Zavrieť

Porady

5 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš splnenú podmienku 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch ?
mayousi mám splnenú túto podmienku
veronikasad Tvoj pracovný pomer (na dobu určitú) končí dňom nástupu zastupovanej pracovníčky. Vzhľadom k tomu že si tehotná, vzťahuje sa na teba 8-mesačná ochranná doba. Počas nej môžeš kedykolvek nastúpiť na PN-ku a vznikne ti nárok aj na materské (z príjmu súčasného zamestnávatela)
veronikasad Príp. nemocenské aj materské si budeš uplatňovať priamo v SP. Ak by začiatok PN-ky bol pred 1.1.2013, odovzdáš ju zamestnávatelovi. Nemocenské budeš mať vyplácané aj po skončení prac.pomeru.
mayousi 8-mesačná ochranná doba? a nie náhodou 8-denná? lebo po ukončení prac. pomeru bola ochranná doba 7 dní...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nie, nesmie však počas tohto obdobia vzniknúť nové nem.poistenie (ani z dohody)

    § 32
    Ochranná lehota
    Na začiatok

    (1) Ochranná lehota je sedem dní po zániku nemocenského poistenia, ak tento zákon neustanovuje inak.

    (2) Ochranná lehota

    a) poistenca, ktorý bol nemocensky poistený menej ako sedem dní, je toľko dní, koľko trvalo nemocenské poistenie,
    b) poistenkyne, ktorej nemocenské poistenie zaniklo v období tehotenstva, je osem mesiacov.
    mayousi ďakujem za radu, takže laicky povedané, keď nastúpim 1.4.2014 na materskú, bude mi vyplácané materské
    veronikasad Pri nástupe na materské z ochrannej lehoty je presne stanovený dátum, kedy musí poistenkyňa nastúpiť. Ak tento termín nie je dodržaný, nárok nevznikne.
    Nie som odborník v tejto oblasti, snáď ma niekto doplní alebo opraví- zdá sa mi, že to musí byť 6 týždňov pred p.t.p.

    Akým spôsobom by sa dala dostávať materská bábätko čakám na 12. - 14. 5.), ak mám zmluvu na dobu určitú - počas zástupu MD a tá, ktorú zastupujem sa k 1.1.2014 chce vrátiť do práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.