Zavrieť

Porady

Kto je zodpovedný za wifi sieť?

Zdravím,

zaujimalo by ma či naše zákony nejako určujú kto je zodpovedný za wifi sieť?
Ak si človek nezabezpčí wifi sieť ,alebo použije WEP zabezpečnie a niketo iní to zneužije na nezakonnú činnosť..
Kto bude zato zodpovedný?

Viem že v Nemecku maju povinnosť si WIFI sieť chrániť heslom ,ale na Slovensku som o takom nič nepočul.

Taktiež ma zaujimá kto bude zodpovedný v prípade verejných hot spotov?
Alebo na vytvorenie takéhoto hot spotu v reštauracii/bare je potrebné zaplatiť nejakú externú certifikovanú firmu?

Ďakujem za odpovede..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Čo myslíš, kto bude zodpovedný, keď odídeš z domu a necháš otvorené dvere?
    Čo myslíš, kto bude zodpovedný, keď v reštaurácii odídeš na WC a kabelku si necháš na stoličke? A budeš tam sama?
    Myslíš, že takéto veci rieši zákon?

    No ja by som si tipol. Určite za to môže FICO.
    neznamaentita Keď ti ukradňu auto a zrazia s nim niekoho tak ty nie si zodpovedný..

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Na takto položenú otázku neexistuje odpoveď. Za wifi sieť zodpovedá jej vlastník. Ale samotná wifi sieť nevykoná nezákonnú činnosť. Vykoná to človek. A potom sa hľadá páchateľ TRESTNÉHO ČINU, nie vlastník wifi siete. Ak si vlastník wifi siete, cez ktorú bola spáchaná trestná činnosť, môžeš byť podozrivým č. 1.

    To, že si nezabezpečíš sieť heslom, alebo že cez tvoju sieť niekto pristúpi na internet neznamená, že ty si páchateľ.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Ani Malinová sa sama nezbila a predsa je podozrivá ona sama.
    draik Začína sa to teraz robiť kvôli sťahovaniu nelegálneho obsahu a problematike dokazovania. Na routri sa dá nastaviť open guest sieť a potom tvrdiť, že sťahoval niekto iný z ulice. To samozrejme predpokladá, že nelegálne súbory nebudú doma resp. budú správne šifrované pre prípad návštevy s povolením na prehliadku.
    Martin1310 A počítač samotný nemá žiadne identifikátori teda sa nedá určiť že tá nelegálna činnosť nebola urobená s počítača majitela siete? Viem že niektoré servery môj počítač nespoznajú po reštarte modemu či routru ale niektoré ma spoznajú aj tak. Tak si myslím že by sa to nejako malo dať. či?
    neznamaentita no jediným identifikatorom počítača je MAC adresa ,lenže takýto identifikátor nie je 100% ,kdže sa dá jednoducho nastaviť a nič teda nedokazuje... otázne je akoby sa slovenské súdy stavali k zašifrovaniu (v linuxe sa dá celý disk aj OS) ,či by vyžadovali heslo od uživateľa a v prípade žeby im ho nedal (napr tvaril sa že zabudol) ,či by sa považoval za ihneď vinného.... ale nešlo mi o to skôr mi išlo o to že ak sa bežne prejdte so smartphonom po ulici je kopa nezabezpečných sieti ,alebo maju WEP a podobne .. čiže ak by niekto napriklad robil zname podvody na bazosi ,alebo niekomu vyberal peniaze z uču kde proxy asi ťažko funguje lebo banky si davaju pozor alebo neviem čo ine nabural sa do nejakej stranky a podobne .. väčšina z toho sa v podstate nedá prezretím počítača dokázať ...čiže by v podstate neobvynili nikoho
    marjankaj No možno by obvinili neznámuentitu, ako to často u nás končí.
      zbaliť

    Kto je zodpovedný za wifi sieť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.