Zavrieť

Porady

akým spôsobom vyriešiť prácu riaditeľa v neziskovke

V neziskovej organizácii založenej na výučbu jazykov je štatutárom – riaditeľom pán XY.
Tento pán má zároveň aj živnostenský list na základe ktorého môže vyučovať jazyky.
Má v pláne s neziskovkou uzavrieť zmluvu a svoje odučené hodiny fakturovať ako SZČO tejto neziskovke. Toto sa mi ale nezdá ako možné riešenie.
V prípade, ak by v neziskovke chcel osobne vyučovať – mal by mať uzatvorený prac. pomer alebo dohodu o prac. činnosti, či sa mýlim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    áno mal by mať pracovný pomer, ale keďže to v tomto štáte nikto nerešpektuje, tak väčšina pracovala na dohody, a preto sa zaviedli odvody z dohôd. A keďže to v tomto štáte nikto nerešpektuje, tak niektorý "pracovali" na živnosť a tí už odvody platia a stále vyššie, takže je to ok.

    Takže k odpovedi, podľa môjho názoru by mal mať pracovný pomer, ale v praxi sa využívajú aj živnosti a zmluvy so živnostníkmi.
    Heni No, podľa zákona o neziskovkách, konkrétne podľa par. 27 mi vychádza, že by nemal "pracovať" na živnosť... ale tiež mi pán riaditeľ argumentuje tým, že "tak sa to robí"... ale ja s tým nesúhlasím...
    Andrej13 je to predsa riaditeľ. on je zodpovedný, a prípadne s ním komunikujte mailom, aby ste mala dôkaz o tom, že ste ho informovala. ide o to správne umiestniť zodpovednosť. ani ja som s tým dlho nesúhlasil, ale zistil som, že jeden proti všetkým je moc, tak nech si robí každý ako uzná za vhodné.

    akým spôsobom vyriešiť prácu riaditeľa v neziskovke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.