Zavrieť

Porady

Vie mi niekto poradit, ci mozem ohlasit iba suvisiaci priestor alebo musim nahlasit prevadzkaren ?

Dobry den, viete mi poradit, ci suvisiaci priestor alebo prevadzkaren? Zalozil som s.r.o., na danej adrese, kde je sidlo firmy, chcem otvorit kancelariu, ktora budu sluzit na prijem a vydaj zasielok (bude tu nahlasena - prenosna registracna pokladna), kde si zakaznici mozu vyzdvihnut objednany tovar cez internet a zaroven dana miestnost bude sluzit ako callcentrum (telefonovanie zo zakaznikmi), kde budu prijaty aj 2-3 zamestnanci, rad by som priestor nahlasil iba ako suvisiace priestor, je to mozne? alebo v mojom pripade je to uz prevadzkaren ? (tovar nebude v kancelarii - zakaznik si nemoze priamo tovar kupit, musi objednavku najpr vytvorit cez web az nasledne bude volany na odber). Dakujem za pomoc/rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Prevádzka musí mať zákonom predpísané náležitosti (hygiena, otváracie hodiny) a preto by z môjho pohľadu stačilo aj ohlásenie súvisiaceho priestoru. Registračka bude na základe zákona o ERP. Zamestnanci môžu pracovať v súvisiacom priestore. Na služby, aké píšeš podľa môjho názoru stačí Súvisiaci priestor.
    Janiela Economic, súvisiaci priestor nahlási na živnostenskom úrade?

    da.nie.la je offline (nepripojený) da.nie.la

    da.nie.la
    Prečítajte si tú 3) - možno Vám to pomôže sa rozhodnúť.
    Živnostenský zákon, paragraf 17:
    (1) Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť; nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.
    3)Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä...

    Vie mi niekto poradit, ci mozem ohlasit iba suvisiaci priestor alebo musim nahlasit prevadzkaren ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.