Zavrieť

Porady

DPH z leas. splatky v eur.

Prosim poradte ako postupovat pri uplatneni DPH z faktury leas. splatky v eur. Uctujem v JU uhradu doslej faktury v eur. Faktura je v zavazkoch zauctovana v kurze ku dnu vystavenia a k tomuto datumu je na nej vycislena aj DPH v skk. Pri uhrade vsak prepocitanim aktualneho kurzu dostanem inu sumu faktury a tym aj DPH. V ktorom okamihu teda vznika narok na odpocet a ako spravne postupovat v pripade, ze uhrada doslej faktury bude realizovana az v nasledovnom zdan. obdobi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    adam11
    Prosim poradte ako postupovat pri uplatneni DPH z faktury leas. splatky v eur. Uctujem v JU uhradu doslej faktury v eur. Faktura je v zavazkoch zauctovana v kurze ku dnu vystavenia a k tomuto datumu je na nej vycislena aj DPH v skk. Pri uhrade vsak prepocitanim aktualneho kurzu dostanem inu sumu faktury a tym aj DPH. V ktorom okamihu teda vznika narok na odpocet a ako spravne postupovat v pripade, ze uhrada doslej faktury bude realizovana az v nasledovnom zdan. obdobi?
    Podľa mňa je podkladom na odpočet dph faktúra, čiže sumu dph aj zdaniteľné obdobie treba uplatňovať podľa nej bez ohľadu na dátum úhrady (predpokladám, že je to leasing uzavretý po r.2003).

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Berieš DPH z faktúry, na nej je všetko vyčíslené aj v EURách aj v SKK. Čiže tú DPH, čo tam máš v SKK si uplatníš na "Vstupe". To že uhrádzaš neskoršie nemá vplyv na DPH. Tam vznikajú len kurzové rozdiely medzi úhradou a faktúrou.

    adam11 je offline (nepripojený) adam11

    adam11
    O.k. Rozumiem. Podla toho ako som to odskusal v programe mrp usudzujem, ze v PD sa potom prejavi zapis tak, ze DPH v skk zostane v hodnote z faktury a suma bez D v skk sa zmeni vplyvom rozdielneho kurzu. Rozdiel v zavazkoch sa zuctuje len v evidencii zavazkov a inde sa neprejavi? Takze kurz. rozdiel nevznikne v spojitosti s fakturou, ale len ako dosledok platby valutami z val.pokladne resp. uctu?
    Prepacte trosku som roztiahol temu, ale suvisi...

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    adam11
    O.k. Rozumiem. Podla toho ako som to odskusal v programe mrp usudzujem, ze v PD sa potom prejavi zapis tak, ze DPH v skk zostane v hodnote z faktury a suma bez D v skk sa zmeni vplyvom rozdielneho kurzu. Rozdiel v zavazkoch sa zuctuje len v evidencii zavazkov a inde sa neprejavi? Takze kurz. rozdiel nevznikne v spojitosti s fakturou, ale len ako dosledok platby valutami z val.pokladne resp. uctu?
    Prepacte trosku som roztiahol temu, ale suvisi...
    Áno ak účtuješ v JU sú tam kurzové rozdiely len na vyrovnanie úhrady v záväzkoch takže ťa nemusia trápiť.

    DPH z leas. splatky v eur.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.