Zavrieť

Porady

Vyhlásenie o pouk.sumy 2% zapl dane

ešte by som prosila pomoc ohľadom vyplnenia tlačiva Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zapl. dane:
na Tlačive sa spomína nejaké Potvrdenie o zaplatení dane, v prípade DP "A", ak som zamestnanec, je to čo????

a aká suma, teda z akého riadku DP "A" sa tam píše????

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olmoj je offline (nepripojený) olmoj

    olmoj
    Ak podávaš DP "A" tak je to priamo v daňovom priznaní oddiel VIII. a nemusíš už vyplňať osobitné tlačivo Vyhlásenie... a ak tlačivo vypisuješ na základe ročného zúčtovania tak sa rátajú 2% zo sumy z riadku 04 ročného zúčtovania preddavkov na daň.

    olmoj

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    ak nemám to ročné vyúčtovanie, mám len DP "A", tak vyplním teda oddiel VIII.a doplním sumu z riadku 55.

    ale ak sa môžem ešte spýtať toho DP "A", chcela by som vedieť, že ak mi zamestnávateľ zrazil preddavku vo výške napr. 15000, /je tu zohľadnený aj bonus na deti/ a ja mám na riadku 55 v DP sumu len 5000, /15000 zraz.preddavok - 10000 bonus na 2 deti/, vpíšem do toho VIII. oddielu len sumu 5000??? Nie je to trošku málo?

    olmoj je offline (nepripojený) olmoj

    olmoj
    Je to málo ale 2% sa poskytuju po odrátaní daňového bunusu, bohužial je to tak. Takže na riadok 68 si vypočítaj 2% zo sumy na riadku 55 v celých Sk.

    olmoj

    Vyhlásenie o pouk.sumy 2% zapl dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.