Zavrieť

Porady

Co robit ak socialna poistovna ziada poistne za mesiace ked som pracoval v Anglicku?

Bol som zivnostnik na slovensku. Po istej dobe mi zivnost prestala zarabat, tak som si nasiel pracu v anglicku. Odvody ako zivnostnik som som prestal platit, pretoze som platil odvody v anglicku. Podla europskej smernice, obcan moze platit odvody len v jednej krajine a to v ktorej zije. Slovenska socialna poistovna mi zacala posielat listy aby som len platil lebo inak poslu po mna exekutora. Tak som platil odvody asi 110 eur mesacne. Po vyse roku sa anglicka socialna poistovna rozhybala a vydala mi certifikat A1 podla ktoreho patrim pod anglicku jurisdikciu a platim odvody tu. Obdobie platnosti na certifikate je od kedy som prisiel do anglicka a robil. Teda v tom obdobi som platil odvody aj v anglicku(zamestnavatel mi strhaval zo mzdy) aj na slovensku(ako zivnostnik som platil). Ako mam postupovat ak chcem peniaze od slovenskej poistovne naspat? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ak si počas pobytu nezrušil ani neprerušil slovenskú živnosť, musel si platiť odvody (ak ti z predchádzajúceho daňového priznania vyšla odvodová povinnosť).

    Podľa mňa ty si spravil chybu, že si živnosť nezrušil.

    Opravte ma ak sa mýlim.
    shamanSK to ze som zivnost nezrusil podla mna, nie je chyba, to sa tu ani nepytam. Keby som ju bol zrusil, asi by som sa tu nemal co teraz pytat. Faktom je ze obcan EU nemoze platit odvody v dvoch statoch. Vacsinou plati v state v ktorom zije. Je samozrejme ze ked nezijem na slovensku tak by som si asi tazko zo slovenskych odvodov pytal invalidne, dochodkove alebo hocico ine. Tym padom je zakon o zamedzeni dvojitych odvodov logicky. Takisto ludia zijuci na slovensku si nemozu pytat dochodok od greckej vlady. Co som sa pytal je akou formou si pytat peniaze spat za mesiace ked som platil odvody v dvoch statoch.
    Braňo a ako si slovenskej Soc.poisťovni dokladoval, že platíš odvody v Anglicku? odhlásil si sa?

    Co robit ak socialna poistovna ziada poistne za mesiace ked som pracoval v Anglicku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.