Zavrieť

Porady

Daňový bonus a ročné zúčt.zdrav.poistenia

Prosim o radu. 1.8.2005 som nastupila na matersku dovolenku. Do 31.7.2005 som pracovala na základe pracovnej zmluvy, no pracovala som v inej firme aj na dohodu od 1.4.2005 do 31.12.2005. Ako je to s nárokom na daňový bonus a ako s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Momentálne som v rozvodovom konaní a s manželom nežijeme v spoločnej domácnosti viac ako rok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Nárok na daňový bonus máš ak si v roku 2005 zarobila viac ako polovicu min. mzdy, t.j. 39600,-Sk. Môžeš si ho uplatniť za tie mesiace, od kedy sa ti narodilo dieťatko.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Neviem, že by malo z hľadiska uplatnenia daňového bonusu nejaký vplyv to, že s manželom nežijete v spoločnej domácnosti. Dôležité je, kto sa stará o dieťa a s kým dieťa žije v spoločnej domácnosti, lebo ono je dôležité pre uplatnenie daňového bonusu. Ak žije v domácnosti s Tebou a za minulý rok máš dostatočné príjmy /čo predpokladám máš/, tak si normálne uplatni daňový bonus na dieťatko. Alebo si sa pýtala preto, že by mohla vzniknúť situácia, že si uplatníš bonus ty, aj manžel?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    (4) Ak dieťa (deti) uvedené v odseku 2 vyživujú v domácnosti 57) viacerí daňovníci, môže si daňový bonus uplatniť len jeden z nich. Pri použití ustanovenia odseku 5 môže uplatniť pomernú časť daňového bonusu po časť zdaňovacieho obdobia jeden z daňovníkov na všetky vyživované deti a po zostávajúcu časť druhý z daňovníkov. Ak podmienky na uplatnenie daňového bonusu spĺňa viac daňovníkov a ak sa nedohodnú inak, daňový bonus na všetky vyživované deti sa uplatňuje alebo sa prizná v poradí matka, otec, iná oprávnená osoba.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Jafa2209
    Prosim o radu. 1.8.2005 som nastupila na matersku dovolenku. Do 31.7.2005 som pracovala na základe pracovnej zmluvy, no pracovala som v inej firme aj na dohodu od 1.4.2005 do 31.12.2005. Ako je to s nárokom na daňový bonus a ako s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Momentálne som v rozvodovom konaní a s manželom nežijeme v spoločnej domácnosti viac ako rok.

    nárok na daňový bonus vo výške 5000,- za rok 2005 máte ak Váš príjem za rok 2005 je vyšší, než je 39600,-.
    to nie som si istá či sa pýtate na ročné zúčt. DANE, alebo na ročné zúčt. POISTNÉHO.
    čo sa týka ročného zúčt. poistného, tak si musíte spraviť ak v roku 2005 v jednom mesiaci ste mali vyšší príjem než 43095,- alebo v jednom mesiaci nižší ako je 43095, ináč si RZ poistného nemusíte si podať.
    čo sa týka ročného zúčt. dane, tak buď si požiadate Vášho zamestnávateľa o vykonanie RZ dane, ale to ste mali do 15.2.2006. neviem či sa s nimi dá dohodnúť, aby na žiadosť o vykonanie RZD dali dátum do 15.2.2006
    takže si podajte daňové priznanie typu A

    Daňový bonus a ročné zúčt.zdrav.poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.