Zavrieť

Porady

Ekonomicka týraná žena a nárok na dávku v hmotnej núdzi

rodina má 2 autá, 4 deti, muž pracuje z domu, manželke nijako s deťmi nepomáha, ona sa stará o deti, rozvoz do školy, zo školy,na krúžky...,1 dieťa je na osemročnom gymnáziu, dve na základke - prvý stupeň, posledné je v škôlke. Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi, musí ich doslova žobrať, ona či deti. Manželka podala žiadosť o výživné na seba aj deti, oni naďalej ostatnú manželia, lebo on sa nechce rozvádzať, a budú obývať spoločný dom. Navštevujú manželskú poradňu a psychológa. Ona si stále hľadá prácu, lebo môže pracovať do 12.00 h, ale len v prípade, že on bude spolupracovať a bude sa starať o deti, keď budú choré. Dala si podpísať v škole, že on nie je schopný doviesť deti na do školy, on ich skrátka nechá doma. Večer sa dohodnú, že kto berie kam deti, ona si zoberie dve deti, ako sa dohodli a vráti sa z rozvozu a deti, čo mal brať muž sú doma. Tak ich hodí do auta a odvezie ich do školy. Ona nemá žiadne peniaze, on jej nič nedá, je zúfalá. Má nárok na dávku v hmotnej núdzi, kým si nevybaví to výživné?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati
lujza.j
pes je zakopaný tu...
"Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi"
inak to je takto...
"no tak to ona rieši, ked ho ľúbi a čaká sa zmení, nie? takže ona sa rozvádzať tiež nechce"
takže keby jej dával peniaze ako predtým všetko by bolo v porádečku....a táto téma by tu nebola...moj názor a moj pohlad na vec!
No koooooooonečne ste na to prišli ......

ariadna22 je riadne premúdrelá ( čítaj aj inak , v slovnom spojení pejoratíva sex ) ...
http://www.porada.sk/search.php?do=f...st&showposts=1
Naposledy upravil buchač : 27.01.14 at 20:30
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Buchac- ja to viem od jej prveho pismenka. Len som cakala, kto sa na to namota



Vraj pri Michalovciach tmavsie zeny neudavaju manzelov ako otcov svojich deti, otec je neznamy, dostavaju viac penazi od statu. Toto je inovacia
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

alaya1
myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati
vtipné,všimli ste si že tu riešime stavy a pocity? to je ich vec, ja mám pohľad na vec čiastkový a sprostredkovaný a moc ma to zaujíma ako jej mohla pani na úrade jedna povedať, že má nárok na dávky v hmot.núdzi a druhá jej povedala, že nemá
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

Katy a R
adriana - klikni si na ten link - a pozri čo je hmotná núdza .. a aj aký môže ten príspevok byť!
(dve autá a rozvážanie autami na krúžky - veď to sa poniektorým môže nožík vo vrecku otvárať!)
takže si z nej mohli robiť dobrý deň, lebo dnes som ju stretla a hovorila, že si tie potvrdenia vybeháva (na tú hmotnú núdzu)
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ariadna22
alaya1
myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati
vtipné,všimli ste si že tu riešime stavy a pocity? to je ich vec, ja mám pohľad na vec čiastkový a sprostredkovaný a moc ma to zaujíma ako jej mohla pani na úrade jedna povedať, že má nárok na dávky v hmot.núdzi a druhá jej povedala, že nemá
no zalezi co ktorej povedala a aj koho sa pytala - ci vratnicky alebo pracovnicky oddelenia co to ma na starosti

nech sa paci, prestuduj si zakon o hmotnej nudzi www.zakonypreludi.sk/zz/2013-417
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

alaya1
Buchac- ja to viem od jej prveho pismenka. Len som cakala, kto sa na to namota



