Zavrieť

Porady

Kvalita jedla na Slovensku

Samuel
Ako je mozne, ze to co predavaju u nas na milovanom Slovensku neda sa povazovat uz ani za zranicu ?
Staci ked clovek ide na vylet mimo slovenska a uz citi tu neskutocnu zmenu.
Kery imbecil dovolil, aby sa u nas predavali take SRAČKY ?
Mali by sme sa zlozit na jeho letenku na Ukrajinu radsej.
Alebo rovno do plynovej komory, lebo uz ma neskutocne serie, ze musim chodit stovky kilometrov mesacne do rakuska, ceska, madarska, kamkolvek, lebo vsade je lepsie.

napriklad taka sunka, kedysi sa dala jest len tak, dnes? humus az sa mi chce grcat, PES TO NECHE ZRAT , do prdele uz.

samozrejme cenovo velmi lahko prevysime ceny na zapade. co je tiez paradox. cize nekvalitna sracka stoji viac? ano stoji, lebo nikde vo svete to neni, cize trhovo-logicky musi stat viac.

k tomu si dajte mizerijne nizke platy pre zamestnancov, nizsie ako ma bezdomovec na zapade alkoholik nealkoholik.

takze logicky, vstupne suroviny maju nizsie, naklady na zamestnancov vyssie a ceny tovaru nizsie, pricom ich viac nie je (rakusko) cize maly trh.

ako do riti je mozne ze u nas je to naopak? bud si niekto neskutocne ulieva (podnikatel alebo stat), alebo zijeme v dimenzii, kde je na kazdom kroku cierna diera.

srat na prachy, ale nech predavaj udo prdele KVALITU hodnu ceny..


Cest vynimkam, asi 5% sortimentu.

Vas nazor na tuto zberbu humusov je aky ?
Naposledy upravil Dav : 28.02.14 at 09:34
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nie je to o zárobkoch skôr o mentalite.Na domácu sa vždy nájde a deťom sa kúpi vlašák-koľko by za to bolo zemiakov a prívarkov?A bublanina za plech vyjde finančne určite lepšie pre deti ako také isté množstvo kúpených sladkostí.Je to o nás a nemôže za to nikto iný len my.
5 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Buchač, ale vtedy bola naozaj iná doba. Nedostočná ponuka spôsobila, že sme si veci vyrábali doma. Presne sme vedeli, čo sme si tam dali a v akej kvalite. Tvaroh, syry, šťavy, salámy, klobásy, zaváraniny, džemy.......ešte aj šunka sa varila doma v takom antikorovom čude. Bežne sa doma varilo, žiadne polotovary. Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......, tak nech si takí potom jedia odpad a naivne dúfajú, že vo výrobni im niekto urobí 100% kvalitný výrobok tak, ako doma. A hlavne za 0,50 centov za 10 dkg. Treba pohnúť zadkom, menej počúvať tie kecy o užívaní si a zase začať doma vyrábať pre seba 100% kvalitu.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

účtovník 007
........ Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......,
aj ked to nie úplne súvisí s jedlom, ale je sranda, že si uľahčujeme život, šetríme čas. Nechodíme pešo, lebo sa ponáhľame, aby sme stihli bežiaci pás vo fitku, nenosíme ťažké tašky, aby sme mohli ťahať závažia. A čas na varenie ušetríme, aby sme sa mohli v telke pozerať na relácie o varení napríklad

Ale to je už na každom, čo si zvolí...

Ja už viem, že druhých nepresvedčím, keď nechcú. A tak sa doslova hrám na vlastnom piesočku....

