Zavrieť

Porady

Faktúry,dph a nájom

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať a zároveň prosím o radu...Robím JU pre platcu DPH štvrťročného, ktorý prenajíma nebytové priestory,do 07/2013 sme nemali žiaden problém s nájomcom ale od augusta sa zatajuje a neprevzal mi na pošte ani Fa za 08/2013 faktúry sú vystavené vždy ku koncu mesiaca ...ďalšiu som zatiaľ nevystavila, nakoľko neprevzal predošlú a ja neviem ako to je s DPH pokiaľ Fa neuhradil, lebo v tom prípade mi sme DPH neprijali, takže nemáme ani čo odviesť. Vieme, že nájomca neoprávnene tým pádom užíva priestory, nájom nebol uhradený ani za 07/2013, takže ani zato nebola prijatá DPH.
Majiteľka chce ukončiť živnosť a nevieme či mu mám ďalšie mesiace vystaviť faktúru, aby sa to dalo súdne vymáhať, alebo to už si musí majiteľka nejak právne dohodnúť? Problém je, že majiteľka dlhodobo žije v zahraničí a nevie sa s nim kontaktovať len prostredníctvom právnika a ten ho nevie zastihnúť. Prosím poradte mi ako to riešiť s FA s DPH? A čo s Fa ktorú neprevzal ja ju mám naďalej evidovať?Ďakujem.
Naposledy upravil Hena65 : 10.10.13 at 10:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    Nezáleží na tom, či Vám faktúru uhradil alebo nie, vy DPH musíte odviesť. Ak ste vystavovali faktúry podľa zmluvy každý mesiac,tak by ste v tom až do jej ukončenia mali pokračovať a bohužiaľ DPH aj odvádzať. Treba pozrieť do zmluvy, aké možnosti máte ohľadom ukončenia nájmu, napríklad z dôvodu nezaplatenia.
    Hena65 Ďakujem, presne to som vedela ale majiteľka mi sama tvrdí, že ona platiť nemôže nakoľko on jej tu DPH neplatil, a ja stále dookola jej to hustím, že v zákone tak nie je...ona musí každý mesiac mať vystavenú FA a platiť DPH...ďakujem, že ste mi potvrdila. A čo stým, ak FA neprevzal? Ved on to potrebuje tiež do účtovníctva...?

    Faktúry,dph a nájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.