Zavrieť

Porady

Môže ma firma degradovať po nástupe zamestnankyne z matder. dovolenky?

Dobrý deň,
prebrala som pozíciu zamestnankyne, ktorá nastúpila na materskú dovolenku, zamestnavatel mi dodatok k zmluve o zmene prac. pozície postavil nasledovne: Zamestnanec(ja) bude pre zamestnavatela vykonávať pozíciu vedúcej po dobu, kým sa pani XY nevrati z materskej dovolenky, najviac vsak na dobu 3 roky. Po vrátení pani XY z mater.dovolenky sa zamestnanec (ja) vráti na svoju predchadzajucu pozíciu.
Zaujimalo by ma, ci zamestnavatel moze vystavit pre mna takuto nevyhodnu prac. zmluvu, ked vlastne budem len "nahradnicka" a hocikedy ma mozu degradovat o poziciu spat, ked sa p XY rozhodne vratit z dovolenky. Myslela som si, ze zamestnankyna, kt ma zmluvu na dobu neurcitu a nastupi na mater. dovolenku, firma jej drzi miesto ale po navrate jej ponuknu miesto adekvatne tomu, ktore mala predtym, nie presne to iste. Ako je to prosim Vas?Zmluvu mam na dobu neurcitu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    to nie je degradácia,to je len zastupovanie počas MD,veď ťa nikto nenútil to podpísať.Keď sa vráti dotyčná z MD,tak ty sa vrátiš na svoju pozíciu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podpísala si zmenu pracovnej pozície na dobu určitú, definovanú nástupom z materskej, resp. z rodičovskej dovolenky. Pracovníčka ktorú zastupuješ je povinná zamestnávatelovi oznámiť ukončenie RD mesiac vopred a tvoja funkcia končí.

    Môže ma firma degradovať po nástupe zamestnankyne z matder. dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.