Zavrieť

Porady

Podľa akých zákonov sa riadi zahraničná firma, podnikajúca v SR, u ktorej reklamujem produkt

Kúpil som si umývačku riadu u firmy Nove Farby, sidlo/ICO v Polsku, DIC na Slovensku - predávajú prostredníctvom stránky www.novefarby.sk. Podľa akých zákonov, týkajúcich sa reklamácie sa musí firma riadiť - slovenských, či poľských?
Firma nedodržala 30-dňovú lehotu na vybavenie reklamácie, takže by som mal mať podľa zákona o ochrane spotrebiteľa nárok na Odstúpenie od zmluvy, ako keby šlo o neopraviteľnú závadu. Firma to však odmieta.. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    firma sa riadi poľskými zákonmi. SK IČ DPH majú asi len preto, lebo prekročili obrat v zásielkovom predaji na SK (alebo aj neprekročili, ale pre istotu sa už zaregistrovali) a sú povinný sa regstrovať na SK. To, že majú webovú stránku s koncovkou .sk tiež nie je dôvodom na to, aby sa riadili našimi zákonmi. Oni nepodnikajú na SK, stále podnikajú v PL...

    ...alebo žeby nie....fakt neviem
    Naposledy upravil tictac7 : 18.10.13 at 21:24 Dôvod: som sa zneistila...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zakaznik2 Este som si vsimol, ze v Obchodnych podmienkach maju uvedene "5. Vzťahy medzi oboma stranami, ktoré nie sú upravené týmito Všeobecnými obchodnými podmienkami sa riadia príslušnými ustanoveniami zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov, zákona č. 250/2007 Z. z. O ochrane spotrebiteľa vznení neskorších predpisov, zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. O priestupkoch v znení neskorších predpisov, zákona č. 108/2000 Z. z. O ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov a zákona č. 22/2004 Z. z. O elektronickom obchode v znení neskorších predpisov, prípadne inými zákonmi slovenského právneho poriadku. (http://novefarby.sk/obchodne-podmienky/)

    V tom pripade by mali dodrziavat slovenske zakony pri reklamacii.
    tictac7 neviem, čo reklamuješ a fakt sa mi nechce čítať tie podmienky - najprv sa treba riadiť podmienkami a iba to, čo v nich nie je upravené sa riadi SK právom.... prepáč, toto nie je moja parketa, takže to je z mojej strany k tejto téme už všetko.
    misoft Firma má len sídlo v Poľsku - ale pokiaľ je zaregistrovaná aj na Sk, má DIČ - spadajú plne pod naše zákony.
      zbaliť

    Podľa akých zákonov sa riadi zahraničná firma, podnikajúca v SR, u ktorej reklamujem produkt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.