Zavrieť

Porady

Kuriérske služby - musím mať auto v živnosti ?

Dobrý den,
popozeral som tu temy na kurierske sluzby, je ich neurekom a vacsinou sa tykaju prepravy a dorucenia balikov a konkretneho tovaru.
Mna vsak zaujima z pohladu podnikania.

Chcem a mam v zivnosti polozku kurierske sluzby. pre jednu firmu chcem dorucovat zasielky, ktore mi oni daju aby som ich dorucil na miesto urcenia. Tuto cinnost budem vykonavat vlastnym sukromnym autom, ktore nemam v majetku, ani mat neplanujem, a taktiez si neplanujem davat do nakladov PHM a podobne.

Mozem im takuto sluzbu fakturovat aj napriek tomu ze nikde vo fakture ani v uctovnictve nebude zohladnena prevadzka vozidla, phm, poplatky a podobne ?

Viac menej v danej polozke na fakture mozem uviest napriklad
Kurierske sluzby v pocte 10ks - 50€

alebo ak chcem takuto cinnost niekomu fakturovat, resp. pre niekoho vykonavat tak musim aj vlastnit/prenajat motorove vozidlo?
Ved to mozem dorucovat aj pešo alebo na bicykli .. nie ? v principe je v polozke zahrnute vsetko, moja cas, dany ukon a presun z bodu A do bodu B lubovolnym sposobom (mozno aj autom)

Dakujem a omluvam sa ak niekde takato tema je, ale stravil som tu tri hodiny a na tento dotaz som nic podobne nenasiel.

Dakujem a zelam pekny vikend.
Naposledy upravil Macko00 : 11.01.14 at 12:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kuriérske služby - musím mať auto v živnosti ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.