Zavrieť

Porady

vypis a odpis z registra trestov zo zahranicia.

Dobrý deň, potreboval by som od Vás poradiť ohľadom odpisu registra trestov. Potrebujem si ho vybaviť čo najrýchlejšie a najlepšie by bolo, ak by som nemusel cestovať domov(som v UK). Brat má moje splnomocnenie a tak by ma zaujímalo či by sa to dalo vybaviť aj cez neho. Alebo aký by bol najrýchlejší spôsob vybavenia. Ďakujem pekne za každú radu . na stranke Gen.pro som nasiel nieco o novom elektornickom sposobe mate niekto skusenosti?
Naposledy upravil mikes333 : 29.10.13 at 15:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    klikol si link v suvisiacej otazke? klikni na kartu Register trestov ... mas tam vsetko uvedene
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mikes333 ano precital som si to .. len tam je jeden bod ktory ma zarazil a to ze splnomocnenec musi mat moju obcanku a nie len overenu kopiu . to mu ju musim poslat na Slovensko?

    co sa tyka tej ambasady tak som pocul ze vybavenie takejto veci trva az do troch mesiacov .. teda z praxe ludi .. boli to ale starsie clanky takze neviem ci to stale tak funguje .
    avalik ved si zavolaj na ambasadu ... podla mna pre nich plati elektronicke zasielanie
    mikes333 budem musiet , pretoze ziadna aktualna temu na internete ohladom elektornickeho zasielania som nenasiel .
    misoft Môj názor: ambasáda je niečo ako kus Slovenska. Teda prídeš tam, predložíš žiadosť a občianku a oni (za poplatok) by ti to mali zabezpečiť - oni to dostanú elektronicky, tebe to vytlačia, buchnú štempeľ (a štempeľ ambasády by mal potvrdzovať pravosť, lebo je to štátny štempeľ) a finito.
    mikes333 Dostal som takuto odpoved ...
    O vypis z registra trestov je mozne poziadat velvyslanectvo, po vopred dohonutom termine na tel. cisle 020 731 36 470, na vypis sa caka cca. 6-8 tyzdnov. K podaniu ziadosti je potrebne predlozit platny doklad totoznosti a uhradit spravny poplatok. Poplatok k dnesnemu dnu je 9,- GBP (poplatok sa meni podla kurzu libry voci eura vzdy na zaciatku noveho mesiaca).

    Na pockanie Vam vystavia vypis z registra trestov len na Slovensku.

    Preklad vypisu z registra trestov si musite zaobstarat vy, velvyslanectvo prekladatelske sluzby neposkytuje.


    Cize by som potreboval ako to je pripadne stym obcianskym preukazom ??? neviete niekto prosim? musim ho poslat na Slovensko aby mohol splnomocnenec dostat moj vypis a odpis? ci ako? dakujem za odpovede
    avalik ved na stranke gen. pro. je jasne napisane, ze splnomocneny obcan MUSI predlozit platny OP splnomocnitela ... tu mas link aj na zakon, ked ti to nestaci http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-330
    mikes333 Ano mas pravdu a viem o tom cital som to len mi to pride jak hlupost.. to je vsetko . preto som sa to preistotu pytal 2x..
      zbaliť

    vypis a odpis z registra trestov zo zahranicia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.