Zavrieť

Porady

Ako dodatočne zatepliť jednu zvislú stenu v byte obloženom sadrokartónom?

Zdravím! Bývam v byte, ktorý bol stavaný ako "vstavba" do podkrovia. Všetky miestnosti sú obložené sadrokartónom a vcelku nemáme problém s tepelnou pohodou. Len jedna miestnosť, resp. jedna stena je výrazne chladnejšia ako zvyšok bytu. Za tou stenou je iný byt, tiež vstavba do podkrovia, ale robená v inom čase. Netuším, čo je v priestore medzi bytmi, netuším ani to, čo sa nachádza za sadrokartónovým obložením v spomínanej miestnosti. Doteraz sme ju viac-menej nepoužívali, ale teraz tam chcem urobiť študentskú izbu. Lenže kvôli chladu sa tam nedá dlhšie sedieť a pracovať. Teda, ak sa človek neobloží tromi dekami. Niečo málo som čítala o striekanej penovej izolácii. Ušetrilo by ma toto riešenie od búrania steny? Alebo mi poradíte niečo iné, lepšie? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    možno to nie je najlepšia odpoveď, ale SDK nie je problém rozobrať a naspäť vrátiť. Možno nie s tými istými panelmi, ale to je drobnosť. Keď to rozoberieš, uvidíš, čo je za stenou (môžeš ponadávať na debilov, čo to robili), dať tam sklenú vatu v maximálnom množstve, a SDK dať naspäť na konštrukciu. Robota tak na jeden deň pre dvoch.

    Druhá možnosť, nalepiť na SDK polystyrén ľubovoľnej hrúbky - podľa uváženia. Uberie to pár cm priestoru. Polystyrén by som dal tvrdší, na to sieťku a stierku. Troška komplikovanejšie, ale nemusíš "búrať" stenu...
    radychtiva Vďaka za odpoveď. Viac sa mi páči to prvé riešenie. Má tu niekto skúsenosti so spoľahlivými izolatérmi v BA a vedel by doporučiť? Alebo je to v kategórii nepovolená reklama?
    jslancik izolatérmi? takých nepoznám Hociktorý sadrokartónista to spraví. Teraz v zime by ich malo byť dosť voľných. Takže google, prípadne bazoš.

    Ako dodatočne zatepliť jednu zvislú stenu v byte obloženom sadrokartónom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.