Zavrieť

Porady

Nakup a predaj tzv. virtualnych mien Bitcoin, Litecoin a pod.

Nakolko virtualne meny zatial niesu oficialne uznane predpokladam ze nepotrebujem na toto podnikanie licenciu od NBS. Oficialne chcem predavat a nakupovat virtualne meny (informacie v pocitaci) prostrednictvom web stranky. Nakolko ale tieto "meny" ziskavam tiez nakupom cez web ako si tieto nakupy viem dat do mojich nakladov? Ake potvrdenie potrebujem? Staci vypis z bankoveho uctu? Dakujem
cerveny Vypis z bankoveho uctu ako doklad do nakladov nestaci. Neviem ci ho zmenarne ("burzy") pri doplneni uctu vydavaju. Ak by si nasiel nove info, mohol by si dat prip. vediet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    najvyšší čas vymyslieť nejakú firmu najlepšie akciovú spoločnosť a obchodovať s jej akciami len treba trochu nafúknuť jej význam, nerástla náhodou raketovo aj hodnota akcií fasovho boku? a potom zrazu,... alebo investičné zlato či diamanty, ceny všetkého dokážu rozhýbať burzoví makléri im je to jedno či je to bitcoin, múka cukor ropa nehnuteľnosti potom príde analógia Lehmanu a bude po vtákoch, a potom všetci že vláda odškodni lebo ste mi osobne nenapísali že je to blbosť. Fandím tým čo dokážu hýbať mozgom.
    jarjav moj facebook profil som mal vytvoreny niekedy v roku 2007 kedy malokto vedel o com to ten FB je, vytvoril som si ho na otestovanie. dnes to poznaju 13 rocne deti. dnes neviem povedat kam BTC smeruje a co sa z toho vsetkeho vykluje a ci uz nie je neskoro, ale ten vlak sa mi paci ...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    a kde sa daju take virtualne peniaze zohnat? Ak kde použiť? A v čom su lepšie ako oficialne meny?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jarjav bud nieco predas a zaplatit si das virtualnymi peniazmi, mozes ich tazit, pripadne zamenit fiat meny za tieto peniaze, nebudem rozoberat ci su lepsie alebo horsie a kde sa daju pouzit, da sa to vygooglit, Moja otazka znela ci mozem s tymito menami oficialne na SVK podnikat.
    duves vôbec tomu systemu nerozumiem, ale viem, že pokial to nie je mena zapojena do globalneho otrockeho systemu, tak ju nepovolia
    flector V čom sú lepšie než klasické meny? No to je dobrá otázka. Ale pre väčšinu ľudí sú virtuálne meny príťažlivé napríklad aj tým, že je s nimi potencionálne možné výnosne špekulovať a investovať do nich. Tj. zarábať na kurzovom rozdieli virtuálnych mien voči skutočným menám. Teda pokiaľ to ešte stále funguje a hodnota týchto mien rastie, čo asi bude rásť ešte nejakú tú chvíľu, pretože je okolo toho dosť veľký celosvetový cirkus, hodne sa o tom píše, množstvo médií záujem o tento booooom/bublinu virtuálnych mien tiež slušne priživuje, atď. Teda je prílev nových a nových zvedavých ľudí so záujmom skúšať v týchto menách obchodovať, alebo do nich skúšať investovať. Následkom toho hodnota virtuálnych mien oproti skutočným menám prudko rastie/kolíše a je teda potencionálne možné zarábať na kurzovom rozdieli týchto virtuálnych mien.

    Napríklad taký Bitcoin (BTC) sa pred niekoľkými týždňami obchodoval na Bitcoinových burzách za zhruba 200$ za 1 BTC. Dnes sa však už obchoduje za zhruba 1000$ za 1 BTC. Tj. potencionálne zhodnotenie investície za niekoľko týždňov približne 500% na kurzovom rozdieli ...

    http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-...hranicu-596019
    duves aha, čo som objavil: http://www.zive.sk/bankomat-na-bitco...4/default.aspx
    jslancik o čom píšeš, sa volá forex. Niet nič rizikovejšie. Štatistiky hovoria - 90% ľudí príde o všetky peniaze, čo tam vložia. 10% sa viac či menej nabalí.

    500%? Páka ti nič nehovorí? Ak to niekoho zaujíma, tak odporúčam www.financnik.cz.
      zbaliť

    CrakeN je offline (nepripojený) CrakeN

    Poskytujem podnikateľské poradenstvo a pomáham pri začiatkoch podnikania. ...viac CrakeN
    Už tu tá otázka zaznela - vzhľadom na to, že to nie sú oficiálne meny a neexistuje k nim ani žiadny oficiálny kurz alebo prepočet, nie je možné s nimi "oficiálne" obchodovať. Príjem alebo straty nie je možné dať do nákladov, pretože sa obchoduje s úplne fiktívnym tovarom/ceninou. Zákony toto zatiaľ vôbec neriešia a asi ani najbližšiu dobu riešiť nebudú. Finančná správa je na toto zatiaľ krátka.
    jarjav Ak za nieco virtualne su ochotni ludia platit, preco by som s tym nemohol oficialne obchodovat? Nemusim to volat "virtualna mena" moze to byt napr. sluzba za preposielanie bajtov z jednej adresy na inu alebo sa da spravit tak formulacia aby to bolo v sulade z legislativou. Ved napr. za domenu, webhosting tiez platis a je to v podstate nieco virtualne.
    jarjav este ma napadlo k tomu kurzu, tak ten je rozny, zalezi kde sa s BTC obchoduje, moja otazka ale bola ci viem s tymito menami oficialne na SVK obchodovat?

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    chcel by si robiť brokera? hm, poštuduj, poštuduj... kľúčové slovo je "broker". Nič jednoduché.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    najlepsi brokery na svete su redaktory tvnovin na Markize....ked odvysielaju ze napr:cena zlata stupa a treba nakupovat zarucene do dvoch tyzdnov zacne klesat.....cena diamantov stupa-vyhodna investicia..kupujte ludia....do dvoch tyzdnov je cena v prdely....pred asi tyzdnom davaly reportaz o bitcoinoch....tak ja radim predavjte o zivot
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    flector No neviem, či to aj v prípade Bitcoinov platí. Tých reportáží dávali počas roka XY a ono tá Bitcoinová bublina nie a nie spľasnúť.
    jslancik http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-...o-klesa-596907
    žeby prišla korekcia? nakupujte, ľudia, nakupujte.
    jslancik chlape, ani nevieš, akú si mal pravdu. Iná náhoda. v priebehu 4 dní od tvojej predpovede klesol bitcoin z 1100 na 600. Jeden obchod a človek mohol byť milionár.
    vulxy alebo aj bezdomovec.....
    jslancik keby "predávali o život", ako si radil, platila by moja verzia
    vulxy tutok je pekny clanok ze 47 osob vlastne rozhoduje ci to ma hodnotu alebo nema....uz vidim ako sa vsetci dohovaraju pri grilovacke a pivku (asi to bude jedna vacsia rodinka)co s tymi chudakmi co si myslia ze to je naozaj mena... http://openiazoch.zoznam.sk/cl/14085...ov-a-snazivcov
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Naši zaprdenci na úradníckych stoličkách to neriešia a riešiť nebudú.
    Ako prvá príde kriminalizácia, potom regulácia a licencovanie a nakoniec ... ?
    Indeed no nakoniec ZAKAZ a perzekucie...

    Nakup a predaj tzv. virtualnych mien Bitcoin, Litecoin a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.