Zavrieť

Porady

PHM v zahraničí - typ DPH

Aký používate typ DPH pri došlej faktúre zo zahraničia za PHM alebo diaľničné poplatky (faktúra s DPH). Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    OBERON od 1.1.2012
    Dnes 12:22
    Pochváliť daja
    Aký používate typ DPH pri došlej faktúre zo zahraničia za PHM alebo diaľničné poplatky (faktúra s DPH). Dakujem.

    to myslíš ako na uplatnenie odpočtu DPH na vstupe?
    -----------------------------------------------------
    daja (Dnes 13:17) tam neuplatňujem odpočet, nakoľko je to zo zahraničia (dph-čku si žiadame sami späť cez daňový úrad). Skôr ma zaujíma, či tam uvádzať typ DPH - Nezaradiť do DPH alebo aký typ... (keď faktúru evidujem do knihy záväzkov)

    no veď preto som sa pýtala - lebo ako náhle tam zadáš určitý typ DPH, tak Ti to uplatní DPH na vstupe a účtovať bude na 343. Takže musíš účtovať ako faktúru, kde DPH nie je. Základ dáš na 501 a DPH na 548 s analytikou podľa jednotlivých krajín - aby si v tom mala aký-taký prehľad - čo odkiaľ žiadať - a hlavne, či žiadať.....
    Naposledy upravil tictac7 : 28.01.14 at 12:55
    daja tam neuplatňujem odpočet, nakoľko je to zo zahraničia (dph-čku si žiadame sami späť cez daňový úrad). Skôr ma zaujíma, či tam uvádzať typ DPH - Nezaradiť do DPH alebo aký typ... (keď faktúru evidujem do knihy záväzkov)

    PHM v zahraničí - typ DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.