Zavrieť

Porady

Pracovná cesta v Rusku - SZČO

Ahojte, prosím Vás, ak SZČO faktúruje slovenskej firme práce, ktoré vykonával v Rusku a zdržiava sa tam viac ako 183 dní v roku, čo mu z toho, aké povinnosti vyplývajú? Viem, že ak SZČO strávi viac ako 183 dní v zahraničí, tak je povinný sa tam prihlásiť a aj zdaniť svoje príjmy. Lenže tá moja SZČO nefakturuje zahraničnej firme,ale slovenskej, to mi príde, akokeby mala príjmy zo Slovenska. Ale čo stravné? Môže si uplatniť za dni strávené v Rusku stravné v ich sadzbe? Prosím, poraďte a viete. Ďakujem pekne.
Naposledy upravil mondes : 14.01.14 at 21:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Čo sa týka zdanenia príjmov v Rusku, musíš si pozrieť aj zmluvu s Ruskom o zamedzení dvojitého zdanenia.

    Daňové výdavky na cestovné náhrady si uplatňuje v zmysle § 19 ods. 2 písm. d.

    Nerozumiem o akej "ich sadzbe" píšeš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes No lenže ide o to, že on vlastne faktúruje slovenskej firme, teda mi to príde, že má príjmy zo Slovenska, ale na druhej strane za prácu, ktorú vykonáva na území Ruska, teda, zaujíma ma, či si v takomto prípade môže uplatniť stravné vo výške 39 Eur (suma stravného za 1 deň v Rusku) Ďakujem.
    -
    avalik no ked ma doklady, ze v Rusku skutocne bol, tak si da do vydavkov cestovne nahrady komplet, nie len stravne ale aj cestovne a ubytovanie
    mondes Vďaka. A čo s tým, že tam bol viac ako 183 dní? Môže si za všetky dni uplatniť cestovné náhrady?
    Totižto viem, že ak má SZČO otvorenú živnosť v zahraničí, alebo faktúruje za prácu v zahraničí zahraničnej firme, tak ak prekročí 183 dní, tak má povinnosť sa tam hlásiť a podať tam aj DP. Ale v tomto mojom prípade ide o slovenskú živnosť, faktúruje slovenskej firme. Teda aj ked sa počas roka zdrží v zahraničí viac ako 183 dní, tak preňho nevyplývajú z toho žiadne povinnosti a môže si kľudne do N uplatniť cestovné aj za napr. 200 dní a nemusí sa báť, že by boli z toho nejaké problémy. Alebo zle uvažujem? Prosím ťa, ak rozumieš, čo tým myslím, tak mi poraď. Srdečná vďaka.
      zbaliť

    Pracovná cesta v Rusku - SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.