Zavrieť

Porady

musim vyplatit exekutorovi dlh po mame, ak som sa vzdal dedicstva?

poprosim o radu. manzelovi v roku 2004 zomrela mama. s otcom boli rozvedeny. na dedicskom konani sa aj zo sestrou (boli iba dvaja surodenci) obaja zriekli dedicstva po matke. teraz vsak prisla vyzva od exekutora na zaplatenie dlhu na zdravotnej poistovni po mame vo vyske 224€. ked manzel volal s exekútorom, ze sa vzdal dedicstva, a nic nezdedil, ze platit by teda asi nic nemal, tak mu exekutor povedal, ze vraj ma nejaky vypis z banky, kde po matkinej smrti boli z matkinej vkladnej knizky vybrane peniaze vo vyske vtedy 20.000Sk. kto ich vybral, mu nepovedal. manzel to vsak nebol, pravdepodobne jeho sestra, s ktorou nekomunikuje uz viac ako 15 rokov. je manzel povinny platit, ak sa vzdal dedicstva a peniaze z banky nevyberal on? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pri výbere v banke sa kontroluje občiansky preukaz - banka to bude povinná predložiť.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    V lehote podať odpor. Nepremeškať termín.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pilif87 dakujem, a to je 15 dni od dorucenia? a nebude mu treba ist do banky a ziadat o nejake potvrdenie, kto a kedy vyberal peniaze z vkladnej knizky?
    bodliak Kto vyberal - to nech si zisťuje exekútor.
    bubkoch a nie je irelevantne kto vyberal ? vsak ma pravoplatne uznesenie sudu o dedicstve kde je uvedene ze nic nezdedil lebo sa vzdal dedicstva ...
    a ak tie peniaze existovali a mali byt predmetom dedicstva, nemal by najskor exekutor obnovit dedicske konanie o novoobjavenom majetku a vymahat peniaze od toho kto ich vybral ?
    ci sa mylim ?
      zbaliť

    asterix174 je offline (nepripojený) asterix174

    asterix174
    Určite nič neplatiť. Nech exekútor zisťuje kto mal dispozičné právo k účtu ked z neho vyberal aj po smrti majiteľa, Aj tak neviem či banka vydá peniaze disponentovi ked majiteľ je mrtvy. Ale určite nič neplatiť. Exekútor nemá právo žiadať peniaze v prípade že nič nezdedil, ale ten kto vyberal z toho účtu bude musieť platiť pretože výber po smrti je istá forma dedičstva aj keď nie oficiálna.
    pilif87 dakujem vam vsetkym za rady. nejako som to skomponovala a poslala. dakujem

    musim vyplatit exekutorovi dlh po mame, ak som sa vzdal dedicstva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.