Zavrieť

Porady

fondy zo zisku

musím ešte za rok 2005 urobiť z čistého zisku prídel do Rezervného fondu a zbytok dať ako napr. nerozdelený zisk, a potom sa mi to celé musí premietnuť aj do súvahy -pasíva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM
    musím ešte za rok 2005 urobiť z čistého zisku prídel do Rezervného fondu a zbytok dať ako napr. nerozdelený zisk, a potom sa mi to celé musí premietnuť aj do súvahy -pasíva?
    Čiský zisk za rok 2005 rozdeľujeme až v naledujúcom ÚO.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM
    čiže RF vytvorím až po 01.01.2006?
    Z roku 2005 doplníš až v 2006, pretože k 31.12.05 nemáš aký zisk rozdeliť, pretože 431 musí byť nulová.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    JDM
    čiže RF vytvorím až po 01.01.2006?
    Áno, tak ako si mal v odpovedi od Tweety, doplním - musí zasadnúť VZ a v zápisnici z VZ musíš mať rozdelenie HV za rok 2005, toto potom priložíš aj do Zbierky listín s výkazmi.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM
    ďakujem za odpovede, som začiatočník, tak mi padli veľmi vhod...
    Aj inokedy Ti rada poradím.

    Danabard je offline (nepripojený) Danabard

    Danabard
    Sme s.r.o. a za rok 2005 sme vytvorili zisk. Účtujem v systéme MRP. Ako mám ten zisk dostať z účtu 710 na účet 431? A čo sa týka rozdelenia zisku, v minulom roku bol zo zisku r. 2004 vytvorený aj nedeliteľný fond. Podľa mňa to nebolo správne, lebo ten sa tvorí len v družstve. Ako to mám opraviť a aké to bude mať dopady z hľadiska účtovných a daňových aspektov? A ešte jedna otázka. Pokiaľ rozdelím zisk do fondov, musím ich /okrem rezervného fondu/ viesť na osobitných účtoch, alebo len evidovať na analytikách? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.