Ale stále si myslím, že by aspoň bolo fajn vymieäňať si informácie o kvalitných potravinách v obchodoch. lebo nemáme každý blízko do rakuska...
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Erik ja viem, rád sa na porade zabávaš, je niekedy tiež, ale nie v tejto téme. Tu nejde o to, či máš pravdu ty, alebo ja, ani o tom, kto z nás dvoch sa lepšie stravuje.
Téma je o tom, prečo nám šmejdi predávajú šmejd. To nie sú len dôchodcovia a drahé hrnce, to nie sú len oni, to sme aj my. MY DENNODENNE KUPUJEME A JEME ŠMEJD, PRETO SA PREDÁVA.
Zmeniť to nie je o peniazoch, ale o myslení.
Kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

inak ide aj o to...že ONI vedia že si to tu na SK móžu dovoliť....lebo zákazník si to kúpi.....
....myslím, že BA je taká väčšia dedina...prečo všetci čo majú autá/chodí aj autobus/...nechodia pravidelne nakupovať do At...čoho sa boja....normálne celý nákup...nie iba sondovať....toto nie je, že o peniazoch,tiež ich nemám na zvyš!!......verím, že by pocítili, že ich niekto bojkotuje...aj ked len v tejto dedine.....
áno..to o tých džogurtoch je úplná pravda...a nehovorím o tom, že kolko druhov "šuniek" jenačo?!do 5druhov a konec...ále šunka!
...vieš tai....v inej téme sme sa bavili, že kvalitné potraviny pre vyššiu cenu ludia nekúpia.....kolko z tých ludí doma perie v persile v ariele....možno všetci...alebo väčšina a prečo....ja nie roky v lidlackých...urobia mi takú istú službu za menej penazí....ich labáky nie su .ebnuté, že by vyvinuli niečo menej účinné!a to si dovolím tvrdiť aj o statnej ich drogérii.....aj šampony aj sprcháče som od/kým som začala s vlastnou výrobou/kopec ludí na mňa čumelo jak na zjavenie....nie/! nebudem zbytočne preplácať tam kde netreba...
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
4 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dáša_
ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
Máš pravdu že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov. Máme takých susedov, v ďalšom baráku, päť detí a by si videla čo nakupujú a koľko tej sladenej vody.
4 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tiež som skeptická.Ale viete,ja robím s deťmi a mamičkami-nevysvetlím,že dieťa potrebuje čerstvú stravu a nie tie blivajzy typu kaša v prášku.Nie je vysvetliteľné-hlavne starým mamám-že dieťa môže piť čistú vodu,že mu netreba dávať presladené čajíčky a všelijaké džusiky.Nie je vysvetliteľné,že netreba do dieťaťa pchať čokolády,medvedíky,lízatká,zmrzliny...A už vôbec nie je vysvetliteľné že udeniny/aj salámy,šunky,párky/nepatria do detskej stravy.Že polievka môže byť chutná aj bez Vegety či maggi.Nie je to vysvetliteľné.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
cacka
Nuž, na Slovensku je to dosť aj o tom, že drvivá väčšina ľudí žije na hranici biedy (alebo aj pod ňou), takže tých kvalita nikdy zaujímať nebude. Hlavne, aby nakŕmili svoju rodinu a lacno. To čo tie potraviny obsahujú ich bohužiaľ nezaujíma.
Ja som sa minulý rok snažila prejsť na zdravšiu stravu - prestala som používať biely cukor, bielu múku a iné ďalšie. Ale za chvíľu bolo po výplate lebo med je sakra drahý a čo sa týka nejakej kvalitnej múky a iných výrobkov ani nehovorím. A to som v našom regióne nezohnala kvalitné mäso, zeleninu a ovocie. Všetko je len v obchoďákoch a keď prídem na tržnicu, tak je to to isté, možno okrem sezóny, ktorá netrvá večne. Pamätám ešte, že som zeleninu musela doma najskôr umyť od hliny, aby som ju mohla použiť...a dnes? všetko "krásne" vyprané a bez chuti. A upečené kura sa dalo jesť aj na tretí deň...kde sú tie časy???
Ta chudoba ma viac rozmerov, Kolko z tych "chudobnych" ludi si robi domaci rozpocet a planuje? kolko z tych chudobny ludi plati nezmyelne uroky za pozicku na dovolenku? KOlko z tych "chudobnych" ludi kupuje vacsie balenia tovaru aby usetrili na jednotkovej cene?
3 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Jurino
lujza.j
korela
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....
Ja som taktiež silne pesimistický, ale nie preto, že je to moje životné krédo. Ak by som mal bojkotovať dovoz a nakupovať len domáce výrobky, resp. nekupovať zahraničný tovar, tak by som si odrazu uvedomil, že preplácam a častokát kupujem šmejd. Ak budeme kupovať nekvalitný tovar, naši, alebo aj zahraniční výrobcovia nám ho budú ďalej ponúkať. Ako vraví SamuelSK v téme, som toho istého názoru, podľa mojich skúseností kúpim doma 50 percent nekvalitných potravín a napr. v Rakúsku som nespokojný len s 2-5 percentami tovaru. Ako príklad uvediem napr. tuhé klasické mydlo. Na Slovensku kúpim v COOP za 39 centov 100 g naše slovenské mydlo, ktoré vysušuje pokožku a smrdí na celú kúpelňu a jeho puch sa šíri až k stupačkám na WC. V Rakúsku kúpim v Lídli tuhé 150 g mydlo Cien za 29 centov, ktoré je veľmi kvalitné. Kúpite tam tri druhy a olivové sa veľmi ponáša na pravé olivové mydlá, ktoré zoženiete napr. v Grécku. A to skutočne nezavádzam, len skeptikom radím, stačí ísť, kúpiť a vyskúšať oba tovary a porovnať kvalitu.
Kúp od nás mydielka, my vyrábame fajnové......
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...hm...ťažká tu téma....a vždy to príde k tomu /ako skoro v každej téme/, že si zato môžeme sami - ľudia..... Aj ja zhreším a kúpim i "nezdravé"..../sladkosť a tak - z času načas/ ale br. masť a maslo používam stále, mne deti margaríny nechcú, polotovary taktiež nie....nechodia ani do školskej jedálne - varím doma a to dennodenne.... aj mne už mnohí vynadali, že prečo varím atď....no, preto lebo to robím pre svoje deti...našťastie máme možnosť si pestovať sami i dochovať čo to u mamy i svokry.... Akosi všetci sme si zvykli žiť konzumný spôsob života a to nie je dobré, prídeme nato asi príliš neskoro.....
3 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

