Zavrieť

Porady

Poškodený obklad v kúpeľni?

Chcel by som sa opýtať či je možné nejakým spôsobom odstrániť také tie drobné čierne bodky ktoré vznikli pri práci s karbobrúskou (odlietavajúce iskry). Sú to vlastne spáleniny a máme ich na obklade v kúpeľni. Vyzerá to dosť zle. Máte s tým už niekto skúsenosti?
7 komentárov     zbaliť
lujza.j jemne nožíčkom si neskúšal?
Koki63 S nožíkom som to zatiaľ neskúšal, jeden známy mi poradil jemnú brúsku ktorá sa používa na gravírovanie, avšak mám obavu aby som obklad ešte viac nepoškodil...
lujza.j ved skús aspoň jednu ďobku..niekde...neviem v akej výške to máš?alebo v akom "pozorovacom" uhle...
arizona ja som to mala na skle,skusala som vselico,celkom odstranit nepomohlo nic. Ale skrabkou na sklo sa to trochu zjemnilo
duves To ti poškodili majstri?
Koki63 Áno, konkrétne vodár ktorý ako montoval umývadlo a potom aj práčku...zrejme opracovával nejaký kovový kus a nevšimol si že iskry lietajú po celej kúpelni!
lujza.j duv...to ako u teba...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Koki63 Aspoň keby sa to dalo nejakým spôsobom zredukovať pretože teraz to strašne bije do očí...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zjemnit povrch mozes skusit skrabkou na sklo. Ak mas porusenu glazuru na obkladackach,pozri video.

    Koki63 Toto vyzerá zaujímavo. Asi by to bola schodná cesta...Ďakujem za tip.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Čo to boli za majstri? Asi chlapci z mokrej štvrte. Jeden vedel brúsiť a druhý šrubovať. Lebo pokiaľ brúsim pri keramike, skle, plaste, musím rátať že sa niečo také stane. Použijem mokré handry, kartón papier atď. Žiadal by som uviesť do pôvodného stavu, tzn. vyrezať a vymeniť poškodený obklad.

    Poškodený obklad v kúpeľni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.