Zavrieť

Porady

Prieduchy z kachli

Dobry den pntrebujem poradit robila som prieduch od krbovych kachli cez poval mam izolovanu hadicu ktoru som rozrezala asi 2m od stropu a vlozila dnu potrubny ventilator.pekne hnal vzduch do druhej miesvilitnosti ale po pol hodine prestal ist nasledkom tepla sa oska zdeformovala a lwopatky sa zastavili.chcem vediet cim to mam nahradit tak do 30eur.mam dat ventilator na 12v?ten je do 80 stupnov ale je hranaty.alebo ho dat na koniecm potrubia?cez poval ma hadica 5m.dakujem za radu
Naposledy upravil arizona : 13.02.14 at 18:51
2014-02-12 10.01.46.jpg  
2014-02-12 10.02.21.jpg  
2014-02-12 10.02.04.jpg  
1/1
17 komentárov     zbaliť
arizona prieduch z kachli? Kde zachytavas to teplo?Nemozes prosim ta pridat fotky ako to vyzera?
danculik206 Hej mozem poslat foto.
danculik206 Len neviem ako poslat fotky
danculik206 http://link.azet.sk/?w=1&link=http%3...7cm-125mm.html
arizona na tom linku je ventilator, ktory sa montuje do steny na mriezku. Ale mna zaujimali tie tvoje prieduch z kachli, lebo som to este nikdy nevidela,ako sa daju z kachli prieduchy urobit. daj foto, dik
arizona vy ste ten ventilator dali dnu doprostred flex-hadice?
arizona ako vlozit foto? daj svoj povodny prispevok upravit /cez ceruzku/, daj formatovat a potom sa ti ukazu ikonky-pouzi tu "pridat prilohu-obrazok spinky"
danculik206 Hej ja som to dala dovnutra.neni tam urcite 300 stupnov ako ked je krbova vlozka do tych 60 mozno ked sa silno kuri nemam taky teplomer aby som to odmerala.ako sem mam vlozit tie fotky!
danculik206 Aha uz viem ale vlozim to sem zajtra nemam to odfotene
danculik206 Ano je to koncovy nakonci mam v strope mriezku takze keby sa to tam vlozy pohanalo by to vzduch do tej miestnosti.nie?do stredu sa da dat namiesto toho umeleho?
arizona danculik, nepovazujem sa za extra odbornika,ale viem mozno trochu viac o krboch ako bezni smrtenici /schvalovala som stovky realizacii krbov a obstavieb/,ale priznam sa , v zivote som nevidela rozvody tepla z krb.kachli :-O ...podla mna je to nemozne! preto som ta prosila o fotky,aby som v tom mala trochu jasnejsie,lebo z tvojich prispevkov naozaj
netusim, co a ako to mate urobene.
danculik206 ziada to odomna niaku url adresu ked chcem vlozit obrazok poslite mi na moj email vas a poslem vam to tam
danculik206 mo hura podarilo sa co nato hovorite?
Martin1310 Heh, myslím že arizona bude čumeť, aký rozvod.
No ale k veci, ty vlastne len berieš zohriaty vzduch spoza kachlí. Aj to je lepšie ako nič, Ale podla mna by tam ten teplý vzduch mal ísť aj sám,bez ventilátora.
Ja som mal rozvod takmer vodorovný a fungovalo to dobre, toto ide priamo hore, takže ten vzduch by tam mal ísť sám a aj bez hadice .No ale aj s tej vrchnej miestnosti by zase mal mať kade odchádzať naspäť, pretože ak je horná miestnosť uzavretá tak sa tam tomu vzduchu moc nebude chcieť.Niekade by mal ísť teplý vzduch hore a niekade zase dolu, mal by to byť taký kolobeh.
K tej teplote asi tolko, že to nikto nezaručí aký ventilátor ti tam vydrží,pretože toto nieje štandardné riešenie.
arizona mas pravdu, to teda cumim, co ludia nevymyslia :-O Ale nechapem zadavatela, preco si kupil kachle,ak chce rozvadzat vzduch do inych miestnosti,ved na taketo veci sluzi krbova vlozka :-D ....ale podla mojho nazoru,aj ked tam da akykovek ventilator,moc mu tu dalsiu izbu nevyhreje
danculik206 Krbove kachle mame uz davno tak ma to tak napadlo ze by to mozno fungovalo tiez som si nebola ista.ale funguje teLy vzduch sala do miestnosti aj bez ventilatora a je v nej tepleisie ale ked tam bol ten ventilator tak to tam rychleisie vyfukovalo.krb mame v spalni povodne to bola obyvacka potom je kuchyna a potom mala obyvacka do ktorej je spraveny ten vyvod.krbovavlozka je draha a zabera viac priestoru co nam neni umoznene.uz keby mam kupit tak na vymenik anatiahnut radiatori.ale zatial to staci
danculik206 A ta rula je natiahnuta az na spodok kde ide najhorucejsi vzduch.len keby to lepsie odsava a vyfukuje.ten ventilator by som potrebovala aky ako je potrubny ale kovovy nech sa mi nedeformuje alebo tam teda dat ten koncovy tazny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.ventilatory-obchod.sk/ven...ry_-85_89.html
    http://www.ventilatory-obchod.sk/ven...ry_-85_90.html
    http://www.ventilatory-obchod.sk/ven...ry_-85_92.html
    Používaj len ventilátory, ktoré sú na to určené. Rôzne náhrady sú z princípu neprípustné, nebezpečné. A poznámka "potrubný ventilátor" - istotne bol plastový, keď ohlo osku.
    A ešte niečo: nie si tak bohatá, aby si si kupovala lacné veci. T.z. kúpiš lacný ventilátor a o pár mesiacov budeš kupovať nový. Výsledok - preplatíš. Radšej investuj a máš pokoj na dlhšiu dobu.
    A za ďalšie - ventilátor na 12V - nebude mať taký potrebný sací a výtlačný výkon, aby to splnilo svoju funkciu.
    Naposledy upravil misoft : 11.02.14 at 22:46
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    danculik206 no nejde mi dat tu fotku pyta to niaku url adresu
    misoft Fotku pridáš zo svojho počítača pomocou Pridať súbor. To URL je adresa obrázku na internete.
    danculik206 Dik za radu skusim
      zbaliť

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Na toto sú špeciálne určené ventilátory práve kôli teplote.Ked som ešte mal teplovzdušný krb tak som v prieduchu asi 1,5m od krbu meral teplotu.Teplomer bol do 300 stupnov a nestačil . Tie ventilátory ktoré som videl ja mali motor uplne mimo samotného telesa z vrtulkou. V takej teplote motor dlhodobo nemôže fungovať.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    lacné kovové ventilátory do prieduchov môže mať Merkury Market, kominári neradi vidia mäkké hadice v rozvodoch horúceho vzduchu, ktorý má na vstupe aj 800°C...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.