Vraj pri Michalovciach tmavsie zeny neudavaju manzelov ako otcov svojich deti, otec je neznamy, dostavaju viac penazi od statu. Toto je inovacia
tak som pochopila, prečo mi povedala,že to nemá zmysel, pýtať sa na fóre, lebo ľudia sa na tom iba dobre bavia. Keďže si problémy rieši už pár rokov.
Sýty hladnému neverí.
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

avalik
ariadna22
alaya1
myslela som si, ze v 3.osobe sami seba oslovovali ina krali, asi to uz neplati
vtipné,všimli ste si že tu riešime stavy a pocity? to je ich vec, ja mám pohľad na vec čiastkový a sprostredkovaný a moc ma to zaujíma ako jej mohla pani na úrade jedna povedať, že má nárok na dávky v hmot.núdzi a druhá jej povedala, že nemá
no zalezi co ktorej povedala a aj koho sa pytala - ci vratnicky alebo pracovnicky oddelenia co to ma na starosti

nech sa paci, prestuduj si zakon o hmotnej nudzi www.zakonypreludi.sk/zz/2013-417
retardovaná nie je, takže pracovníčky na úrade,
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

Majetok

(1) Majetok na účely tohto zákona sú veci, a ak to ich povaha pripúšťa, práva alebo iné majetkové hodnoty.

(2) Za majetok podľa odseku 1 sa nepovažuje

a) motorové vozidlo, ktorého držiteľom alebo vlastníkom je člen domácnosti a využíva sa na individuálnu prepravu, na ktorú je člen domácnosti odkázaný z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia,23)

b) jedno motorové vozidlo v domácnosti, ktorého hodnota podľa odborného stanoviska vyhotoveného znalcom24) alebo dokladu o kúpe motorového vozidla vyhotoveného osobou, ktorej predmetom činnosti je výroba, predaj alebo distribúcia motorových vozidiel, nie je vyššia ako 35-násobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu,15) alebo ktoré je staršie ako 10 rok
n
apríklad je tu v tom zákone takýto majetok, možno obidve tie autá patria do týchto kategórií, to ja netuším,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ariadna22
retardovaná nie je, takže pracovníčky na úrade,
ariadna22
tak som pochopila, prečo mi povedala,že to nemá zmysel, pýtať sa na fóre, lebo ľudia sa na tom iba dobre bavia. Keďže si problémy rieši už pár rokov.
Sýty hladnému neverí.
Mne je úplne celá téma ...čítam a čítam ...zamýšľam sa .
Vieš , tak sa potom pýtam , že koľko rokov asi rieši problémy ...rok , dva ...štyri ... alebo dokonca aj viac ?
Lebo ak je to viac rokov , nuž potom je asi dotyčná fakt retardovaná .
Lebo sa pýtam , na akého frasa má s dotyčným 4 deti a to posledné je dokonca ešte len v škôlke ???
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ariadna22
Majetok

(1) Majetok na účely tohto zákona sú veci, a ak to ich povaha pripúšťa, práva alebo iné majetkové hodnoty.

(2) Za majetok podľa odseku 1 sa nepovažuje

a) motorové vozidlo, ktorého držiteľom alebo vlastníkom je člen domácnosti a využíva sa na individuálnu prepravu, na ktorú je člen domácnosti odkázaný z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia,23)

b) jedno motorové vozidlo v domácnosti, ktorého hodnota podľa odborného stanoviska vyhotoveného znalcom24) alebo dokladu o kúpe motorového vozidla vyhotoveného osobou, ktorej predmetom činnosti je výroba, predaj alebo distribúcia motorových vozidiel, nie je vyššia ako 35-násobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu,15) alebo ktoré je staršie ako 10 rok
n
apríklad je tu v tom zákone takýto majetok, možno obidve tie autá patria do týchto kategórií, to ja netuším,
a) nespominala si nikoho v domacnosti TZP - cize toto pism. nepouzijes
b) hovori sa o jednom vozidle cize druhe sa uz za majetok povazuje


podstatny je uvod zakona

§ 2
Hmotná núdza

(1) Hmotná núdza je stav, keď príjem členov domácnosti podľa tohto zákona nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom3) a členovia domácnosti si nevedia alebo nemôžu prácou, výkonom vlastníckeho práva alebo iného práva k majetku a uplatnením nárokov zabezpečiť príjem alebo zvýšiť príjem.

(2) Základné životné podmienky na účely tohto zákona sú jedno teplé jedlo denne, nevyhnutné ošatenie a prístrešie.

