ho caka, ked si povinnosti nesplni. nemyslim tym telôesne tresty, tie nie su vhodne.To si potom tiez nebude musiet plnit povinnosti v praci, tam tiez budu cakat, kym mu nieco skonci, napr. lenivost, alebo si vobec robotu hladat nebude, naco aj, matka ho bude aj v tomto pripade pozivivne motivovat a len cakat, ze.
1 0
MorbiDeath MorbiDeath

MorbiDeath je offline (nepripojený) MorbiDeath

alaya1
Ferdosondo
Dav
Netrestať. Motivovať, chváliť a čakať, kým prejde puberta....
Konečne jeden rozumný nápad. Trestami nič nedosiahne.
Zúfalá matka, musíš si uvedomiť že to nefunguje tak, že budeš stále len búšiť systémom "ak nebude toto, tak ja zakážem toto".
Tým dosiahneš akurát to,že syn chytí averziu aj na činnosti a osoby, ktoré mu doteraz nespôsobovali problém. V prvom rade sa musíš zmeniť Ty sama. To je paradoxne to najťažšie.
Blbost.
Decko nerobi ulohy a menit sa ma matka, alebo cakat, kedy skonci puberta. Dovtedy ulohy robit nemusi? Dieta ma poznat svoje povinnosti, ale aj postih, ktory ho caka, ked si povinnosti nesplni. nemyslim tym telôesne tresty, tie nie su vhodne.To si potom tiez nebude musiet plnit povinnosti v praci, tam tiez budu cakat, kym mu nieco skonci, napr. lenivost, alebo si vobec robotu hladat nebude, naco aj, matka ho bude aj v tomto pripade pozivivne motivovat a len cakat, ze.
Súhlasím!
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A nie je to náhodou vec učiteľky? Nerobí úlohy tak za 5. A všetkým rovnako.
0 0
MorbiDeath MorbiDeath

MorbiDeath je offline (nepripojený) MorbiDeath

marjankaj
A nie je to náhodou vec učiteľky? Nerobí úlohy tak za 5. A všetkým rovnako.
5ka problém nerieši. Ja som mal tiež na háku, keď som dostal 5ku.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
MorbiDeath
marjankaj
A nie je to náhodou vec učiteľky? Nerobí úlohy tak za 5. A všetkým rovnako.
5ka problém nerieši. Ja som mal tiež na háku, keď som dostal 5ku.
Ale rieši. Ja som dostal raz 3 krát z ruštiny. Potom ma do konca polroka nevyvolala až týždeň pred uzatváraním známok. Ruštinu som vedel najlepšie z celej triedy. A vyšlo to potom za 4.
Nerobila si starosti, či prepadnem, nevolala rodičom. A bolo to najúčinnejšie.
0 0
MorbiDeath MorbiDeath

MorbiDeath je offline (nepripojený) MorbiDeath

marjankaj
MorbiDeath
marjankaj
A nie je to náhodou vec učiteľky? Nerobí úlohy tak za 5. A všetkým rovnako.
5ka problém nerieši. Ja som mal tiež na háku, keď som dostal 5ku.
Ale rieši. Ja som dostal raz 3 krát z ruštiny. Potom ma do konca polroka nevyvolala až týždeň pred uzatváraním známok. Ruštinu som vedel najlepšie z celej triedy. A vyšlo to potom za 4.
Nerobila si starosti, či prepadnem, nevolala rodičom. A bolo to najúčinnejšie.
Tak asi to bude individuálne, teda u každého inak. :/ hmm
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kašli na to, má právo byť aj nedokonalý
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vysvetlil Ti prečo?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať