Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Neda sa povedat, ktora je lepsia.
Je jedno, odkial budes tlacit, podstatne informacie pre vyber tlaciarne su uplne ine: ako casto budes tlacit a kolko budes tlacit ....

Atramentove tlaciarne zvycajne nesmu dlho stat bez tlace ... lebo zasychaju naplne.
Laserove su skor drahsie, ale tento problem nemaju ...

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (4)
pavol54, Mila123, arizona, ZahradnikAmater
4

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Ak netlacis denne, tak je lepsia laserova.Aj ked je drahsia, nevysycha ti toner, vydrzi dlho.Pri atramentiovych su drahe naplne.
Ja mam sa Samsung, ma asi 7 rokov, stale som na druhom toneri

Ailise je offline (nepripojený) Ailise

Ailise
V tomto článku http://plnielanu.zoznam.sk/c/2307/at...-prave-pre-vas sa píše, že tonery do laserových tlačiarní majú väčšiu kapacitu a sú lacnejšie.

Ja mám atramentovú a teda tých 25 eur za toner, ktorý vydrží veľmi krátko (alebo žeby ozaj vždy vyschol, pretože málo tlačím?) sa mi zdá neskutočne veľa.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
pavol54 cca 50€ laser = približne 2000-3000 strán
command aku mas tlaciaren? lebo staci si kupit tonery z internetu je vela obchodov na nete ktore predavaju kompatibilne naplne v cene cca 1-5 za kus napr na moju canonku kupim celu sadu 5ks za nejakch 6 €
pavol54 hp 100 color mfp
  zbaliť

amoo je offline (nepripojený) amoo

amoo
Súhlasím, na text Laserovú je pohodlnejšia. Nezabudnúť na to že prvá dávka toneru môže byť len cca 1/3 po ďalšom naplnení vám vydrží podstatne dlhšie. Mate možnosť si kúpiť náhradnú kazetu tzv. kompatibilnú za veľmi slušnú cenu (za cenu naplnenia originálu) a budete mať dva, do rezervy. Pred kúpou si najprv zistite ako je to z cenami a dostupnosťou náhradných tonerových kaziet.
Na grafiku obrázky aj text atramentovú. Osobne mam HP920c starú vyše 10r. zohnal som naschvál takú ktorá mala veľké náplne. Tie dopĺňam atramentom raz za 1/4 rok. Mám 3 čierne náplne a stále mi fungujú, tlač na čierno vychádza veľmi lacno. Na plnenie treba mať trochu zručnosti a správny postup. Tlačím 1x týždenne 20-30 strán, nárazovo aj 100 str. No živiť farebnú náplň je trochu náročnejšie, ale v pohode plním. Zohnal som dávno na nete celkom lacno po 1/2 L. z každej farby. Atramenty boli lacnejšie ako v obchode snáď 5x

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Dnes sú v podstate lacné aj laserové tlačiarne, niekedy je tlačiareň lacnejšia ako náhradná náplň, ja by som si u pána gogla našiel ceny tlačiarní ako píše ivka ak málo tlačíš alebo ak tlačíš do miest kde je podmienka stálosti tlače tak jedine laserovú (atramentová vysychá a ale aj sa stalo že vytiekla náplň tlač sa rozpúšťa od vlhkosti)

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bubkoch
nie je dolezite len kolko bude tlacit, ale ČO bude tlacit ...
ak planuje tlacit fotky, tak rozhodne atramentovu ...
7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
arizona Pre amatera,ktory si bude tlacit obcas fotky pre vlastnu potrebu, sa kupovat tlaciaren neoplalti.Ked si zratas vsetky naklady, tak ovela lacnejsie vyjde dat si fotky urobit
pista 2311 no a laserova nedokaze vytlacit foto
pavol54 no neviem prečo nie, moja farebná laserová tlačí perfektné fotky, inak digitálny foťák sa nikdy nevyrovná filmovému na občasné fotky stačí odniesť kartu z foťáka do foto štúdia
bubkoch to si len ty myslis ze su perfektne ... laserova uz z principu nemoze vytlacit kvalitnejsiu fotku ako kvalitnejsia atramentrova ... je to technicky nemozne ...
TATRY MKS moja skúsenosť - ako účtovníčka, tlačím dosť veľa, minulý rok v období daňových priznaní mi kúpili technici (lebo som si dala poradiť) tlačiareň Samsung - tlačiareň stála cca 130 EUR ale náplň do nej 80,- EUR (naviac ju v celom meste nebolo dostať) a v samsungu sú také tonery, že žiadne "potriasanie" a funguje ešte 2 dni alebo 2 týždne... všetky drobné, čo som zarobila pri daňových priznaniach som minula na tonery - na tieto daňové priznania som sa pripravila ináč, sama som si našla laserovú tlačiareň HP za 110 EUR a jeden toner do nej stojí 8,- EUR nie je to preklep -slovom osem eur (objednávka obidvoch produktov z internetu) . Kým na Samsungovom toneri som vytlačila cca 1 balík kancelárskeho papiera, tak pri tejto za 8,- EUR som už otvorila tretí balík a stále ide... Som nadmieru spokojná...
paťuška Súhlasím HP Laserjet sú úplne bezproblémové a aj prevádzka lacná. Hovorím o čiernobielej tlačiarni. Farebná bude tlačiť kvalitne iba pri originálnom toneri, pri repasovaných robí fľaky.
command Treba rozlisovat repasovane a kompatibilne repasovane by som po skusenostiach s nimi uz nekupoval.
  zbaliť

Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

Dodkoo
Ak chceš lacnú prevádzku tak atramentovú ktorá má vonkajšie nádržky na atrament kde len dolievaš farbu cca do 10€ za 70ml. Cena tlačiarne od 130€. Ak chceš ešte lacnejšiu tlačiareň, tak skôr takú kde má samostatne nádobky na každú farbu a tam vieš meniť lacnejšie náplne. Ja používam čínsku nádobku so zátkou otvorím nalejem striekačkou farbu vynulujem počítadlo a funguje ďalej. Po roku a pol cca treba vymeniť batériu v nádobke.

je lepsia atramentova alebo laserova tlaciaren ja by som si chcel zakupit nejaku dobru laserovu tlaciaren poradite mi nejaku mam notas acer extensa 5635 zg

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.