Zavrieť

Porady

Nákup saunovej pece

Podnikateľ FO, podnikajúci aj v rekreačných službách, vlastní chatu o ktorej účtuje ako aj v účtovníctve, túto chatu odpisuje. Pri kúpe mala chata aj saunu. V tomto roku bola vykonaná oprava starej sauny, nákup novej pece a teplomera. Zaúčtovali by ste to do prevádzkovej réžie? Alebo to je technické zhodnotenie? Nákup novej pece bol v cca 12.000 tisíc sk, oprava obkladu starej sauny bola cca 20 tis....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    dara
    Podnikateľ FO, podnikajúci aj v rekreačných službách, vlastní chatu o ktorej účtuje ako aj v účtovníctve, túto chatu odpisuje. Pri kúpe mala chata aj saunu. V tomto roku bola vykonaná oprava starej sauny, nákup novej pece a teplomera. Zaúčtovali by ste to do prevádzkovej réžie? Alebo to je technické zhodnotenie? Nákup novej pece bol v cca 12.000 tisíc sk, oprava obkladu starej sauny bola cca 20 tis....
    Dara, ja by som to zaúčtovala ako opravu existujúceho majetku na prevádzkovú réžiu. Obklad sauny sú predsa iné doklady a nie sú súčasťou nákupu saunovej pece.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Jasné na opravu obkladu mám samostatný doklad a na nákup saunovej pece a teplomeru mám samostastatný doklad. Všetko som zaúčtovala do prevádzkovej réžie. Podotýkam, že tá saunová pec sa tam vymenila, samostatne nemôže fungovať. Je to tak ok ?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Vzhľadom, že sa vymieňala stará pec za novú a samostatne nemôže fungovať, je to oprava - prevádzková réžia.

    Janalu je offline (nepripojený) Janalu

    Janalu
    Mám taký prípad. S.R.O. prevádzkuje saunu. Určite by som to dala na opravu - teda v JÚ do prevádzkovej réžie.
    Do zhodnotenia len v prípade, že by mi to vyhovovalo - vysoká suma napr.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Takže aj keď nemôže bez samostatne fungovať bez tej chaty jedná sa o réžiu však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.