Zavrieť

Porady

Koná exekútor správne??

Pred cca 10 rokmi si istý pán zobral pôžičku 10 000eur ( má aj ručitelov) zaplatil jednu splátku a dosť čiže sa to dostalo až k exekúcii-. V prvom upovedomení od exekútora je založné právo na nehnutelnosť ktorú dlžník vlastní. Aj napriek ručitelom je on jediný ktorému exekútor siaha na dôchodok. Ako je možné že exekútor neuspokojil pohľadavku predajom nehnutelnosti???? Podotýkam že dlžník ma okrem tohto ešte 2exekútorov , ale tento je prvý v poradí. A tiež je veľmi zaujímave že dom je momentálne v rekonštrukcíí čiže dlžník si je asi nejak moc istý že on nepríde. Prosím Vás ak niekto vie poradiť čo s tým dalej naozaj exekútor koná tak ako má??? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lulazz je offline (nepripojený) lulazz

    lulazz
    Pokiaľ sú nariadené zrážky z dôchodku a chodia aj zrážky a postupne sa čiastočne uhrádza pohľadávka,tak nieje dôvod na to,aby sa to riešilo aj cez ručiteľov,lebo pohľadávka sa vymáha...
    To,že exekútor aj keď je prvý so záložným právom a nedražil ešte nehnuteľnosť môže byť preto,lebo:
    1.od oprávneného má súhlas LEN na ZÁLOŽNÉ PRÁVO a nie aj na PREDAJ NEHNUTEĽNOSTI,takže dražiť ani nemôže
    2. alebo možno aj preto,že vzhľadom na aktuálnu výšku pohľadávky s príslušenstvom by to bolo neadekvátne (napr. súčasný zostatok na dovymáhanie je napr.10.000€, dom má hodnotu 40.000€-bolo by to neprimerané)-pokiaľ nemá iný majetok,tak by to prešlo na súde,ale pokiaľ chodia zzd,tak by súd nemusel potom príklep schváliľ

    P.S.Ak si ako oprávnená,daj súhlas s predajom nehnute+nosti a skús vyzistiť od exekútora,či nejde do predaja.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Brosulienka no...môj dobrý známi je ručitel preto by som mu trošku chcela pomôcť. Dlh sa vyšplhal po tých 10rokoch neplatenia na 18 000eur a myslím že ten dom, by takú hodnotu aj mal. a ide aj o to že jemu strhávajú z dôchodku len nejakých 60-70eur a dlžník ma 65rokov čiže ten dlh je podľa mňa nemožne od dlžníka dostať. Ked pred pol rokom volal ručitel exekútorovy že prečo nepredáva dlžníkov dom ten mu len povedal že jemu sa to neoplatí, ale ja si to nemyslím ten dom som videla na vlastné oči aj ked som len laik tak hodnotu 20-30tis eur urite má
    draik Ak som to dobre pochopil, tak exekútor vedie exekúciu voči ručiteľovi. V tom prípade má ručiteľ právo vymáhať si zaplatený dlh od dlžníka. Ak dlžník nebude plniť dobrovoľne, bude potrebné ho žalovať a následne môže ručiteľ podať návrh na exekúciu dlžníka. Problém je však okrem iného v tom, že ak na nehnuteľnosti dlžníka už sú skoršie záložné práva, tak ručiteľ môže vyjsť naprázdno.
    Brosulienka ano ručitelia su traja. No to vieme že ručitel si to od dlžníka môže cez súd žiadať naspäť, ale ako som písala dlžník má 65rokov aj keby to ručitel vyplatil a žaloval dlžníka ručitel sa tích penazí nedočká.
      zbaliť

    Koná exekútor správne??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.