Zavrieť

Porady

Kde podať daňové priznanie ak som počas roka pracovala v 2 štátoch EÚ?

Počas roka som pracovala v 2 krajinách EÚ a chcela by som sa spýtať, v ktorej krajine mám podať daňové priznanie.
Na Slovensku mám odpracovaného 1 a pol mesiaca, potom som odišla pracovať do zahraničia konkrétne do Grécka, kde som pracovala 5 a pol mesiaca.
Viete mi poradiť, v ktorej krajine mám podať daňové priznanie?
Keďže ide o sezónnu prácu, tak začnem zasa pracovať až v máji a zamestnávateľ mi bude robiť zúčtovanie dane v Grécku v júni (u nich je termín v mesiaci jún).
Ale čo teraz so slovenským daňovým priznaním?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    požiadaš svojho zamestrnávateľa v Greécku ovytsavenie potvrdenia o zdaniteľných príjmoch a zaplatených daniach, ktoré Ti vyplatil a zrazil on. Taktiež požiadaš zamestnávateľa z SK o vytavenie takéhoto Potvrdenia. Keďže píšeš, že v Grécku majú zdaňovacie obdobie iné ako je kalendárny rok, u nás, svojmu miestne príslušnomu správcovi dani (podľa miesta trvalého pobytu) Oznámiš v zmysle § 49 ods. 3 písm. b), že vzhaľdom na to, že si poberala príjmy zo zdrojov v zahraničí, lehota na podanie DP za rok 2013 je do 30.9.2014. No a do tejto lehoty si aj DP na Sk zo svojich celosvetových príjmov aj podáš.
    DankaV. ďakujem veľmi pekne!!! už som začala mať trochu strach ako zamestnávateľa vymámim to potvrdenie skôr

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    DP podávaš aj na Slovensku, priznáš v ňom všetky príjmy (zo Slovenska aj z Grécka), príjmy z Grécka budú v DP vyňaté a daň z nich na Slovensku platiť nebudeš (ak boli zdanené v Grécku platí zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia). Ak obidva druhy príjmov boli príjmy zo závislej činnosti podávaš DP A. K daňovému priznaniu musíš doložiť aj kópie potvrdení o príjmoch zo zahraničia (tzn. výplatné pásky alebo nejaký iný doklad o príjmoch v zahraničí).
    DankaV. chcela by som sa ešte spýtať, či bude stačiť doložiť iba súhrnné potvrdenie o príjmoch za odpracované mesiace alebo výplatnú pásku za každý mesiac, poprípade obidve? veľmi pekne ďakujem!
    zanetth Stačí súhrnné potvrdenie

    Kde podať daňové priznanie ak som počas roka pracovala v 2 štátoch EÚ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.