Zavrieť

Porady

Ako dostať neplatiča rýchlo z nájmu a kde nahlásiť jeho ilegálne podnikanie?

Dobry den, potreboval by som rychlo poradit, lebo situacia zacina byt zufala. Z pochopitelnych dovodov nemozem zachadzat do podrobnosti, ale ak prenajimam objekt za ucelom podnikania, najomnici mi neplatia, dlzia najomne, poplatky, ako ich mozem co najskor zakonne dostat z objektu? Hrozia velke financne skody ak zostanu co i len den navyse, 3-mesacna vypoved je pre mna nepredstavitelna. Navyse viem o tom, ze ilegalne podnikaju a napriek snahe na vsetkych uradoch - som nepochodil!!! Ani jeden urad mi nechce pomoct, podavaju si ma ako horuci zemiak a odo mna sameho ziadaju dokazy, z coho som v soku, ved co som ja policajt alebo vysetrovatel alebo? Vobec nechapem, ako som sa dostal az sem, vzdy som bol presvedceny, ze tento stat chrani slusneho obcana a nie podvodnikov. Vie mi prosim niekto poradit? Dakujem, pekny vecer, Andrej
Naposledy upravil arnelle : 25.02.14 at 10:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Podstatné je, ako ste si to dohodli v nájomnej zmluve. Máš tam možnosť okamžitého ukončenia nájmu v prípade neplatenia? Alebo majú zakotvené, že sú povinní platiť nájomné v presne stanovenom termíjne? Ak nedodržujú zmluvu, ako napísal niekto - vymeniť zámky.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je niekoľko možností. Dlhá, zložitá a zákonná. Krátka, jednoduchá, na hrane zákona. Veľmi krátka, mimo zákon.
    Vyber si.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    kedze Ti neplatia najom, nedodrzuju zmluvu a kedz nedodrzuju zmluvu, mozes im najom vypovedat. Isiel by som tam s prenajatou ochrankou a policiou, vyhodil vsetkych von a objekt zabezpecil. Potom by som sa dohadoval kedy si odnesu veci, vsetko samozrejme pod dozorom "Tvojej" ochranky. Neviem ci je to pravne spravny postup, ale takto by som to urobil ja.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    trevize policia tam bez sudneho prikazu asistovat zrejme nepojde. vymenit zamky a dovidenia. a ked maju problem, nech sa sudia oni.
    taiko no tak nejak, ale ked by sa mu podarilo tam policiu dostat s tym, ze ocakava problemy, to by tiez bolo dobre
    misoft A čo sa týka (ako spomínal) - ilegálneho podnikania - šak "tichý bonz" daňovákom, kriminálke, colníkom....... - a potom len bude frmol.......
      zbaliť

    Ako dostať neplatiča rýchlo z nájmu a kde nahlásiť jeho ilegálne podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.