Zavrieť

Porady

Ma niekto skusenosti so zapojenim elektrickeho podlahoveho kurenia priamo na vypinac bez regulatora ?

Zdravim,
chcel by som sa popytat ci ma niekto skusenosti s elektrickym podlahovym kurenim, konkretne ktory tovar je najlepsi pre kupelne, ci vykurovacie kable, alebo rohoze so sklenym vlaknom, alebo vykurovaci film, alebo hlinikove folie ? Tiez by ma zaujimalo ci ma niekto spravene kurenie bez termostatu iba na vypinac /zapnem - ide, vypnem - nejde/, pretoze v kupelni ako doplnok by som chcel spravit to takymto sposobom.
Dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník lapejko
bohužiaľ, tá dlažba skôr ako za 40 min nezačne topiť, takže to dosť dobre nefunguje...

tienik je offline (nepripojený) tienik

tienik
podlahove kurenie bez regulacie byt nemoze - pretoze norma urcuje maximalnu teplotu podlahy (termostaty pre podlahovky meraju teplotu podlahy, aj vzduchu)
Ked to ma byt ako doplnok, je chybou volit minimalny vykon - skor to treba predimenzovat, prave kvoli casu nabehu.
Len pre info, jaj mam napr jednu kupelnu cca 2x2 a vykon rohoze tak 350W. Aby som riadne citil ze podlaha je tepla, potrebuje to minimalne 15m behu.

paloo je offline (nepripojený) paloo

paloo
Ja som použil v kuchyni ES 80-1,5/117 pod dlažbu a trvá to hodne dlho kým sa zohreje.Pôvodne tam mala byť plavajúca podlaha.Chcel som robiť bez termostatu ale nakoniec som ho použil.Myslím však,že zbytočne.Nebál by som sa to robiť bez termostatu a zvlášť v kúpelni keď to chceš používať len krátkodobo.
Pre kúpeľňu doporučujem 150W/m2 rohož a to len na čistú nezastavanú podlahu. Tento príkon sa možno zdá byť niekomu vysoký, ale zabezpečuje spoľahlivú dynamiku kúrenia. Rohož sa kladie do lepidla - aby nepraskla dlažba treba použiť flexi lepidlo. Vždy používajte termostat - zabezpečuje ochranu pred prehriatím podlahy ( rohož môže dosiahnuť 65°C povrchovú teplotu ), ale aj zabezpečuje teplotný komfort v prípade použitia termostatu s časovačom - kúri vtedy, keď kúpeľňu potrebujete. Ak potrebujete ďaľšie rady, píšte na mail fabo@devitrnava.sk
Príspevok zbalený
spam
Pagy20 no rozmyslal som skor, ze by som pouzil iba nieco slabsie, trebars od 80 max do 100W a bez termostatu...v podstate mi ide iba o to aby bola podlaha tepla pocas pobytu v kupelni a hlavne aby sa vysusila voda zo zeme ked vystupis z vane, lebo zakazdym to utierat alebo si tam dat iba kvoli tomu nejaku rohozku mi pride neesteticke...nepotrebujem nic regulovat, iba by som to zapol ked pojdem do vane a vypol ked pojdem z kupelne...
bodliak Skús, ale zistíš, že tých 80 W začne účinkovať tak za 2-3 hodiny. Ak si v kúpeľni pol dňa, tak prosím... pri odchode vypneš.

Ma niekto skusenosti so zapojenim elektrickeho podlahoveho kurenia priamo na vypinac bez regulatora ?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.