(3) Príjemca na účely tohto zákona je fyzická osoba, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo osobitný príspevok.

§ 8

(1) Fyzická osoba a členovia domácnosti nie sú v hmotnej núdzi, aj keď príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima ustanovené osobitným predpisom,3) ak si majetkom alebo uplatnením nárokov môžu zabezpečiť základné životné podmienky a riešiť si hmotnú núdzu.
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

buchač
ariadna22
retardovaná nie je, takže pracovníčky na úrade,
ariadna22
tak som pochopila, prečo mi povedala,že to nemá zmysel, pýtať sa na fóre, lebo ľudia sa na tom iba dobre bavia. Keďže si problémy rieši už pár rokov.
Sýty hladnému neverí.
Mne je úplne celá téma ...čítam a čítam ...zamýšľam sa .
Vieš , tak sa potom pýtam , že koľko rokov asi rieši problémy ...rok , dva ...štyri ... alebo dokonca aj viac ?
Lebo ak je to viac rokov , nuž potom je asi dotyčná fakt retardovaná .
Lebo sa pýtam , na akého frasa má s dotyčným 4 deti a to posledné je dokonca ešte len v škôlke ???
emócie: je to tvoj názor, tvoj pohľad, ja som k tomu neutrálna.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

prevádzka auta = náklady, chodenie na krúžky = náklady, rodičovský jej skončil na jar 2013 ak majú 4 deti a najstaršie je na 8 ročnom gymnáziu t.j. minimálne 5-tak, dve sú na zs a posledne je rok narodenia 2010 znamená to, že minimálne 10 rokov je doma.... prídavky sú 23 €/dieta... tj. z čoho financuje krúžky a prevádzku auta???? nie je to o tom, že muž jej nevydelí toľko koľko by si predstavovala??? alebo sa názor na chod domácnosti daných manželov sa dosť rozchádza... keďže obaja sú doma a jeden druhého vidia kto čo robí...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

...hmotná núdza má pre niekoho veľmi zaujímavé kritériá :-(
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Inak, ja byt na mieste toho manzela, riesim to este razantnejsie, aby cudzia osoba riesila na fore rodinne zalezitosti inej rodiny .
Predat auta, chodit na buse, predat dom a kupit si byt.
A ja som vcera bezdakovi na parkovisku pre kaufom nedala ani cent,"plakal" ze je na ulici, lebo nema na azilak. Lebo, ak ma na cuco, ma aj na azilovy dom- nie je v hmotnej nudzi.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no na zváženie je aj to, že dotyčná zadávateľka témy to tu tak horlivo rieši...
.....ked ta to tak škrie chod na úrad so známou !!!...pokiaľ to však nie si ty sama!!
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

rodina má 2 autá, 4 deti, muž pracuje z domu, manželke nijako s deťmi nepomáha, ona sa stará o deti, rozvoz do školy, zo školy,na krúžky...,1 dieťa je na osemročnom gymnáziu, dve na základke - prvý stupeň, posledné je v škôlke. Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi, musí ich doslova žobrať, ona či deti. Manželka podala žiadosť o výživné na seba aj deti, oni naďalej ostatnú manželia, lebo on sa nechce rozvádzať, a budú obývať spoločný dom. Navštevujú manželskú poradňu a psychológa. Ona si stále hľadá prácu, lebo môže pracovať do 12.00 h, ale len v prípade, že on bude spolupracovať a bude sa starať o deti, keď budú choré. Dala si podpísať v škole, že on nie je schopný doviesť deti na do školy, on ich skrátka nechá doma. Večer sa dohodnú, že kto berie kam deti, ona si zoberie dve deti, ako sa dohodli a vráti sa z rozvozu a deti, čo mal brať muž sú doma. Tak ich hodí do auta a odvezie ich do školy. Ona nemá žiadne peniaze, on jej nič nedá, je zúfalá. Má nárok na dávku v hmotnej núdzi, kým si nevybaví to výživné?""

ariadna22
takže si z nej mohli robiť dobrý deň, lebo dnes som ju stretla a hovorila, že si tie potvrdenia vybeháva (na tú hmotnú núdzu)
no to sa ešte nabehá,aby dokázala,že je v hmotnej núdzi......

