Zavrieť

Porady

Problém s počítačom

Dobrý deň, jedného dňa mi z ničoho nič vyplo počítač a po zapnuti mi všetko načítalo ale nemám žiadne ikony ani spodnú lištu. Skúšal som ho aj viac krát vypnúť a zapnúť a aj reštartovať ale žiadna zmena. Po pár dňoch keď som ho znovu zapol tak mi ho ani nenačíta ale ukáže sa mi modrá obrazovka a tam popísane rôzne veci po anglicky po ktorých sa viem pohybovať, ale či stlačím ESC alebo ENTER nikdy sa nič nestane. Prosím Vás o pomoc ako mám s týmto problémom ďalej postupovať. Ďakujem.
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Pampuch9 Pampuch9

Pampuch9 je offline (nepripojený) Pampuch9

Nie, odfotil som si to aby som bol konkrétnejši.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pampuch9
Nie, odfotil som si to aby som bol konkrétnejši.
tak priloz foto,alebo napis, co ti to vypisuje
0 0
Pampuch9 Pampuch9

Pampuch9 je offline (nepripojený) Pampuch9

Prepáč, už to tu dávam.
PC.jpg  
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
To je vstup do nastavaní BIOSu. Niekedy sa to stava, ak BIOS zistí rozdiely medzi pridanym HW a niekedy to vyskočí aj omylom. Stlač F10 a vyjdi z toho korektne - vid pravo z menu je volba SAVE & EXIT SETUP. Inak to bude robiť stale.
Naposledy upravil duves : 05.01.14 at 09:39
0 0
Pampuch9 Pampuch9

Pampuch9 je offline (nepripojený) Pampuch9

Jasne po stlačení F10 sa viem dostať na pracovnú plochu ale po každom zapnutí PC mi tento vstup do nastavenia BIOSu znovu naskočí a chcel by som sa toho zbaviť. A aj keď sa dostanem na tu pracovnú plochu tak stále mi neukazuje spodnú lištu ani ikony.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No takže to vidim na odišlu baterku zalohovanie BIOS-u. Ukazuje ti to dobry, t.j.aktualny datum? Vo windowsoch?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

duves
No takže to vidim na odišlu baterku zalohovanie BIOS-u. Ukazuje ti to dobry, t.j.aktualny datum? Vo windowsoch?
Vidíš dobre - baterka CR2032 pre zálohu CMOS BIOSu je kaput. Nahodiť novú - v BIOSe nastaviť dátum a čas, SAVE & EXIT. Inak bude po tomto ale všetko na default. Ten dátum je dôležitý.
1 0
Pampuch9 Pampuch9

Pampuch9 je offline (nepripojený) Pampuch9

Myslím že toto už je v poriadku skôr práve pozerám že mam asi Trojského koňa pretože počítač mi sam od seba zapína internet a píše rôzne znaky. Je podľa vás najlepšie preinštalovať windows alebo to mám riešiť inou cestou ? Poradte prosím.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pampuch9
Myslím že toto už je v poriadku skôr práve pozerám že mam asi Trojského koňa pretože počítač mi sam od seba zapína internet a píše rôzne znaky. Je podľa vás najlepšie preinštalovať windows alebo to mám riešiť inou cestou ? Poradte prosím.
Yes
0 0
Pampuch9 Pampuch9

Pampuch9 je offline (nepripojený) Pampuch9

diky :-)
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Síce neskoro ale predsa. Na fóre máš kopu návodov pre odstránenie vírusov a opýtaš sa toto?
0 0
Pampuch9 Pampuch9

Pampuch9 je offline (nepripojený) Pampuch9

Neviem prišlo mi rýchlejšie a rozumnejšie sa opýtať aby mi niekto poradil s konkrétnym problémom ako keby som mal hľadať. A ako môžeš vidieť do istého momentu som netušil že mám vírus čiže asi preto.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vlado 33
Pampuch9
Myslím že toto už je v poriadku skôr práve pozerám že mam asi Trojského koňa pretože počítač mi sam od seba zapína internet a píše rôzne znaky. Je podľa vás najlepšie preinštalovať windows alebo to mám riešiť inou cestou ? Poradte prosím.
Yes
Trojan málokedy reštartuje sám od seba a hádže do BIOSu! Toto je skôr problém s hardware - nekompatibilita komponentov s nastaveným BIOSom.
Je tam aj voľba Load Optimized Default. Natiahne stabilné základné nastavenia BIOS a musí sa spustiť OS.
Potom sa už dá postupne (znovuvstupovaním do BIOSu) doladiť.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať