Zavrieť

Porady

hypoteka a notarska uschova

Dobrý deň, prosím o radu:

kupujeme byt. Cca. 25% sumy sú vlastné zdroje, zvyšok bude financovaný prostr. HU v SLSP. Aj my, aj predávajúci sme opatrní, preto sme sa dohodli, že vlastné zdroje sa uložia u notára a budú vyplatené, až po mojom mene na LV. Peniaze z hypotéky budú vyplatené na zákl. plomby na LV. Bude takúto variantu banka akceptovať? T.j. môže banka vyplatiť peniaze ako prvá na zákl. notárskej zápisnice o úschove vlast. fianc. prostriedkov, ak to máme takto ošetrené v kúpnej zmluve? Vďaka za rady a skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    naxmt je offline (nepripojený) naxmt

    Pomáham ľuďom orientovať sa v zložitom svete financií a ukazujem im cestu k finančnej nezávislosti. ...viac naxmt
    Nemyslím si... štandardná prax je tá že sú podmienky čerpania a jednou z podmienok čerpania je že zdokladujete že ste zaplatili rozdiel kúpnej ceny a výšky hypotéky, bez toho nepustia peniaze z hyptéky....
    Banka Vám vie urobiť vinkulačný pod účet kde sa uvolnia peniaze z vyčerpanej hypotéky a predávajúemu sa dajú až keď sa donesie list vlastnícva s Vašim menom do banky. Toto je najbežnejší postup... záleží od banky, vo VUB to stálo 66€ neviem posúdiť koľko ste platili u notára...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Je možné ísť cestou vinklácie aj vlastných prostriedkov v SLSP, pričom banka k uvoľneniu hypo aj vinkulovanej čiastky by došlo bankou v rovnakom okamihu.

    hypoteka a notarska uschova

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.