Zavrieť

Porady

Koľko môže byť príjem pri paušálnych nákladoch aby sa neplatila daň?

Dobrý deň, prosim o radu koľko môže byť príjem pri paušálnych nákladoch aby sa neplatila daň z príjmu? Prípad ktorý ma zaujíma: celkový príjem za rok 2013 je 6500 euro, do ZP zaplatil za celý rok 660,24 euro, do sociálnej poisťovne neplatil (to asi nieje doležité), dôležitá vec je tá, že koľko by mohol ešte vyfakturovať na rok 2013 aby neplatil daň, ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Koľko len chceš, nakoľko ten príjem čo spravíš teraz faktúry sa do DP nezapočíta, lebo nebol zaplatený v roku 2013.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    median platba v hotovosti by sa dala spravit ešte za minulý rok , náklady naháňam
    jslancik možno mi niečo uniká, ale ako chceš prijať platbu v hotovosti do starého roka? ono sa to ešte dá cez PPD? Alebo si ZŤP a nemusíš mať RP?
    slavuska RP predsa nemusí mať každý
    jslancik takže živnostník môže prijať úhradu faktúry na základe PPD?
      zbaliť

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máš problémy s kalkulačkou?
    6500 príjem
    40% paušl výdavky 2600
    -660.24
    --------------------------
    3239.76

    -3735,94 nčzd
    ----------------------
    daňový základ je 0
    pri tomto príjme nebude platiť daň,
    a vyfakturuj podľa zmluvy, či objednávky, za rok 2013 neplatíš daň.....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Tato tema je čisté navadzanie k priestupku, ked nie k trestnemu činu !

    Okamžite by mala byť VYMAZANÁ !!!!!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik kdeže, to je práveže snaha o zabránenie trestnému činu. lebo najpravdepodobnejšie by zaplatenú daň niekto "ukradol" spolu s ďalšími miliónmi eur.

    Ruku na srdce, kto z tu prítomných sa nesnaží NIJAKÝM spôsobom o to, aby platil čo najmenšiu daň? Kto nevyužije príležitosť, aby získal nezdanené peniaze? A radšej si vyberie možnosť dostať o pätinu menej peňazí, len aby štátu odišlo to, čo má. Kto vystaví kamarátovi, známemu faktúru za "pomoc".
    lujza.j ja móžem chcieť ako chcem...platí má štát...takže ak mi pridá tiež len štát a ked mi zoberie tiež len štát /minulý rok 2%z hrubej mzdy/a nemám to ako obísť...alebo nezaplatiť.....
    jslancik mimochodom, ja som tiež zamestnanec poctivého zamestnávateľa, kde sa neobchádza nič. platím väčšiu daň ako 50 živnostníkov dokopy
      zbaliť

    Koľko môže byť príjem pri paušálnych nákladoch aby sa neplatila daň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.