Zavrieť

Porady

Prijímate ako zamestnávateľ od zamestnancov žiadosti o RZD aj po termíne?

Robíte to alebo nie? Zamestnanec podal žiadosť neskoro alebo nekompletnú. Doklady k iným príjmom chce predložiť po termíne. Čo robíte v takýchto prípadoch. Striktne odmietate alebo robíte výnimky? K čomu sa viaže termín 15.2. resp. tento rok 17.2.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak chceš byť ústretová k zamestnancom, pozor aby si neurobila zle sebe. Chýbajúce doklady k RZD nesmú byť vystavené po termíne na podanie žiadosti o vykonanie RZD.
    prstienok presne tak, nesmú byť po termíne, jednej známej dokonca za to daňováci uložili pokutu...

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Vo veľkých firmám to určite nerobia, ale ja áno:
    veď práve pre to, že zamestnanci si to sami nevedie poriadne vyplniť, tak im to vlastne robím ja sama.... vlastne soft mi vytlačí žiadosť s predvyplnenými údajmi zamestnanca, ja sa popýtam čo a ako a dám im podpísať.... nečakám na nich.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš Ja to robím presne tak ako Jarka... Nemám srdce sa na svojich kolegov, ktorí tomu nerozumejú vykašlať.....proste nedá mi to, hoci je to nad rámec mojich povinností.
    Mirrrka Ďakujem za odpoveď, s vyplnením pomáham aj ja.

    Mne skôr ide o takých, ktorí sa vôbec neozvú. Ja ako zamestnávateľ nemám povinnosť zisťovať či si robia DP sami ale aj tak od začiatku roka píšem maily, upozorňujem, ťahám od nich info či si robia DP sami...a teraz 18.teho sa zrazu zobudia a chcú aby sme im urobili RZD, majú iné príjmy ale nemajú doklady alebo podajú žiadosť s tým, že iné príjmy nemali a zrazu sa po termíne dozviem, že majú x-iných príjmov ale doklady ešte len zháňajú. Mám chuť im povedať nech si DP robia sami keď nie sú schopní prísť a vyplniť so mnou jedno tlačivo.

    Ešte by som rada vedela k čomu je viazaný ten termín 15.2.
    Llívia Do 15.2. treba požiadať o RZD a predložiť potrebné doklady, napr. potvrdenie o príjme z predchádzajúceho prac. pomeru, potvrdenie o príjme manžela/manželky, ak si na neho/na ňu chce uplatniť nezdaniteľnú časť.
    Je to podľa § 38 Zákona o dani z príjmov.
      zbaliť

    Prijímate ako zamestnávateľ od zamestnancov žiadosti o RZD aj po termíne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.