Zavrieť

Porady

Pri splnení akého kritéria je možné pridaním srdiečka posunúť otázku medzi Horúce otázky/Nezodpovedané?

Myslela som si, že medzi Horúce otázky/Nezodpovedané budú aktuálne posúvané-zaraďované tie odborné otázky, ktoré majú s časovo aktuálnym pridaním ďalšieho srdiečka viac srdiečok, ale v mojom prípade sa tak nestalo. Zbytočne som dnes pridala tretie srdiečko k nezodpovedanej odbornej otázke od nováčika, nič to s posunutím otázky neurobilo. K zmene nedošlo ani na hlavnej stránke Porady medzi Horúcimi otázkami, ani na stránke rubriky, ktorú mám medzi sledovanými a kde sa otázka nedostala ani do časti stránky "Nezodpovedané". Je pre mňa prekvapením, že na hlavnej stránke Horúco dôležitejšia zostala otázka s menším počtom srdiečok týkajúca sa "kaviarenského" receptu, ako odborná otázka s časovo aktuálne väčším počtom srdiečok.
Pripúšťam však, že asi nepatrím medzi aktívnych poraďákov, ktorí môžu pridaním srdiečka posunúť-dostať otázku medzi Horúce otázky/Nezodpovedané. Aké kritérium aktivity-zásluhovosti by som mala splniť, aby som tak mohla urobiť?
3 komentárov     zbaliť
kopretinka ktorá téma to bola?
luja5 Dlhšie som tu nebola, tak až teraz sa dostávam k odpovedi = http://www.porada.sk/t229220-je-povi...any-aj-on.html
Aj keď asi nováčik tu viac nebol, možno nepatrí medzi tých "otravných" a keď videl, že nikto neodpovedá a otázka mu zapadá prachom a nevie, ako ju posunúť, mávol rukou nad celou Poradou... Chcela som pomôcť, lebo téma je dosť zaujímavá, odborná, v rubrike Právo otázky pribúdajú celkom slušným tempom a staršie dosť rýchlo zapadajú prachom, ale zbytočne som dávala srdiečko. Aspoň na tých stránkach, ktoré sa bežne ukážu, keď si otvorím Poradu, tam sa nič neudialo. Srdiečko jednoducho nezafungovalo tak, ako by asi malo, veď ak už sa nedajú inak otázky posúvať, myslela som si, že sa budú pomocou srdiečka a že mám na to možno dosť bodov, ale myslela som asi zle....
kopretinka pridanie srdiečka nemá nič spoločné s tým,koľko máš ty bodov.....preto som sa pýtala,že som chcela dať aj ja,že či sa posunie,škoda,že si hneď nedala link na tú tému...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Ak je otázka nová a získava hlasy, tak ju posúvaš. Prepočet horúcich otázok sa akurát nerobí okamžite, takže hlasovanie sa prejaví po nejakom čase...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luja5 Dlhšie som tu nebola, tak reagujem až teraz.
    Tento systém celkom nechápem. Takže posúvať srdiečkami sa dá len nová otázka? A aká je to nová otázka? Koľkodňová? A ak sa stará otázka už nedá posunúť srdiečkom, načo je potom ikona srdiečka aktívna aj pri starej otázke?
    Ja som pridávala srdiečko po týždni od zadania otázky. Sledovala som, či niekto neodpovie, lebo to bola naozaj odborná a nie jednoduchá otázka a po týždni som sa rozhodla pomôcť a posunúť ju tretím srdiečkom, aby sa pripomenula=dostala "na oči", ale bolo to zbytočné. Zle je, keď zadávatelia najmä nováčikovia "naháňajú" odpovede - sú upozorňovaní, aby mali trpezlivosť, že nemusia byť aj niekoľko dní na Porade tí, ktorí by možno mohli vedieť odpovedať. Ak sú však trpezliví a čakajú, potom otázka "zostarne", zapadne prachom a nepomôžu ani srdiečka? Dokedy od zadania otázky má teda význam dávať srdiečko pre posunutie otázky?
    Btw. - mne v starej Porade pomohlo posúvanie mojej odbornej (tiež časom už nie novej) otázky, aj s podporou inej poraďáčky. Keby nebolo možnosti posúvania, možno by som dodnes nemala v mojom odbornom probléme príbuznú dušu na Porade, ktorá natrafila na tému až po čase a len vďaka jej posúvaniu.
    Richard Ono to funguje presne ako na starej (komentárom tiež môžeš posunúť).
    Navyše
    - srdiečkom posunieš medzi horúce otázky (2dni)
    - filter na nezodpovedané otázky, top témy (kde sa dostane tiež ak má veľa srdiečok) za XYZ dní.
    - posúvaš dokonca aj vylepšením otázky to v starej Porade ani nebolo.
    - Môžeš aj zdieľať, pozvať odborníka ani to nebolo.
    luja5 Vďaka za vysvetlenie. Budem teda v budúcnosti v podobnom prípade využívať komentár, javí sa mi to ako najprijateľnejší spôsob pre posunutie=pripomenutie cudzej otázky do pozornosti poraďákov.
      zbaliť

    Pri splnení akého kritéria je možné pridaním srdiečka posunúť otázku medzi Horúce otázky/Nezodpovedané?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.