erik555
Antea
erik555
kukučka
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
Však osvetu, nié
Aku osvetu? na konkretne vyrobky? A navyse ty mozes robit osvetu, ked ti dotycni nemaju dostatok penazi na tie "zdravsie" potraviny. Je to zlozitejsie, ako si myslite! Zije tu vela ludi na hranici biedy. Tak darmo mu vysvetlis, ze celozrnne cestoviny su zdravsie, ako tie biele, ked stoja minimalne raz tolko! Ani neviem preco su drahsie, ked zrno sa melie cele a nie je nutne s nim naviac "manipulovat"
Ani nechci vedieť ako dlho som nemala výplatu, dúfam, že dnes dačo donesie ale to je o inom,však načo kupovať hotové cestoviny keď si doma urobím a práve z tej celozrnnej, dieťa rozhodlo, že už len takú budeme používať, aj keď biela sa nedá celkom vylúčiť, vieš akú pekné strapaté halušky sú z nej, sladké vody ani sirupy u nás nenájdeš, ani alkohol.
Akurát som sa minule rozčuľovala, tak z nezamestnaného ťahá ako zo suda a ja čo robím nemám pomaly ani na chleba. Na Slovensku bolo vždy chudobne a naši predkovia si vedeli poradiť, nezahynuli, čoho dôkazom je naša existencia , ale naozaj blbosti nekupovali, a ani plakať im nepomáhalo, kto by im dal, museli sa spoľahnúť len na pomocníkov, tých čo sú na konci rúk
3 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Treba sa zamyslieť aj nad rozvráteným daňovým systémom, najmä pokiaľ ide o nepriame dane, v tomto prípade DPH. Národ treba zasýtiť, štát si pýta 20 %, tak sa to musí nevyhnutne prejavovať aj v kvalite potravín pri zohľadnení kúpyschopnosti nezanedbateľnej časti obyvateľstva.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
lujza.j
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna
závidím..........
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
lujza.j
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna
Hlavne že medzi skupujúcimi ornú pôdu na Slovensku sú aj Holanďania. Čo ich k tomu vedie?