kým poberala rodičovský,tak jej dával peniaze? alebo to všetko ťahala len z toho rodičovského a ani vtedy jej nedával nič?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Navštevujú manželskú poradňu a psychológa.
Ale toto sa mi inak aj páči ...asi je to fakt aj potrebné
My , čo máme pokoj v srdci a poriadok v hlave , tak nám to nie je potrebné ...
Keď sa na túto tému ( aj poniektoré iné ) pozerám ???
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

Ice dive
prevádzka auta = náklady, chodenie na krúžky = náklady, rodičovský jej skončil na jar 2013 ak majú 4 deti a najstaršie je na 8 ročnom gymnáziu t.j. minimálne 5-tak, dve sú na zs a posledne je rok narodenia 2010 znamená to, že minimálne 10 rokov je doma.... prídavky sú 23 €/dieta... tj. z čoho financuje krúžky a prevádzku auta???? nie je to o tom, že muž jej nevydelí toľko koľko by si predstavovala??? alebo sa názor na chod domácnosti daných manželov sa dosť rozchádza... keďže obaja sú doma a jeden druhého vidia kto čo robí...
tiež si myslím, že jeden druhého vidia, kto čo robí
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

kopretinka
rodina má 2 autá, 4 deti, muž pracuje z domu, manželke nijako s deťmi nepomáha, ona sa stará o deti, rozvoz do školy, zo školy,na krúžky...,1 dieťa je na osemročnom gymnáziu, dve na základke - prvý stupeň, posledné je v škôlke. Ona skončila rodičovský na jar 2013, odvtedy ju vydeľuje s peniazmi, musí ich doslova žobrať, ona či deti. Manželka podala žiadosť o výživné na seba aj deti, oni naďalej ostatnú manželia, lebo on sa nechce rozvádzať, a budú obývať spoločný dom. Navštevujú manželskú poradňu a psychológa. Ona si stále hľadá prácu, lebo môže pracovať do 12.00 h, ale len v prípade, že on bude spolupracovať a bude sa starať o deti, keď budú choré. Dala si podpísať v škole, že on nie je schopný doviesť deti na do školy, on ich skrátka nechá doma. Večer sa dohodnú, že kto berie kam deti, ona si zoberie dve deti, ako sa dohodli a vráti sa z rozvozu a deti, čo mal brať muž sú doma. Tak ich hodí do auta a odvezie ich do školy. Ona nemá žiadne peniaze, on jej nič nedá, je zúfalá. Má nárok na dávku v hmotnej núdzi, kým si nevybaví to výživné?""

ariadna22
takže si z nej mohli robiť dobrý deň, lebo dnes som ju stretla a hovorila, že si tie potvrdenia vybeháva (na tú hmotnú núdzu)
no to sa ešte nabehá,aby dokázala,že je v hmotnej núdzi......

kým poberala rodičovský,tak jej dával peniaze? alebo to všetko ťahala len z toho rodičovského a ani vtedy jej nedával nič?
aj vtedy dával prachy, ale vieš keď zrazu nemáš ani na kaderníka, napríklad...
0 0
ariadna22 ariadna22

ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

alaya1
Inak, ja byt na mieste toho manzela, riesim to este razantnejsie, aby cudzia osoba riesila na fore rodinne zalezitosti inej rodiny .
Predat auta, chodit na buse, predat dom a kupit si byt.
A ja som vcera bezdakovi na parkovisku pre kaufom nedala ani cent,"plakal" ze je na ulici, lebo nema na azilak. Lebo, ak ma na cuco, ma aj na azilovy dom- nie je v hmotnej nudzi.
ale ona si to riešila už aj sama, lebo to trvá roky,čo od neho musí žobrať peniaze, a mňa teda zaujímal názor ľudí, či je teda pozitívny, negatívny, lebo ona mi v lete hovorila, že keď to riešila na fórach tak jej ľudia dávali najavo, že to akoby si ona sama bola na vine... .
takže ja som k tomu neutrálna, a tiež sa mi javí, že máte názory, že si sama za to môže.
Tak keď ju stretnem, tak jej poviem, že sa to nezmenilo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať