Zavrieť

Porady

Koniec zmluvi na dobu určitu nemam ukončeny lebo som stále DPN.

Som stale PN mala som zmluvu na dobu určitu do 13.10.2013 ,ale veduca my nedala žiadne tlačivo že sa my tato zmluva skončila.Počula som že ked som stale PN a veduca my nedala papier o ukončeni tak zmluva zdoby určitej sa meni na dobu neurčitú je to pravda? ĎAKUJEM Ivett
Naposledy upravil Iveta Mirko Andrášiovi : 08.11.13 at 21:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    prac.pomer ti skončil 13.10. Nemusí ti dať žiadne tlačivo. To,že si PN,nemá na skončenie žiadny vplyv.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Tak zápočtový list by jej dať mali, bez neho ju na UP nezaevidujú. Ale zrejme nemá počas PN-ky vychádzky, aby sa dostavila do firmy.
    kopretinka ona myslela,že dostane nejaký papier,kde bude napísané,že jej skončil pracovný pomer. A ke´dže nič nedostala,lebo mala zlé info,tak si vydedukovala,že je ďalej zamestnaná.Podľa mna jej nešlo o zápočtový list....aj keď samozrejme ten jej dať musia.
    veronikasad Jasné, pochopila som zadanie otázky - súhlasím s tvojou odpoveďou.
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom - bez ohladu na to, že so PN. Nemocenské aj po skončení prac.pomeru naďalej vypláca SP (ak PN-ka trvá). Na UP ťa zaevidujú až po skončení PN, preto treba kopiu PN-ky odovzdať v prísl. ZP - platitelom ZP za poberatelov nemocenského je štát.

    Pracovný pomer na dobu neurčitú by sa zmenil iba v prípade, ak by si so súhlasom zamestnávatela nastúpila po skončení doby určitej výkon práce na pracovisku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iveta Mirko Andrášiovi ja som sa pytala či sa zmluva z doby určitej meni na dobu neurčitu pretoze PN stale trva
    veronikasad Veď som doplnila odpoveď - v tvojom prípade nemení, pracovný pomer skončil.
    veronikasad Dúfam že ten tam už je (cez zamestnávatela), veď PN-ka začala počas trvania prac.pomeru
      zbaliť

    Koniec zmluvi na dobu určitu nemam ukončeny lebo som stále DPN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.