Zavrieť

Porady

platobna karta vs neodymovy magnet

zdravim,rad by som keby sa objavil odbornik na vec....moze maly neodymovy NdFeb magnet priemer6mm hrubka 2mm ktory je ako zapinanie penazenky , poskodit platobnu kartu?na Wiki pisu ze moze poskodit ale velkost nepisu ,samozrejme ze velky polkilovy magnet vymaze vsetko ale takyto malicky?tak by som bol zvedavy keby to niekdo vedel alebo ci sa niekomu uz nieco pod.stalo...vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adrapo je offline (nepripojený) adrapo

    adrapo
    Platobné karty bývajú typu HiCo. Na ich poškodenie je potrebné magnetické pole 400 Gauss. Pri neodymovom magnete 10x10x10mm je uvádzaná bezpečná vzdialenosť 17mm. Tvoj magnet 6x2mm je približne 8-krát slabší, takže tam bude bezpečná vzdialenosť výrazne menšia. Záver: môžeš byť kľudný, kreditke by sa nemalo nič stať.
    Naposledy upravil adrapo : 29.10.17 at 13:20
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Bezpecna vzdialenost pri slabsom magnete bude hadam mensia - pri nulovom magnete dokonca nula.
    Ale kreditka uz medzitym expirovala, uz jej neublizi ziaden magnet.
    Ing. Ľubomír Janoška
    vulxy kreditka expirovala, ale neviem ci ten magnet alebo co ale vsetky peniaze sa vyparily...ja som sa pre istotu vyhovoril na magnet
    adrapo Dík za upozornenie, chcel som napísať "menšia". Upravil som pôvodnú odpoveď.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Wiki píše ale aj toto :
    Jedno z druhým môže súvisieť ...netvrdím , že súvisí ...

    Vzhledem ke své síle jsou poměrně levné a malé.
    Nevýhody a rizika

    Neodymové magnety ztrácejí magnetické vlastnosti již při teplotě nad 80 °C, zatímco běžné feritové magnety jsou použitelné i při teplotách kolem 300 °C. Jejich vysoká magnetická síla může způsobit vymazání dat na magnetických záznamových mediích (disketa, pevný disk, VHS), ale i na bankovních kartách, znemožnit funkci některých zařízení jako elektroměrů, vodoměrů, nebo poškození obrazovek počítačových monitorů typu CRT!

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Moze. Teda moze poskodit magneticky pasik, nie chip.

    platobna karta vs neodymovy magnet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.