Zavrieť

Porady

Záloha a vyúčtovacia faktúra

Dobrý...zas mám jednu vec ktorej celkom nerozumiem. Zaplatil som zálohovú faktúru v 11/2013 a dostal k nej faktúru s dátumom zdaniteľného plnenia kedy bola záloha zaplatená , t.j. 11/2013. A v 12/2013 Ďalšia faktúra od tejto spoločnosti nové číslo a decembrové dátumy vystavenia aj dodania k dodaniu danej služby.Nie sú to náhodou dve ostré faktúry na jedno dodanie?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

  audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
  na faktúre k skutočnému dodaniu má byť dátum dodania služby. Uvádzaš, že sú na nej decembrové dátumy, takže by to malo byť v poriadku. Ak bola záloha 100%, tak už nič neplatíš ani DPH neriešiš, iba si túto decembrovú faktúru zúčtuješ do nákladov.
  Podotýkam, že na decembrovej faktúre by mala byť odpočítaná záloha aj s rozpisom DPH.
  A podotýkam, že novembrová faktúra nemala byť zúčtovaná do nákladov, ale tiež evidovaná ako záloha na budúce služby (neuvádzaš, ako si ju účtoval, ale kedže s tým máš problém, predpokladám, že bola účtovaná do nákladov).

  skuku je offline (nepripojený) skuku

  skuku
  keď zaplatíš zálohu, dodávateľ je povinný do 15 dní od prijatia platby vystaviť daňový doklad - buď daňový doklad k prijatej platbe alebo vyúčtovaciu faktúru.
  tvoj prípad vyzerá tak, že v 11/2013 ešte nebola služba dodaná, tak ti vystavil daňový doklad k platbe. v 12/2013 bola služba dodaná, dodávateľ ti vystavil faktúru, v ktorej odpočítal ten doklad, ktorý ti vystavil v 11/2013.
  dúfam, že je to dosť zrozumiteľné :-)
  Ivana Slamkova Zdravim, ja by som potrebovala vysvetlit nasmu dodavatelovi ze od neho potrebujeme vystavit vyuctovaciu fakturu, kedze nam vystavil preddavkovu, kt. sme zaplatili v tom istom mesiaci (mame od neho aj danovy doklad) ale material bol dodany az o mesiac. Neviem to nikde najst, kde sa to uvadza ze je povinnost vystavit vyuctovaciu fakturu. Dakujem

  LUBY je offline (nepripojený) LUBY

  konateľka LUBY
  Poprosim o radu v podobnom probleme. Minuly rok sme zaplatili zalohu za sluzby, Vyuctovaciu fakturu som nedostala. Spekulovalo sa o tom ze sa sluzba zrusi a ani na viacnasobne poziadanie faktura neprisla. Dostala som ju teraz s poznamkou OPIS.Takze prijemca platby si uplatnil dph v case prijmu platby a cela komunikacia zlyhala len na konateloch ktori si mali medzi sebou faktury odovzdat. Je mozne uplatnit pravo na odpocitanie dane v tom kalendarnom roku ked som ju dostala - cize februar 2014, alebo podat ddp za rok 2013? Vdaka za radu

  Tweety je offline (nepripojený) Tweety

  Tweety
  Ak bol preddavok zaplatený v 11. mala byť faktúra k prijatému preddavku, čo urobili správne. Ak bola služba dodaná neskôr, urobili vyúčtovaciu faktúru, ale dátum dodania mal byť rovnaký ako dátum prijatia preddavku. Na tzv. vyúčtovacej fa má byť odpočítaný prijatý preddavok aj už zaplatená daň.

  PS pojem daňový doklad už zákon o dph nepozná.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Ester plus Tweety, "ak bola služba dodaná neskôr, urobili vyúčtovaciu faktúru ale dátum dodania mal byť rovnaký ako dátum prijatia preddavku." ? Ak by k dodaniu došlo v decembri, tak na vyúčtovacej faktúre bude predsa dátum skutočného dodania, t.j. decembrový dátum.
  Zablacky1212 No a presne o toto mi ide, či na faktúre k skutočnému dodaniu má byť dátum prijatia platby alebo dodania služby.
  Ďakujem.
  Adiks Má tam byť dátum dodania služby, ako už vyššie napísali skuku a KEJKA. To čo píše Tweety nie je správne.
  nela07 súhlasím s Adiks. Dátum dodania je dátum dodania služby. Ale DPH je vlastne nulová - ak bola záloha 100% (+ z dodania a - zo zaplatenej zálohy), takže sa ti to nepremietne do daň. priznania za 12/2013.
  Zablacky1212 Ďakujem :-)
    zbaliť

  Záloha a vyúčtovacia faktúra

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.