Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    je nutny projekt, samotny geometricky plan nie je nutny, ak to obec nepotrebuje na ine ucely, ale o tom rozhoduje obec

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Prílohy k ohláseniu:

    - kópia listu vlastníctva
    - kópia z katastrálnej mapy
    - iné právo k pozemkom a stavbám podľa § 139 stavebného zákona
    - súhlas všetkých spoluvlastníkov (ak nie sú všetci stavebníkmi)
    - 2x situačný výkres súčasného stavu územia na podklade katastrálnej mapy so zakreslením navrhovaného umiestnenia stavby na pozemku, včítane jej odstupov od hraníc susedných pozemkov a stavieb
    - 2x jednoduchý technický opis stavby a stavebné riešenie stavby (pôdorysy, rezy, pohľady)
    - vyhlásenie kvalifikovanej resp. oprávnenej osoby o vykonávaní stavebného dozoru nad stavbou uskutočňovanou svojpomocne


    Ergo ...projekt nie je nutný .
    Pod projektom sa myslí niečo iné ..... teda aspoň ja to tak viem , tak nás v škole učili
    Nákres a projekt je niečo iné . Nákres predchádza projektu ......či ???
    command Dobre pises ziadny projetk netreba ja som si sam nakreslil jednoduchy nacrt s vyznacenim vzdialenosti od ranice pozemku a tak som podaval ohlasenie drobnej stavby. Ale dost zalezi od obce ze aky podrobny ma byt ten nakres
    dadqa VĎAKA...

    Pri ohlasovaní drobnej stavby (chatka bez základov a altánok) je potrebný aj geometrický plán ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.