Zavrieť

Porady

Hydromeliorácie - potrubie cez pozemok, ako riešiť?

Zdravím,
takže mám taký problém k veci:
Máme pozemok v Zálesí na Malinovskej ulici o rozlohe 1400 m2. Avšak krížom cez pozemok nám ide rúra spoločnosti hydromeliorácie. Dostali sme vyjadrenie, čo všetko môžeme, a to preložiť, prípadne dodržať v prípade stavby ochranné pásmo, ktoré určia, alebo odkúpiť ako nepotrebný majetok. Avšak našiel som pár návrhov riešení v obci Zálesie, kde hydromeliorácie píšu ako vyjadrenie citujem: "Bolo dohodnuté, že v prípade preukázania odborným posúdením – v rozhodovacom procese a v prípade zmeny funkčného využitia územia na stavebné účely, je možné po vzájomnej dohode zrušiť
(uzavrieť) závlahové vetvy B4-0 a koncovú vetvu B2 priemer 150 mm v dl. cca 240 m. Tiež v prípade prepojenia vetvy B5 s vetvou B4-1 novým potrubím v dl. cca 120 m bude ďalšia možnosť čiastočného zrušenia vetvy B2 a časti vetvy B4-2 od odbočky B4". Z uvedeného chápem, že je tu stále možnosť, že by sme časť na našom pozemku odkúpili, alebo ju zrušili. A teraz k mojej otázke. Ako mám postupovať? Mám ísť osobne na Hydromeliorácie a spýtať sa tam, či existuje takáto možnosť? (mám pocit, že somnou sa tam nikto nebude baviť, a skôr ma odbijú). Alebo to riešiť a skúsiť tam ísť s právnikom? Ďakujem za odpovede a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Hydromeliorácie - potrubie cez pozemok, ako riešiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.