Zavrieť

Porady

DP FO v Alfe

Prosím Vás, tlačíte niekto daň. priznanie v Alfe priamo do originálnych tlačív z daň. úradu? Ide mi o to, či tie dvojhárky môžem natrhať na jednotlivé strany, lebo dvojhárky mi neberie tlačiareň. Či to takto berie daň. úrad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    sara
    Prosím Vás, tlačíte niekto daň. priznanie v Alfe priamo do originálnych tlačív z daň. úradu? Ide mi o to, či tie dvojhárky môžem natrhať na jednotlivé strany, lebo dvojhárky mi neberie tlačiareň. Či to takto berie daň. úrad?
    Tačila som ale na A4 , čiže predelné , ale pokiaľ som jedno vytlačila tak tri som pokazila , na ktoré som pasovala .
    Teraz ro robím tak , že originál vypíšem v ruke a kópiu si vytlačím na čistý papier .

    Inak čítala som na porade , že DÚ berú DP vytlačené z programu účtovníctva aj na čistý papier .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zita5
    Inak čítala som na porade , že DÚ berú DP vytlačené z programu účtovníctva aj na čistý papier .
    Áno berie, normálne môžeš DP vytlačiť v Alfe a nemusíš pasovať do originálu. Tlačivo je tiež možné vytlačiť na stránke www.drsr.sk a také poslať aj na DÚ.

    adams je offline (nepripojený) adams

    adams
    Ja osobne som podala už asi 10 DP vytlačených priamo z alfy. V roku 2005 som podávala DP tlačené v alfe na originálnych tlačivách, ktoré som trhala na jednotlivé hárky. Na DÚ proti tomu nenamietali.

    bes je offline (nepripojený) bes

    bes
    natrhaj ich, úplne v pohode ich zoberú, veď tie tlačivá sa aj tak keď 2x obrátiš stranu rozpadnú

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Ja osobne Vás obdivujem, prečo sa zdržujete a trápite s tlačou do originálnych tlačív. Z Alfy tlačím cez Acrobat daňové priznania už asi 3. alebo 4. rok na čistý prázdny papier (obojstranne), taktiež výkazy o PaV a MaZ, berú to na každom daňovom úrade, pokiaľ sú na tlačive tie čiarové kódy. Ohromne to urýchly prácu, tlačím to vždy dvojmo (kópiu pre klienta) a je to o.k.

    daisy16 je offline (nepripojený) daisy16

    daisy16
    petovsan
    Ja osobne Vás obdivujem, prečo sa zdržujete a trápite s tlačou do originálnych tlačív. Z Alfy tlačím cez Acrobat daňové priznania už asi 3. alebo 4. rok na čistý prázdny papier (obojstranne), taktiež výkazy o PaV a MaZ, berú to na každom daňovom úrade, pokiaľ sú na tlačive tie čiarové kódy. Ohromne to urýchly prácu, tlačím to vždy dvojmo (kópiu pre klienta) a je to o.k.
    prosím ťa tlačí ti farebne alebo to zoberú aj čiernobielo. Mám farebnú tlač. ale stale mi to tlačí čb - mám niečo zlé nastavené? Prosím o radu. Ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    daisy16
    prosím ťa tlačí ti farebne alebo to zoberú aj čiernobielo. Mám farebnú tlač. ale stale mi to tlačí čb - mám niečo zlé nastavené? Prosím o radu. Ďakujem
    Zoberú Ti aj č/b.

    ewap je offline (nepripojený) ewap

    ewap
    Prečo mám v alfe staré DP, keď mám novú aktualizáciu
    Alebo nemám? Kde si ju môžem stiahnuť?
    Naposledy upravil ewap : 31.03.06 at 10:53

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Najnovšia verzia je 12.30 a je na internete. V 12 boli ešte staré tlačivá, lebo ich neskoro ministerstvo zverejnilo.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ewap
    Prečo mám v alfe staré DP, keď mám novú aktualizáciu
    Alebo nemám? Kde si ju môžem stiahnuť?

    Porovnaj rok 2004 s rokom 2005 a uvidíš či máš staré alebo nové tlačivká .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.