Podrobnejšie info asi Pavol poskytne.
no vedie ich k tomu to, ze budu NL korporacie vediet svoje vyrobky vyrabat este lacnejsie, lebo im to my sprosti SLovaci umoznime. A potom nam vyrobky u nas vyrobene a dopestovane budu za drahe peniaze predavat. V NL si podu nekupis. Jednoduche ako facka. Slovaci predaju aj vlastnu mat a potom budu plakat, ako nas vsetci ovladaju a okradaju a zotrocuju.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
Chobot
taiko
lujza.j
ja už roky bojkotujem nákupy-palivo na SK....chvála bohu z mojej dediny to mám do At iba "dolu kopcom" ked idem z roboty...
tu kúpim minimum!!!
.....a v De lidli...ceny niektorých spoločných výrobkov sú menšie ako v At....nemci si na trh nepustili tesco...prečo asi....majú vlastné siete marketov...my?tuším sme všetko predali...nepátram nezájem.....
v NL ani supermarkety nemame, nic, nie je vacsie ako nejaka malicka Billa v Oravskom podzamku. Pekne pekarne, masiarne, zelovoce, syrarne. ryby. S menom firmy, majitelomm maximalne franchise. V kazdom meste farmarske trhy aj niekolko krat do tyzdna
No, máte tam Alberta H. TO už len je obchod... Myslím, že šírkou sortimentu sa nevyrovná ani Bille.
dovolim si nesuhlasit. Ale je pravda, ze nemame 50 jogurtov, aj ked tie co mame su kvalitne. Otazkou teda je co je lepsie, mat 50 shitov, alebo 3 kvalitne jogurty . To ale strasne zovseobecnujeme teraz, ci? Nejdeme, sa hadam priet o to ze pomer cena/kvalita je v NL omnoho lepsi a dostupnejsi ako na SK
Merkel pobáda svojich obyvateľov, aby sa stravovali z potravín svojich lokálnych zdrojov.
Sem sa od nich valí všetko, rovnako ako z celej Európy. Ľahká matematika, kto je za týmto biznisom, obchodníci, ani iks na ikstú psov nepomôže vyštekávať. Naivita.
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....
2 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Llívia
taiko
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?
Núti ťa niekto žrať ten odpad?
To nie je o tom, ci nas niekto nuti zrat "ten odpad", ale o tom, ze preco ho tu vobec mame!!! A ako je to mozne, ze sa povoluje predavat! Ale to je asi na dlhu debatu. Po revolucii to zacalo tym, ze potravinarsky a chovatelsky priemysel na Slovensku isiel ku dnu! Vysledok pozname vdaka slovenskym politikom pocnuc Meciarom, cez Dzurindu po Fica! Teraz sme v potravinovej sebestacnosti (a tym aj bezpecnosti) najhorsi v nasom regione!
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Nie je to o zárobkoch skôr o mentalite.Na domácu sa vždy nájde a deťom sa kúpi vlašák-koľko by za to bolo zemiakov a prívarkov?A bublanina za plech vyjde finančne určite lepšie pre deti ako také isté množstvo kúpených sladkostí.Je to o nás a nemôže za to nikto iný len my.
svokra sa rozsoupla na vianoce a napiekla milion pernickov. Este ich stale dojedam. Za dva mesiace sme nekupili jediny keksik, jedinu cokoladu, iba tie pernicky pucim. A to si veru mozem zo svojej vyplaty kupit kilometer sladkosti kazdy mesiac. Pernicky urcite vyjdu lacnejsie ako fajne talianske susienky, ktore normalne kupujeme a urcite su tie pernicky aj zdravsie, minimalne preto, lebo vieme co v nich je.. takze aj ked na to mam, davam svokre dalsiu zakazku na pernicky a urobi mi aj kakaove a hotovo
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať