Zavrieť

Porady

dovoz tovaru zo zahraničia osobným autom

chcela by som sa opýtať, mám možnosť si ísť do nemecka pre tovar, ktorý ak tam pôjdem osobne dostanem za lepšiu cenu ako keby mi ho mali poslať a po prepočte sa mi to aj viac oplatí. Ale auto nemám v podníkaní keďže ho normálne nevyužívam ale chcela by som si náklady na dopravu (auto máme na plyn takže plyn) dať do nákladov, viete mi poradiť ako to spraviť? Musím dať auto do podnikania? Inak to nejde? pre doplnenie mám živnosť, jednoduché účtovníctvo a som neplatca DPH, auto je môjho švagra, ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Švagrovo MV nemôžeš dať do podnikania, ani si na neho uplatniť tzv. náhrady.
    seraffa a ak by soms i vzala auto z pozicovne??? tak by sa to nejako nedalo?

    marion je offline (nepripojený) marion

    szčo účtovníčka marion
    Ak si zoberies auto z pozicovne, tak si uctujes do nakladov vsetko co ti dovoli zmluva. Pri kratkodobom prenajme najskor len phm a najomne. Pri dlhodobom je mozne si dohodnut s prenajimatelom, ze servis, nahradne diely, zimne pneumatiky a pod. je na tvoje triko, a preto si to zauctujes aj do svojich nakladov. Prenajimatel bude mat na seba najomne, v ktorom bude mat zaratane pzp, havarijne, technicke zhodnotenie a pod. Naklady na dovoz tovaru, stravne a ubytovanie na sluzobnej ceste su nakladmi suvisiacimi s obstaranim tovaru, a preto tato ciastka vchadza do nakupnej ceny tovaru v prepocte na jeden kus. Zvaz si, ci po prepocitani to nevyjde predsa len lacnejsie, ked ti to dovezu.

    dovoz tovaru zo zahraničia osobným autom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.