Zavrieť

Porady

Potvrdenie o navsteve školy - Union

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Bola som externou studentkou v čase od 2009 - 2013 a mam 23 rokov, v zdravotnej poistovni mi povedali, ze poistne plati za mna stat aj ked som externy student do 26 rokov. Ale ja som popri štúdiu pracovala na trvalý pp ale polovičný úväzok. Vo forme kde som robila TPP som skončila ale štúdium mi pokracovalo ďalej. Do zdravotnej poistovne som doniesla potvrdenie aj o zacati vysokoskolskeho štúdia aj potvdrenia o štúdiu priebezne aj po ukončení TPP. Teraz mi poistovna poslala výkaz nedoplatkov za obdobie po ukončení TPP, že ma nemali v evidencii ako studenta ale si ma automaticky priradili k samoplatcovi. Ja potvrdenia o tom, že som potvrdenia priniesla nemam. Poisťovňa ma dala na exekuciu medzi časom, ja som podala namietku voči vykazu nedoplatkov v danej poistovni ale tiež to musim riešiť s exekutorom. Je niekde prosím uvedené, že tie potvrdenia o potvrdeniach o navsteve školy treba zdokladovať, alebo im staci potvrdenie o navsteve školy a diplom o ukončení, prip. Je nejaká šanca, že sa táto situácia obrati v môj prospech? Dakujem veľmi pekne za odpoveď. J.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Podala si námietku v stanovenom termíne ?
jullian Lehota na uplatnenie námietky mi začala plynúť včera, a podávať ju budem zajtra. Do poisťovne som námietku podala dnes
veronikasad Zrejme sa nevyhneš náhrade škody podľa cit. odst. 14. Pre budúcnosť - ak budeš odovzdávať v ZP akýkolvek doklad, daj si potvrdiť na kopii jeho prevzatie. Ak posielaš poštou, tak doporučene so sprievodným listom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 23 Zákona o zdravotnom poistení

    ...

    (13) Poistenec, ktorý ani na výzvu zdravotnej poisťovne nesplní oznamovaciu povinnosť do ôsmich dní odo dňa doručenia výzvy, sa na účely tohto zákona považuje za platiteľa poistného podľa § 11 ods. 2. Výzva zdravotnej poisťovne musí byť písomná amusí obsahovať poučenie o následkoch nesplnenia oznamovacej povinnosti v lehote podľa prvej vety. O skutočnosti, že poistenec sa považuje za platiteľa poistného podľa § 11 ods. 2, zdravotná poisťovňa poistenca písomne upovedomí. Na doručovanie výzvy a písomného upovedomenia sa vzťahuje § 17b. V písomnom upovedomení zdravotná poisťovňa oznámi poistencovi aj výšku pohľadávky, ktorá v súvislosti s týmto postupom zdravotnej poisťovni vznikla. Pri vyčíslení pohľadávky postupuje zdravotná poisťovňa v súlade s § 20 ods. 4 a 5.

    (14) V prípade, že si poistenec dodatočne po zaslaní písomného upovedomenia podľa odseku 13 splní oznamovaciu povinnosť, zodpovedá za škodu, ktorá zdravotnej poisťovni vznikla. Škodou podľa prvej vety sa rozumejú náklady zdravotnej poisťovne súvisiace s uplatnením takto vzniknutej pohľadávky na úrade alebo s vydaním výkazu nedoplatkov, ako aj náklady súvisiace s vymáhaním pohľadávky.

    Potvrdenie o navsteve školy - Union

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.